جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامرضا قاسمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامرضا  قاسمی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامرضا  قاسمی
نام پدر :علی محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای مهماندویه دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۲/۰۹
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله به چشم و زیر بغل

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مهماندویه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مهماندویه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید غلامرضا قاسمی. علی‌‌محمد کشاورز بود و کارش گفتگوی با خاک و آب و هزاران مرتبه این هم‌‌صحبتی را به تماشا نشسته بود. در آغاز روزهای رویش و زنده شدن زمین و رستن گیاهان از دل خاک، علی‌‌محمد نیز صاحب فرزندی شد. محل زندگی‌‌شان روستای مهماندویه دامغان بود. در اولین روز روییدن زمین به تاریخ سال چهل‌‌وچهار خورشیدی، علی‌‌محمد صاحب پسر دومش شد و نامش را غلامرضا گذاشت.

غلامرضا کودکی را در کنار پدر و مادر و دستان زحمت‌‌کش و پرتلاش انان گذراند و تحصیلات ابتدایی را در همان روستا طی کرد.. در کنار پدر کسب روزی حلال و نظم در کار را آموخت. ایمان به خدا و نماز اول وقت و شکرگزاری را در تمام شرایط از خدای درختان، باغ‌‌ها و گل‌‌ها آموخت. از درختان آموخت چه هنگام سرسبزی و چه هنگام بی‌‌برگی و سرما دستانش رو به آسمان آبی خداوند باشد و سپاس خالقش در خاموشی و سکوت به جای آورد و عاشق خاکی که ریشه‌‌هایش در آن محکم شده است باشد.

غلامرضا از اهالی مسجد بود و با آنان دوست و یاور. از کمیل‌‌خوانان و ندبه‌‌گویان مسجد روستا بود و از دوستانش همیشه دعوت می‌‌کرد که در این مراسم شرکت کنند. زمان سربازی او فرا رسیده بود. به خدمت نظام رفته بود. او که دلش هوای پرواز داشت و دنیا را در زیر گام‌‌های مؤمنانه‌‌اش مهار کرده بود. بعد از مدتی در منطقه حاج‌‌عمران در خط پدافندی حاج‌‌عمران در نهم اردیبهشت سال شصت‌‌وپنج بر اثر اصابت گلوله به چشم و پهلو، جرعه‌‌ای از جام شهادت نوش کرد و در ماه گلاب و گل در قبیلۀ شهادت‌‌پیشگان و بهشتیان قرار گرفت و در جمع شهدای عاشق‌‌پیشه روستای مهماندویه به خاک سپرده شد. روح بلندش جاودانه گشت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.