جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی مؤمنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی  مؤمنی

در این راه باید شب و روز برای رضای خدا وند و حراست از دین خدا تلاش کنید و همه ما مدیون این رهبر و این انقلاب را به اقصی نقاط دنیا صادر کرده و مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) را فراهم آورید

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی  مؤمنی
نام پدر :غلامحسین
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۴/۲۸
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :سه شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی مؤمنی فرزند غلامحسین در تاریخ ۱۳۴۶/۰۴/۲۸ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و از کسبه محترم دامغان بود و از راه درامد مغازه امرار معاش می کرد. علی بعد از این که دوران کودکی اش را سپری کرد در هفت سالگی وارد دبستان شد.

بعد از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و تا سال چهارم دبیرستان به تحصیل ادامه داد و بعد از این به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. با شروع جنگ جوانان و مردان غیور ایرانی نماندند و لباس رزم پوشیدند و به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا این دشمن متجاوز را از خاک مقدس کشورمان بیرون کنند. شهید مؤمنی نیز وظیفه خود میدانست او هم به سوی میدان نبرد شتافت و دین خویش را به کشورش و ملت شریف ایران ادا کند.

از سوی سپاه  به منطقه جنوب کشور اعزام شد تا در سنگر های حق و حقیقت در منار دیگر همرزمانش در برابر دشمن بعثی بجنگد او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره مجنون از جام گوارای شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست برادر او یعنی شهید محمد رضا مومنی نیز در همین عملیات به شهادت رسیده اند .پیکر پاک او  پس از سال ها انتطار پیدا شد و در فردوس رضا، گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرمید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

«ان الله اشتری من المومنین و اموالهم به ان یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقولون و مداعلیه حقا

فی التورات و الانجیل و القران و من اوفی بعهده من الله فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به و ذلک هو

الفوز العظیم.»

خداوند جان و مال اهل ایمان را بهای بهشت خریداری کرده و آن‌ها در راه خدا جهاد می‌کنند که دشمنان دین را به قتل رسانند و یا خود کشته شوند. این وعده قطعی است برخدا و عهدی است که در سه دفتر آسمانی تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده و از خدا باوفاتر کیست ای اهل ایمان شما به خود در این معامله بشارت دهید که این معامله با خدا به حقیقت سعادت و پیروزی بزرگی است.

با سلام و درود برمنجی عالم بشریت این یگانه مرکب سوار جبهه‌ها که با ضربت شمشیرش جهان را پر از عدل می‌کند و با سلام و درود بر نائب بر حقش این ابراهیم زمان امام خمینی و با سلام و درود بر شهیدان راه حق و فضیلت که با نثار خون خود این اتقلاب را بیمه کردند و با سلام و درود بر معلولین و مجروحین انقلاب و جنگ، این جان نثاران قرآن، و با سلام و درود بر سربازان امام زمان که می‌روند پرچم اسلام را در سرتاسر جهان بر پا دارند و با سلام و درود برشما امت شهید پرور که هر روز با دادن هر شهیدی مقاوم‌تر می‌شوید.

و با سلام و درود بر پدر و مادر عزیزم که با فرستادن فرزند خود به جبهه خواسته‌اید به نوبه خود اسلام را یاری کنید. پدر و مادر عزیز و گرامیم، اینجانب با آگاهی کاملی که به شهادت دارم برای دفاع از اسلام و حیثیت انقلاب اسلامی و دفاع از مملکت اسلامی، به فرمان رهبر مسلمانان جهان و مرجع عالی‌‌قدر حضرت امام خمینی به جبهه حق علیه باطل شتافتم، خداوندا در این دنیا که نتوانستم آنطور که تو می‌خواهی زندگی کنم، پس مرگم را آنچنان قرار ده که لا اقل بدین گونه کفاره گناهان کبیره و صغیره را ادا کرده باشم.

خدایا تو می‌‌دانی که برای همین عازم به جبهه جنگ کفر و ایمان شدم تا شاید از روی لطف و کرامت مرا از بندگان خود قرار دهی. برادران سپاه و بسیج شما به عنوان بازوی مسلح ولایت فقیه و سربازان اسلام هستید و در خاطره‌‌ها یاد سربازان صدر اسلام را زنده می‌کنید، پس باید به وظیفه خطیری که دارید آگاه باشید و آن صیانت از اسلام عزیز است.

در این راه باید شب و روز برای رضای خدا وند و حراست از دین خدا تلاش کنید و همه ما مدیون این رهبر و این انقلاب را به اقصی نقاط دنیا صادر کرده و مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) را فراهم آورید برادران شما امیدان آینده انقلاب هستید و شما وارث خون شهیدان می‌باشید و تا می‌توانید دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید و از رهبر عظیم الشان انقلاب پیروی کنید که واقعا نائب امام زمان می‌باشد.

مادرم از تو می‌خواهم که همچون مادر شهید علم الهدی به شهادت فرزندت افتخار کن. پدر و مادرم و قوم و خویشانم، حال که من شهید شدم هیچ ناراحت نباشید و بر سر قبر من گریه نکنید زیرا کسی نبود که بر سر قبر حسین شهید (ع) گریه کند. مادر جان داغ فرزند برای مادر خیلی مشکل است ولی من از شما انتظار دارم که مانند بانوی بزرگوار اسلام یعنی حضرت زینب در برابر مشکلات و داغ فرزندت مقاومت نموده و سکوت را تا حد امکان مراعات کرده تا دشمنان اسلام و منافقین بدانند که در هر زمانی مادرانی شیر زن چون شما پیرو زینب هستند و فرزندان خود را با افتخار هدیه اسلام می‌کنند. مادرم قامتت را بلند گیر و ندای الله اکبر، خمینی رهبر سر ده و سخن شهیدان راه خدا را به مردم برسان که همان سخن ما پیروی از قرآن و خدا می‌باشد.

پدر و مادرم کوه باشید و چون کوه استقامت کنید لحظه‌‌ای از یاد و نام خدا غافل نباشید. در راه دین خدا بکوشید که هر چه بکوشید باز کم است. مادرم گریه نکن، بخند و خوشحال باش زیرا در راه هدف مقدس گام برداشته و جان باخته‌ام. مادرم تو بوستان سبز وجود من و من آن غنچه توام که تو پرورده‌‌ای. مادرم درود بر تو که بالاخره بر احساس مادرانه‌ات پیروز شدی و فرزندت را روانه میدان نبرد کفار با مسلمین کردی و گفتی که تو را در راه خدا به انقلاب اسلامی هدیه می‌کنم و من به تو افتخار می‌کنم که مادری از سلاله زهرا (س) هستید. پدر و مادر عزیزم، من فقط چهار روز روزه بدهکارم. این حقیر از همه دوستان و خویشاوندان و پدر و مادر و برادارن وخواهران خود طلب آمرزش و بخشش می‌کنم و. به امید پیروزی حق علیه باطل.

والسلام. علی مومنی 65/01/09  اهواز

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE