جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر صالح آبادویی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر  صالح آبادویی

در حمايت رزمندگان و آمدن به جبهه‌‌ها دريغ نورزيد كه ان‌‌شاءالله پيروزي نهایي نزديك است و در برابر مشكلات صبر واستقامت داشته باشيد كه خدا صابران را دوست مي‌‌دارد  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر  صالح آبادویی
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۳۳/۰۱/۱۵
محل تولد :روستای صالح آبادو دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۳۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۱۶
محل شهادت :جاده پل دختر 
نام عملیات : 
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان 

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر صالح آبادویی. آبادی‌‌ای در حاشیۀ کویر به نام صالح‌‌آبادو شهرت دارد. انگار تمام اهالی‌‌اش از صالحین و صادقین روزگار خود بودند و هستند. بهار سال سی‌‌وسه از نیمه گذشته بود. در پانزدهمین روزش خانه آقاعلی‌‌اصغر با صدای نوزادی رونق گرفته بود. مهمان خانه‌‌شان پسری بود که نامش را علی‌‌اکبر گذاشتند تا تمام خصلت‌‌های مردانگی را هم‌‌چون صاحب نامش در خود جای دهد. او در سایۀ بلند ایمان پدر و اهالی خانواده و روستا بزرگ می‌‌شد.

تحصیلات ابتدایی را تا چهارم در همان روستا گذراند و برای کمک به پدر ترک تحصیل نمود و به شغل پدر که همان دامداری بود، روی آورد. برای ادامۀ کسب و کار راهی شهر ورامین شد و به شغل خیاطی مشغول. حالا علی‌‌اکبر خود را مردی می‌‌‌‌دید که می‌‌توانست تشکیل خانواده دهد پس ازدواج کرد و حاصل این ازدواج مبارک چهار فرزند شد. چند سال نیز در ذوب‌‌آهن به شغل آشپزی روی آورد.

علی‌‌اکبر که از کودکی خون غیرت در رگ‌‌هایش جاری بود و میهن‌‌دوستی و اسلام خواهی در جانش ریشه دوانده بود. با شروع جنگ تحمیلی از طریق بسیج چندین بار به جبهه اعزام شد. آخرین مرحله از اعزامش به تاریخ شانزدهم اسفند شصت‌‌وپنج رخ داد که در حین انجام ماموریت در صف روزی‌‌خواران خداوند قرار گرفت و شهادت نصیبش شد و سعادتمندی دنیا و آخرت برایش رقم خورد و در شهیدآباد دامغان ماندگار شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

به نام خداوند بخشنده مهربان

وصيت‌‌نامه علي‌‌اكبر صالح‌‌آبادویي فرزند علي‌‌اصغر متولد 1333 صادره از دامغان. « ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص. آيه 5 صف »

به درستيكه خدا دوست مي‌‌دارد آنان را كه كاروزار كنند در راه او صف زده گويا كه ايشانند بنایي محكم واستوار شكر و سپاس خداي بزرگ را كه نعمت هستي را به ما ارزاني داشت و در اين دنياي فاني ره ايمان نكرد بلكه براي هدايتمان پيامبراني از جانب خويش از ميان خلق برگزيده تا كه هدايتمان كنند و راه مستقيم را به ما نشان دهند و چراغ‌‌هاي راهنمایي باشند در پيچ و خم‌‌هاي تند و خطرناك اين دنياي پست و ناچيز.

بالاخص خاتم آنان و سيد المرسلين محمدبن عبدالله(ص) كه كتابش آخرين كتاب اسماني يعني قرآن و دينش آخرين دين و پيام الهي يعني اسلام و جانشينان بر حق او از اميرالمومنين عل (ع) تا آخرين امام مهدي منتظر روحي وارواح العالمين و نايب برحق او حضرت امام خميني؛ كه به جهاد دعوتمان نمود در نبرد با كفر جهاني كه بندگانش را بيازمايد و راست‌‌قامتان را از ديگران كه «فضل‌‌الله المجاهدين علي القاعدين اجرا عظيما» و آن را كه در اين راه خونش بر زمين ريخته شود شهيد در راهش قرار دهد كه با ريختن اولين قطره خونش تمامي گناهانش را ببخشايد وآن را كه سالم از ميدان نبرد باز گردد را نيز چون كودكي كه از مادر متولد شده پاك و پيروز گرداند زيرا كه «يقتلون وتقتلون»

و اما خدايا تو را شكر مي‌‌كنم كه توفيق جهاد را نصيبم كردي و عنايت كردي تا به جبهه بيايم ودر راهت در رزم با كفار شريك باشم هر چند من ضعيفم اما اميدوارم كه تو مرا كمك كني تا در اين راه بتوانم با شيطان و هواي نفس به مبارزه برخيزم زيرا كه جهاد اكبر افضل است بر جهاد اصغر.

و اما در اين لحظات حساس مي‌‌خواهم چند كلام با شما خانواده‌‌ام صحبت كنم و از شما مي‌‌خواهم صبر پيشه كنيد و اگر لياقت داشتم ودر راه خدا به شهادت رسيدم وظيفه تو سنگين‌‌تر مي شود و از تو مي‌‌خواهم كه فرزندانمان را طوري تربيت كني كه براي جامعه مفيد واقع شوند و هرگز احساس بي‌‌سرپرستي نكنيد چون كه خداوند سرپرست تمام ماهاست. و همسرم از تو مي‌‌خواهم كه از من راضي باشيد و مرا ببخشيد.

و اما پدر و مادر عزيزم از شما مي‌‌خواهم كه صبر و استقامت پيشه كنيد و مرا حلال كنيد و ببخشيد اگر بدي از من ديديد چون كه انسان جايزالخطاست و از دعاي خير درباره امام و رزمندگان فراموش نكنيد.

و اما امت عزيز در همه حال خدا را مدنظر داشته باشيد امام عزيز را دعا كنيد اطاعت از او را مريض خويش بدانيد و او را زياد دعا كنيد. در حمايت رزمندگان و آمدن به جبهه‌‌ها دريغ نورزيد كه ان‌‌شاءالله پيروزي نهایي نزديك است و در برابر مشكلات صبر واستقامت داشته باشيد كه خدا صابران را دوست مي‌‌دارد و صورت بدهكاري منزل است كه مبلغ 1000 يا بالاتر در رابطه با امام وسادات از احمد باني نزد من بوده كه از قلم افتاده است وآن را بپردازيد به آقا سيد مسيح شاهچراغي و وكيل و وصي‌‌ام پدرم مي‌‌باشد.

و اما خانواده‌‌ام هر كجا كه راحت‌‌تر هستيد زندگي كنيد چه در منزل و چه در منزل پدرم و چه در منزل پدرت و اگر جنازه‌‌ام هم به دامغان آمد در فردوس رضا كنار مزارشهدا دفن نموده و ديگر اين كه مقدار 90 روز روزه و يك‌‌سال نماز بدهكار هستم كه ان‌‌شاءالله آن‌‌ها را هم بگيريد چنان‌‌چه شهادت نصيبم گرديد مهريه همسرم از اموال ديني به او داده شود، همسر مهربانم در پايان از تو مي‌‌خواهم كه از بچه‌‌هايم خوب سرپرستي كنيد و آنان را در راه اسلام رهنما باشي.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

62/12/20 علي‌‌اكبر صالح‌‌آبادویي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE