جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر ربیع زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر ربیع زاده

الها، معبودا؛ اينك كه به نقطه اوج رحمت نزديك مي‌‌شوم و باران رحمت تو شامل حال من هم شده مي‌‌خواهم كه در آخرين لحظاتم چشم باطني من توانايي مشاهده جمال زيباي مهدي موعود(عج) را داشته باشد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر ربیع زاده
نام پدر :اسدالله
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۶/۰۱ 
محل تولد :روستای طاق دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۱/۲۹
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر ربیع زاده، فرزند اسدالله، در سال ۱۳۴۹/۰۶/۰۱ در روستای طاق از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود.  او پس از گذراندن دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی، وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال دوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد. بعد از این به دلیل شرایط نامساعد و سختی که برای کشورمان به وجود آمده بود تصمیم گرفت به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید.

در آن روزگار ملت ما هر روز شاهد فجایع تلخ و ناگواری بود که عامل آن ارتش مزدور عراق بود.این ارتش متجاوز در شهریورماه ۱۳۵۹ در پی مقاصد شومی که علیه ایران در سر داشت، به کشورمان حمله کرد و بسیاری از هموطنانمان را به خاک وخون کشید و آنها را از خانه و کاشانه ی خویش آواره کرد. در پی این اقدامات ناجوانمردانه جوانان و مردان غیور کشورمان،آرام نگرفتند. آن ها دلاورانه و جان بر کف لباس رزم پوشیده و اسلحه به دست گرفتند و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا این دشمن بعثی و متجاوز را از کشور بیرون انداخته و دست طمع آنها ار از خاک مقدس ایران کوتاه کنند.

شهید ربیع زاده با عضویت در سپاه ،در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۲۵ به منطقه جنوب اعزام گردید تا او هم در این اوضاع سخت به تکلیف شرعی خود جامه ی عمل بپوشاند و دین خود را به هموطنانش ادا کند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۲۹ در جاده خندق ،از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع یاران سفرکرده ی خویش پیوست. پیکر پاک این پاسدار رشید در فردوس رضا،در جوار دیگر شهدای شهرستان دامغان، به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالي

«تواضع لله يرفعك» براي خدا تواضع كن تا خدا بلندت كند. امام علي (ع)

با نام او كه هستي دهنده جان‌‌هاست و آرامش‌‌دهنده دل‌‌هاست.

مـا در ره عشق نقض پيمان نكنيم        گر جان طلبد دريغ از جان نكنيم

دنيـا اگـر از يـزيد لبـريـز شــود         ما پشت به سالار شهيدان نكنيم

با سلام و درود بر منجي عالم بشريت آقا امام زمان(ع) و نايب بر حقش امام خميني و با سلام به تمامي شهدا و اسرا و مفقودين و مجروحين وكليه رزمندگان اسلام و با سلام به شما عزيزان و سروران بدون مقدمه بيان خويش را شروع مي‌‌كنم و مي‌‌گويم كه بار خدايا؛ شهادت مي‌‌دهم كه محمد(ص) رسول توست و جز تو خداي ديگري نيست.

الها، معبودا؛ اينك كه به نقطه اوج رحمت نزديك مي‌‌شوم و باران رحمت تو شامل حال من هم شده مي‌‌خواهم كه در آخرين لحظاتم چشم باطني من توانايي مشاهده جمال زيباي مهدي موعود(عج) را داشته باشد.

بار الها، تو مي‌‌داني كه نه به خاطر طمع بهشت تو عبادت كردم و نه به خاطر ترس از جهنم تو به جبهه آمدم. بلكه قصد و نيت و هدفم جز تقرب هرچه بيشتر به تو نبوده. بار خدايا؛ به خدايت قسم كه از جبهه ‌‌هاي نبرد به شهرم باز نخواهم گشت، مگر اين كه پيروز شويم و در حرم مطهر امام حسين(ع) نماز گزاريم. يا فيض شهادت را درك نمايم.

خدايا؛ چگونه من بدون تو به حيات خويش ادامه دهم. خدايا؛ تو گفتي كه شهادت برازنده آغوش همگان نيست اما خدايا به من لياقت شهادت عطا كن.

پدر و مادرم، اينك به خود مي‌‌نگرم و جز شرمندگي هيچ ندارم. در دنيا كاري از دستم بر نيامد كه برايتان انجام دهم. ولي ان‌‌شاء‌‌الله در پيشگاه ايزد منان اجر عظيمي خواهيد داشت. ان‌‌شاءالله رو سپيد خواهيد شد. مرا حلال كنيد و هميشه فكر خدمت به اسلام باشيد. امام را دعا كنيد و در دعاهايتان از خداوند بخواهيد كه رزمندگان را پيروزي عاجل برساند.

اما تو اي پدر جان:  من بر تو كه چون ابراهيم فرزند خويش را به فرمان خداي بزرگ به قربانگاه فرستادي افتخار مي‌‌كنم و اعلام مي‌‌نمايم كه اسماعيلت هرگز از فرمان باري‌‌تعالي سرپيچي نخواهد كرد. مردم: بدانيد كه خداوند لطف و عنايت خاصي به شما كرده‌‌است لذا به جاست كه قدر اين الطاف بيكران را بدانيد و همواره يار و ياور امام باشيد و به خود آييد و ببينيد كه انقلاب در حساس‌‌ترين شرايط خود قرار دارد اگر دست روي هم بگذاريم فردا جواب شهدا را چه خواهيم داد؟

: از چهارچوب خانه خويش خارج شويد و براي رضاي خدا گام برداريد و ببينيد اسلام مان در چه وضعيتي قرار گرفته است. ان‌‌شاءالله كه به فكر اسلام هستيد ان‌‌شاءالله.

ولي چند كلامي با برادرانم: با عرض سلام مجدد خدمت شما عزيزانم اميدوارم كه كسالتي نداشته باشيد تا در راه اسلام خدمت خوبي كنيد و اما شما راهي را انتخاب كنيد كه بر اساس شناخت وآگاهي دقيق و در نتيجه بر پايه ايمان باشد. پس بهترين راه راه خداست و با آگاهي كامل راه خدا را انتخاب كنيد و قرآن و اسلام را بشناسيد و به آن عمل كنيد و اما شما دوستان و همكاران خوب من بله شما دوستان و همكاران خوب من اولا بر حسب اعتقادات ديني ما دفاع بر كليه مسلمين واجب عيني مي‌‌باشد اين درباره جنگ و دفاع از اسلام.

دوماً بر شماست كه هميشه مواظب اعمال و رفتار خود باشيد و در انجام هر كاري خدا را در نظر بگيريد وائمه(ع) راسته مشق زندگي خود قرار دهيد ان‌‌شاءالله چنين باشد و اما شما خانواده عزيز من براي اينجانب سه ماه روزه بگيريد و دو سال نماز بخوانيد و قول داده بودم كه 5000 هزار تومان براي ساختن مسجد روستاي طاق بدهم اميدوارم كه شما از مقدار پولي كه من دارم براي اين مواردي كه بيان كردم استفاده كنيد (خيلي خيلي متشكرم)

اميدوارم همان‌‌طوري كه اول اشاره كردم با آگاهي كامل راه حق را انتخاب كنيد و در اين را استوار باشيد.(ان‌‌شاءالله)

خلاصه اگر پيكري داشتم  در فردوس رضاي دامغان در كنار همرزمانم به خاك بسپاريد و اگر پيكر نداشتم ناراحت نباشيد و خدا را شكر كنيد و بگوييد كه ما او را داديم پس پيكرش را نمي‌‌خواهيم و بدانيد كه شهدا  بي‌‌پيكر اجر عظيمي دارند براي اين جانب و تمامي شهدا از خداوند طلب آمرزش كنيد. متشكرم

والسلام

شب جمعه مورخ 1366/10/31 برابر با 31 جمادي الاول 1408

علي اكبر ربيع زاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE