جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عزیزاله رضایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عزیزاله رضایی

برای رسیدن به اسلام راستین باید صبر و استقامت داشت. باید شهید داد تا اسلام پاینده و درخشان بماند و از خدا می‌‌خواهم تا این قطرۀ خون ناقابل مرا و جان ناچیزم را برای گسترش اسلام در حضور بپذیرد و اگر جان ما آن ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود. صدها بار به ما جان بده تا مبارزه کنیم و شهید بشویم و این را بگویم که من راه خود را انتخاب کردم و از شما می‌‌خواهم که برای من هیچ نگرانی نداشته ‌‌ باشید چون هدفم اسلام است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عزیزاله رضایی
نام پدر :محمدحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۸/۱۸
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۱/۲۳
محل شهادت :شرهانی
نام عملیات :والفجر ۱
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عزیزاله رضایی، فرزند محمد حسن،در تاریخ ۱۳۴۳/۰۸/۱۸ در تهران با دیدگان معصوم به دنیا یی روشن وپر امید پا نهاد. خانواده او بسیار مذهبی بودند و او نیز از همان ابتدا در محیطی معنوی با فرامین و آموزه های دین مبین اسلام آشنایی پیدا کرد. وضعیت اقتصادی در آن روزگار بر وفق مراد نبود و آنها به لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار سخت و مشکلی به سر می بردند. شهید در همان اوضاع و احوال سخت به مدرسه می رود و اتفاقاًدر امر تحصیل بسیار موفق هم بوده است.

او نوجوانی مؤمن و انقلابی بود و علاوه بر تحصیل در جلسات مذهبی و دینی هم شرکت می کرد .همچنین در زمان اوج گیری مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی،او نیز با وجود سن کم، فعالیت های خوبی از خود نشان داده بود و همین فعالیتها و مبارزات مردمی به برچیده شدن بساط استعمار و استبداد و بیرون راندن حکومت طاغوت از این سرزمین پاک و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) انجامید. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، شهید وارد دبیرستان شد. او در دروس دبیرستان هم موفق بود،اما هنوز این دوره به پایان نرسیده بود که دشمنان ایران برای سست کردن ریشه های انقلاب و نظام توطئه ای دیگر تدارک دیدند و جنگ تحمیلی را توسط ارتش مزدور عراق و به سرکردگی دیکتاتور خونخوار یعنی صدام حسین به راه انداختد.

در آن ایام بسیاری از جوانان ،پا به پای بزرگترها برای دفاع از ناموس و میهن به جبهه های نبرد حق علیه کفر شتافتند. شهید نیز برای این منظور به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه ی ۴ تهران درآمد و به جبهه اعزام شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۱/۲۳ در منطقه ی شرهانی و در عملیات پیروزمندانه ی والفجر۱،بر اثر برخورد ترکش ،به مقام والای شهادت مفتخر گردید. پیکر پاک شهید،در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد و در جوار دیگر شهدای اسلام آرمید.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

به نام خدایی که با راهنمایی خود انسان را به راه راست هدایت می‌‌کند.

سلام بر پدر و مادر عزیز و مهربانم.

اگر من شهید شدم، برای من گریه نکنید. خداوند مهربان را شکر کنید. یقین خواست خدا این بود که من در سنگر اسلام به شما خدمت کنم. برای رسیدن به اسلام راستین باید صبر و استقامت داشت. باید شهید داد تا اسلام پاینده و درخشان بماند و از خدا می‌‌خواهم تا این قطرۀ خون ناقابل مرا و جان ناچیزم را برای گسترش اسلام در حضور بپذیرد و اگر جان ما آن ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود. صدها بار به ما جان بده تا مبارزه کنیم و شهید بشویم و این را بگویم که من راه خود را انتخاب کردم و از شما می‌‌خواهم که برای من هیچ نگرانی نداشته ‌‌ باشید چون هدفم اسلام است.

می‌‌خواهم با خون خود درخت اسلام را آبیاری کنم و راه حسین(ع) را بپیمایم چون ماندن در این دنیا بی‌‌فایده است. و شما ای مادر و پدرم که سال‌‌ها برای من زحمت کشیدید و رنج‌‌ها بردید و برای این روز مرا آماده کردید تا بتوانم در اسلام کاری از پیش ببرم. به برادرانم و خواهرانم و دوستانم و همۀ کسانم بگویید که تولی و تبری را فراموش نکنند و آن را درست به کار ببرند که ما آنچه می‌‌کشیم از عدم همین مسائل است.

و به ایشان بگویید که پیرو خط امام باشند و عنایت، اطاعت و استفاده را در قبال رهبری از ایشان ببرند که بدانید همان راه انبیا می‌‌باشد و شما باید در برابر دشمنان اسلام چه داخلی از جمله منافقین و چه خارجی طبق آیۀ «اشداء علی الکفار» برخورد قاطع داشته‌‌باشید. و شما را باکی از شکست نباشد چون لشکر اسلام هیچ‌‌وقت شکست نمی‌‌خورد. اگر بماند پیروز است و اگر شهید شود باز هم پیروز است.در هر دو جهت.

و ملتی که شهادت برای او سعادت است شکستی نیست. (امام‌‌خمینی) با سلام و درود بر امت حزب‌‌الله و همیشه در سنگر و در صحنه ایران. برادران و خواهران حزب‌‌اللهی من، چون شهیدی از امت حزب‌‌الله هستم از شما می‌‌خواهم که ادامه دهندۀ راه تمام شهیدانمان باشید مخصوصاً بهشتی، شهید مظلوم و شهید رجایی و برادر باهنر. دیگر عرضی ندارم و شما را به خدای بزرگ و تعالی می‌‌سپارم.

خدانگهدار والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته....

شنبه 1362/10/20 ... ساعت 11:25 صبح

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه‌‌دار.

شهید عزیزاله رضایی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE