جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید محمد میرکمالی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید محمد  میرکمالی

همان‌‌طور که در آیه کلام الله مجید کتاب آسمانی ما مسلمانان آمده است که شهیدان زنده هستند و در نزد خداوند روزی می‌خورند و آن‌‌هایی که به درجه شهادت نائل شوند شادمانند و باز اشاره می‌کند که مومنان در پی آنان می‌افتند و به سوی آخرت می‌روند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید محمد  میرکمالی
نام پدر :سید کمال
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۴/۰۵
محل تولد :روستای طاق دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۶
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طاق
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طاق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید محمد میرکمالی فرزند سید کمال در تاریخ ۱۳۴۵/۰۴/۰۵ در روستای طاق از توابع دامغان دیده به جهان گشود . هنوز دوران کودکی در روستا به پایان نرسیده بود که به همراه خانواده به دامغان نقل مکان کردند. سید محمد در دامغان تا مقطع سوم دبیرستان ادامه تحصیل داد، این زمان مصادف بود با حضور متجاوزین عراق در مملکت اسلامی.

ریشه های مذهبی فرزندان اسلام و درسی که از واقعه کربلا آموخته بودند و وجود رهبری پارسا که تمام کلماتش برجانها پاک می نشست همه و همه موجب شد تا فرزندان ایران برای دفع تجاوز به جبهه ها بشتابند. لذا سید محمد که خود از سلاله آن خاندان پاک سرشت بود به همراه جوانان غیور دامغانی پای به عرصه کارزار گذاشت. وقتی لباس مقدس بسیجی را برتنش دید احساس غرور می کرد. گرمای بی امان جنوب و سرمای طاقت فرسای غرب نمی توانست حلاوت جهاد فی سبیل الله را از فرزندان روح الله و رسول الله (ص) بگیرد. سید محمد دو بار مزه این جهاد را چشید.

تا این که در دومین حضورش در منطقه عملیاتی سردشت در تاریخ ۱۳۶۲/۰۶/۲۶ بر اثر اصابت تیر به  سر، بر قله رفیع شهادت تکیه زد و روح بلند او به اجداد طاهرینش پیوست. پیکر این بسیجی عاشق خط سرخ شهادت در روستای طاق به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء و الصدیقین

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون فرحین به ما اتیهم الله من فضله

و یستبشرون باالذین لم یلحقوبهم من خلفهم و لا خوف علیهم و لا هم یحزنون (سوره آل عمران آیه

 169 170)

مپندارید کسانی‌‌که در راه خدا کشته شدند مردگانند بلکه زنده به حیات ابدی شدند و در نزد

پروردگارشان روزی می‌خورند و آنان به فضل رحمتی که از خدا نصیبشان گردیده شادمانند و به آن

مومنان که هنوز به آن‌ها نپیوسته‌‌اند بعداً در پی آن‌ها به راه آخرت خواهند شتافت مژده دهند که از

مردن هیچ نترسند و از فوت متاع دنیا هیچ غم مخورند.

وصیت‌‌نامه اینجانب بنده حقیر سید محمد میرکمالی فرزند سید کمال شماره شناسنامه 211 می‌باشد که من بنده حقیر و ضعیف و ناتوان در درگاه خداوند کوچک‌تر از آنم که برای پدر و مادرم و این امت حزب الله وصیتی بکنم چند چیز را لازم به تذکر دیدم که بیان می‌کنم. دوباره با نام خدای شهیدان و درستکاران سخنم را آغاز می‌کنم.

پدر و مادر و بستگانم و برادرانم و خواهرانم و ای کسانی که با من آشنائی دارید و آشنایان و دوستانم  همان‌‌طور که در آیه کلام الله مجید کتاب آسمانی ما مسلمانان آمده است که شهیدان زنده هستند و در نزد خداوند روزی می‌خورند و آن‌‌هایی که به درجه شهادت نائل شوند شادمانند و باز اشاره می‌کند که مومنان در پی آنان می‌افتند و به سوی آخرت می‌روند. بلی ما همه مان ادامه‌‌دهندگان راه شهیدان‌‌مان شهید فرجی‌‌زاده و شهید شیرپور و دیگران می‌باشیم که شهید فرجی‌‌زاده در طی سخنی که گفته بود که من هر موقع به شهیدان می‌نگرم احساس می‌کنم وظیفه‌‌ای بس سنگین بر دوشم است بله این‌‌چنین است.

برادر شهید فرجی‌‌زاده هم دنبال کرده راه شهیدان است.72 تن شهدای کربلا تا 72 تن شهدای 7 تیر و شهدای جنگ تحمیلی آن شهیدانی که جان خود را فدای اسلام کردند. ما هم ادامه می‌دهیم تا به هدف الهی‌مان برسیم که همان الله می‌باشد و هیچ از این‌‌که کالا و پست و مقامی به دست ما نرسد. افسوس و غصه نمی‌خوریم چون پروردگارمان فرموده است و مژده و بشارت داده است که غم مخورید و ترس و واهمه به خود راه ندهید آیا کلامی از این زیباتر نمی‌یابید؟

آیا کسی بهتر از خدا می‌یابید که این‌‌چنین حقیقت را بگوید؟ پس ای بستگانم غم و اندوه نخورید که چون من اگر در راه خدا شهید شدم شادمان هستم و شما هم شادمان باشید و راه مرا ادامه دهید و ای پدرم و مادرم و زن پدرم و خواهرانم و برادرانم از شما عاجزانه درخواست می‌کنم که اگر شربت شهادت نصیب من شد دوست می‌‌دارم که گریه نکنید و اگر گریه می‌کنید جلوی مردم گریه نکنید چون منافقین و طاغوتیان از گذشته خوشحال می‌شوند. اگر آن‌ها را خوشحال کنید خون مرا زیر پا گذاشته‌اید و موضوع دیگر این‌‌که امام را تنها نگذارید و همیشه اگر می‌خواهید رستگار باشید با امام باشید تا در ظلمت تاریکی و جهل و نادانی نیافتید و بدانید که همیشه غالب هستید و دیگر دوست بدارید یاران امام را همان‌‌طور که امام خمینی را دوست دارید.

هدف از جبهه رفتن من پاسخ به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمانمان است که او را تنها نگذارید که من می‌روم اگر شهید شدم به فرموده خداوند شادمانم و اگر فتح و پیروزی برای شما به ارمغان آوردم باز هم خوشحال می باشم و باید این هم بگویم که تن و روان و جسم و پوستم متعلق به خدا است و او روزی می‌گیرد و بهتر است که در راه اسلام بگیرد. که ان‌‌شاء‌‌الله بتوانیم کربلا و بعد از آن قدس را آزاد کنیم؛ و اگر شهید شدم و امکان بود برای شما یعنی اینکه بدن من در دسترس بود و یا گم نشده بود در قبرستان روستای طاق دفن کنید.

اگر شهید شدم چند عدد کتاب اسلامی که دارم به انجمن اسلامی روستای طاق هدیه کنید و نوارهایی که به من هدیه کرده بودند شما هم به انجمن هدیه کنید. ان‌‌شاء الله. و من نذر یا عهد کرده‌‌بودم که اگر به جبهه بروم و با دشمن اسلام و ایران بجنگم اگر رفتم 20 تومان توی صندوق تکیه ابوالفضل بیاندازید.

و 50 تومان کمک به انجمن اسلامی روستای طاق کنید اگر ان‌‌شاء الله رفتم، آن را بدهید و در اواخر، خدای قلوب کسانی که از من ناراضی هستند راضی بگردان. (والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته) دعای همه شهیدان: خدایا و خدایا ترا به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی رانگهدار.

وصیت نامه سیدمحمد میرکمالی

1361/09/17

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE