جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید علی اصغر موسوی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید علی اصغر موسوی

شما هم‌‌چنان در سنگر مدرسه و در سنگر کار محکم و استوار باشید که با استوار و مقاوم بودن شما در مشت محکمی به دهان منافقین و شایعه‌‌سازان و ضد انقلاب زده و هیچ‌‌گونه سوژه‌‌ای به دست منافقان ندهید.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید علی اصغر موسوی
نام پدر :سید ابوطالب
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۲/۲۰
محل تولد :روستای علیان دامغان
شغل :طلبه
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۲۰/ ۰۲/ ۱۳۶۰
محل شهادت : غرب - بانه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت : جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله ضد انقلاب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید علی اصغر موسوی فرزند سید ابوطالب در تاریخ ۱۳۴۶/۱۲/۲۰ در روستای علیان دامغان وقتی که زمین  دوباره جانی تازه می گرفت درست ده روز مانده تا بهار چشمانش را باز کرد. از همان دوران کودکی  صبوری و سکوت را در سایه ایمان به خدا را در کنار  پدر آموخت.  علاقه مندی به  علوم  دینی از ویژگی های او بود و همواره همراه بزر گترها مسجد و عبادت را بر بازی­های کودکانه در کوچه ترجیح می داد.

لذا بعد گذراندن تحصیلات ابتدایی با راهنمایی پدرش راهی حوزه ی علمیه  شد ابتدا از مدسه علمیه حاج فتعلی بیک دامغان کسب علوم دینی را آغاز کرد. هر چه برحضورش پای درس وکسب علوم ومعارف دینی می­گذشت معرفت و شناختش نسبت به حضور وجودیش در این کره خاکی بیشتر پی می ­برد.

 آن روز ها بوی نفاق همراه با حضور نظامی عراق  جبهه های غرب را فرا گرفته بود . سید علی شاگرد مدرسه عشقی بود که قطره قطره رنج ملتی مظلوم را چشیده بود وخوب می دانست معنای کلمات نفاق ومنافق را به همین دلیل بدون تردید با ثبت نام در بسیج  راهی میدان رزم شد.غرب کشور میزبان قدم های محکم سید علی اصغر بود غرب  آماج حملات دشمن بعثی و مزدوران منافقی بود که در جای جایش سنگر گرفته بودند تا با خیال خام خود مملکت اسلامیان را به زانو در بیاورند. اما رشادت فرزندان این مرزو بوم و خون پاک شهیدان آنان را هرگز به هدف شومشان نرساند.

این بار خون سیدی از سلاله پاک رسول الله بر کوه­های سر به فلک کشیده غرب ضامن پیروزی شد بله او در تاریخ ۱۳۶۳/۰۲/۲۰ بر اثر اصابت گلوله های ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نایل آمد تا روح بلندش در جوار اجداد طاهرینش آرام گیرد. پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای دامغان فردوس رضا مدفون گردید.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

از شما مقلدان امام امت امام و رزمندگان را دعا کنید امام را دعا کنید که با رهبری‌های خود ما را بر سر مقصد نهایی برساند و رزمندگان را دعا کنید که هرچه سریع‌تر جنگ را خاتمه دهند. اسراف نکردن خطاب به پدر و مادر و برادران و خواهران گذشته خود را تکرار می‌کنم که همان سخن قرآن کریم است که بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید چون که در هر دقیقه 60 نفر از افراد این جهان از سیاه- سفید- سرخ- زرد پوست و غیره ... از گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند امیدوارم که اولاً ما و بعد از آن شما اسراف کردن را کنار بگذارید. مگر این‌‌که هر بیشتر در بسیج و غیره شرکت جسته و اسلحه شهدا را از زمین بردارید.

جوان‌‌مردانه عراق در جبهه‌ها به وسیله بمب‌های شیمیایی – میکروبی- رادیو اکتیوی. که اگر تا به حال صدام را نشناختیم باید حال صدام را بشناسیم که چرا چونکه استفاده از بمب‌های فوق در ممنوع بوده و اکنون عراق از این بمب‌ها استفاده می‌کند. به مادر: امیدوارم که با صبر زینب‌‌گونه‌ات به تمام منافقین و دشمنان اسلام نشان دهی که ما از دوری فرزندمان باکی نداشته و نداریم و هم‌‌چنان با منافقین می‌جنگیم.

در نامه‌‌ای که داده‌‌بودید که کی می‌‌آیید شما باید به فکر این باشید که کی جنگ به نفع اسلام و مسلمین و کی راه حرم حسین علیه‌‌السلام باز شود و از آن‌‌جا به سوی قدس آن قبله‌‌گاه اول مسلمین رهسپار شویم و صاحب‌‌الزمان (عج) تعالی و به همراه نائب بر حقش خمینی کبیر و خانواده‌‌های شهدا و معلولین و اسرا و مفقودین و خانواده‌‌های عزیز رزمندگان نماز جمعه به جا آوریم و سپس از آنجا به سوی (مکه و مدینه) رهسپار شویم و از دست غاصبین صهیونیست بین المللی آزاد کنیم و به کمک جهان بشتابیم.

به پدر: امیدوارم که صبر علی گونه‌ات به تمام ناکثین و مارقین و قاسطین نشان دهی که ما اگر این جنگ که سهل است که بشود خودمان اسلحه بر دوش گرفته و از اسلام عزیز تا آخرین قطره خون خودمان و تا آخرین نفس می‌جنگیم و نمی‌گذاریم که این پرچم توحید و پیروزی که اکنون به دوش امت ما است به زمین افتد.

شما هم‌‌چنان در سنگر مدرسه و در سنگر کار محکم و استوار باشید که با استوار و مقاوم بودن شما در مشت محکمی به دهان منافقین و شایعه‌‌سازان و ضد انقلاب زده و هیچ‌‌گونه سوژه‌‌ای به دست منافقان ندهید.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.