جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید زین العابدین قدمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید زین العابدین قدمی

این جنگ یک نعمت بزرگی است و ما باید به جهان‌‌خواران نشان بدهیم که نمی‌توانند با اسلام و مسلمین جنگ کنند و این خیال‌‌های پوشالی را از سرشان بدر کنند و گرنه با دست خودشان گور خودشان را می‌کنند ما باید به رهنمودهای پیامبرگونه امام گوش فرا دهیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید زین العابدین قدمی
نام پدر :سید یوسف
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۵/۱۰
محل تولد :دیباج
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۱
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید زین العابدین قدمی،فرزند یوسف در تاریخ۱۳۴۲/۰۵/۱۰ در شهر دیباج از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی زحمتکش و مذهبی بود و به امر مقدس کشاورزی اشتغال داشت. شهید نیز در چنین جوّی تبدیل به انسانی معتقد و متعهد ومذهبی شده بود.

او دوران کودکی اش را در روستا گذراند و دوره ی تحصیل ابتدایی و راهنمایی را در همانجا به پایان رساند و برای ادامه تحصیل و ورود به دبیرستان به دامغان آمده و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد ولی بعد از گرفتن دیپلم وقتی شرایط موجود در کشورش را دید تصمیم گرفت به صف دیگر رزمندگان اسلام بپیوندد و در راه پاسداری از وطن خویش بجنگد.

به همین دلیل لباس رزم پوشیده و از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان داوطلبانه و جان بر کف به سوی رزمگاه حق و حقیقت بر علیه ظلمت و تاریکی شتافت تا او نیز در حماسه بزرگ سهمی داشته باشد و بتواند به همراه دیگر جوانان این مرز و بوم از خاک مقدس وطن محافظت و پاسداری کنند. او از طرف بسیج به منطقه عملیاتی بدر،اعزام شد و در آنجا خدمت می کرد. شهید سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۱ در عملیات پیرزمندانه بدر، بر اثر اصابت ترکش به سر به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و از جام وصل سیراب شد. پیکر پاک او را به دامغان انتقال داده و پس از تشییع در گلزار شهدای روستای زردوان به خاک سپردند.

    با بال و پر نیاز حرکت کردند                              تاگلشن سبز راز حرکت کردند

 خون است دل شقایق ای غنچه مخند                   مرغان بهار باز هجرت کردند

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربکم یرزقون

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان یاری‌‌دهنده مظلومان و درهم کوبنده ظالمان و ستمگران با درود و سلام فراوان به امام زمان یگانه منجی عالم بشریت و با درود و سلام فراوان بر نائب بر حقش رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و امید مستضعفان جهان و با درود فراوان به روحانیون پیرو خط امام خصوصا فقیه عالی‌قدر حضرت آیت‌‌الله منتظری و با درود و سلام فراوان به تمام شهدای گلگون کفن انقلاب از صدر اسلام تا به امروز که با خون‌‌شان نهال این انقلاب را آبیاری کرده تا بدین جا رسانیده و با درود و سلام به تمام رزمندگان سلحشور اسلام که شب و روز می‌‌رزمند و سلام و درود به امت مبارز و شهید پرور ایران.

من کوچک‌تر از آن هستم که اگر خواسته باشم به این امت سلحشور نصیحت کنم راهی را که انتخاب کردم با عشق و علاقه فراوان و با آگاهی فراوان می‌باشد راهی است که حسین (ع) انتخاب کرده بود که یا پیروزی یا شهادت نصیب انسان می‌شود همان‌‌طور که امام فرمود، بکشیم پیروزیم و اگر کشته شویم پیروزیم.

این جنگ یک نعمت بزرگی است و ما باید به جهان‌‌خواران نشان بدهیم که نمی‌توانند با اسلام و مسلمین جنگ کنند و این خیال‌‌های پوشالی را از سرشان بدر کنند و گرنه با دست خودشان گور خودشان را می‌کنند ما باید به رهنمودهای پیامبرگونه امام گوش فرا دهیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.  همان‌‌طور که خداوند بر ما منتی گذاشته و رهبری پیامبر گوه به ما عطا کرده‌‌است از خداوند بخواهیم که امام ما این اسوه زمان و پیر جماران را تا ظهور مهدی (عج) و حتی در کنار آن‌‌حضرت برای ما نگهدارد.

حسین‌‌جان اگر ما نبودیم در آن زمان که به ندای هل من ناصر ینصرنی شما لبیک بگوییم و بیاری اسلام، که در آن زمان مظلوم واقع شده بود بشتابیم حال به ندای فرزندت امام خمینی لبیک می‌گوییم و به یاری اسلام عزیز، در زمانی‌‌که تمام دشمنان اسلام دست به دست هم‌‌دیگر داده‌اند تا اسلام را از بین ببرند می‌شتابیم می‌رویم که  ان‌‌شاءالله کار صدام را یک‌‌سره کنیم و کربلای حسینی را آزاد کنیم و از آنجا به‌‌طرف قدس عزیز حرکت می‌کنیم می‌رویم که بکشیم و اگر کشته شدیم سعادتی است که نصیب ما شد چه چیزی بهتر از این‌‌که یک قطره خون در راه خدا ریخته‌‌شود می‌رویم که ان‌‌شاءلله خون دادن در راه خدا نصیبمان شود.

پدر و مادر عزیزم من به وجود شما افتخار می‌کنم که مرا این‌‌چنین تربیت کرده‌‌اید تا بتوانم خدمت کوچکی به اسلام بکنم و ادامه‌‌دهندگان راه شهیدان باشم و صبر‌‌کنید که خداوند با صابرین است من به عنوان یک برادر کوچک از برادران می‌خواهم که در راه اسلام بکوشند و جبهه‌ها را خالی نکنند و نگذارند که رزمندگان خسته شوند هر چند که کار در راه خدا خستگی ندارد و همچنین از خواهران مبارز می‌خواهم که زینب‌‌وار زندگی کنند و با حجاب اسلامیشان مشت محکمی به دهان یاوه گویان بزنند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

الهی به حق مهدی صاحب زمان نگهدار خمینی رهبر مستضعفان

سید زین العابدین قدمی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.