جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید آقابزرگ میرانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید آقا بزرگ  میرانی

همیشه سعی بر این داشته باشید که با علما و دانشمندان اسلام و مؤمنین ولایت فقیه هم نشین و هم یار و هم صدا باشید

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید آقا بزرگ  میرانی
نام پدر :سید آقا میر
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای علیان دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۱۲
محل شهادت :مهران
نام عملیات :والفجر ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به کمر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :علیان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای علیان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید آقا بزرگ میرانی فرزند سید آقا میر در آغازین روزهای سال ۱۳۴۰ در روستای علیان دامغان دیده به جهان گشود. او بعد از سپری کردن دوران ابتدایی در روستا برای ادامه تحصیل به دامغان آمد ولی به دلیل وضعیت بد اقتصادی خانواده درس و تحصیل را رها کرد و در همان دامغان مشغول به کار شد. بعد از چندی با توجه به علاقه شدیدش به تحصیل علم همزمان با کار، شبانه تا مقطع چهارم دبیرستان درس خواند.

با شروع جنگ تحمیلی وفرا رسیدن سنش به زمان سر بازی درس و کار را رها کرد و برای گذراندن دوره مقدس سربازی داوطلبانه به ارتش معرفی کرد تا دین خودش را نسبت به دین و میهن عزیزش ادا بکند لذا به لشگر ۲۱ حمزه سید اشهداء پیوست وی در این لشگر خدمات شایانی انجام داد و دلاورانه از میهن اسلامی دفاع کرد .

سرانجام شهید آقا بزرگ میرانی در تاریخ ۱۳۶۲/۰۵/۱۲ در منطقه عملیاتی مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و روح بلند او با اجداد طاهرینش محشور گردید. پیکر این دلاور ارتش اسلام در زادگاهش روستای علیان مدفون گردید تا برای ابد زیارتگاه عاشقان گردد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

( الذی خلق الموت و الحیواه لیبلوکم ایکم احسن عملا )

اوست آن که مرگ و زندگی را آفرید تا بیازماید شما را که در صحنه پیکار حق و باطل کدامین از شما نیکوکارتر است.

با سلام به امام امت و ملت شهید پرور ایران و درود به روان پاک شهیدان راه خدا وصیت‌‌نامه برادر شما آقا بزرگ میرانی –  پدر بزرگوارم مادر صبورم، خواهران مهربانم و برادران با ایمانم وقتی که هزاران زن و کودک بی گناه زیر بمباران‌‌های صهیونیست‌‌های غاصب جهان جان می‌‌سپارند و غارت می‌‌شوند و ندای حق‌‌طلبانه آن‌‌ها هیچ ثمری ندارد وقتی که در آفریقا روزانه چندین تن از انسان‌‌های بی‌‌گناه بر اثر   تبعیض‌‌نژادی امپریالیست‌‌های کثیف از گرسنگی جان می‌‌دهند ولی هیچ انسانی و هیچ زبانی و هیچ عملی از آن‌‌ها حمایت نمی‌‌کند، وقتی که دست‌‌نشاندگان آمریکا از جمله صدام خائن روزانه ده‌‌ها نفر را که بی‌‌گناه در خانه‌‌های خود آرمیده‌‌اند با شلیک توپخانه به خاک و خون می‌‌کشد پس دیگر زندگی بدون جهاد چه معنی دارد؟

مادر مهربان امیدوارم که اصلاً ناراحت نشوی من آرزو داشتم که وقتی از سربازی مرخص شوم زحمات    بی‌‌شمار تو را جبران کنم ولی می‌‌دانی که در مکتب ما جهاد و شهادت از ارزش والاتری برخوردار است و نیز این‌‌که در آیه گفته شده : ( اوصیکم بتقوی الله و افوفکم عن عقابه ) ، شما را به تقوی خدا سفارش می‌‌کنم و از مجازاتش می‌‌ترسانم. هرگز در انقلاب فریب نابکاران و گمراهان را نخورید که دین و دنیای خود را به باد خواهید داد و دیگر آن که به شما برادران مهربانم سفارش می‌‌کنم در قلبتان جز محبت حزب الله و یاران بهشتی‌‌ها و رجائی‌‌ها و باهنرها و مؤمنین به خدا سازش ناپذیر ولایت‌‌فقیه گرایش و ودوستی دیگر نداشته باشید.

همیشه سعی بر این داشته باشید که با علما و دانشمندان اسلام و مؤمنین ولایت فقیه هم نشین و هم یار و هم صدا باشید و به مادر بزرگم بگویید مرا ببخشد چون نتوانستم محبت‌‌ها و خوبی‌‌هایی که برای من انجام داده است جبران کنم.

پدر و مادر مهربانم درود بر شما که چنین فرزندی را تحویل این اجتماع دادید تا بتواند در راه انقلاب خود کمک کند و امیدوارم که خداوند ثوابش را به شما بدهد مادرم فقط خواهشی از تو دارم برای من گریه مکن که دشمنان و منافقین خوشحالی می‌‌کنند شما باید خوشحال باشید که فرزندتان را در راه انقلاب هدیه کردید و برادران مهربانم کارهایی که من می‌‌خواستم برای مادر و پدر انجام بدهم امیدوارم که شما جبران بکنید.

و دوباره سخنم را به خدمت پدر و مادرم، عرض می‌‌کنم امیدوارم وقتی که من به درجه شهادت نائل آمدم هیچ وقت ناراحت نباشید و برای من جامه سیاه نپوشید چون این جامه سیاه به تن من می‌‌ماند همان سیاهی  را که شما پوشیده‌‌اید من امیدوارم حرف هایی که من می‌‌زنم بپذیرید و همیشه در مزارم به جای گریه و زاری، مردم را جمع کنید و بر سر مزار من شیرینی خیرات کنید همیشه صبور و شکیبا باشید.

و اما سخنی به برادران و خواهرانم دارم – ای خواهر عزیزم همیشه حجاب اسلامی را رعایت کنید و همیشه پیرو خط زینب و زینب‌‌وار باشید و اما برادرانم بعد از شهادت من راه مرا انتخاب کنید و اسلحه مرا دوش بگیرید و نگه دارید.

آقا بزرگ میرانی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE