جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رمضانعلی قاسمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید رمضانعلی قاسمی

و اي برادر و خواهري كه منحرف به راه‌هاي غير اسلامي كشيده شده‌‌اي كمي فكر كنيد و ببينيد كه چه كار مي‌‌كنيد توبه كنيد چون كه خداوند دست بخشايشش زياد است و تو را مي‌‌بخشد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رمضانعلی قاسمی
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۱/۰۲
محل تولد :روستای برم دامغان
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۲/۰۳
محل شهادت :شرهانی
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :برم
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای برم

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رمضانعلی قاسمی ،فرزند حبیب الله،در تاریخ ۱۳۴۱/۰۱/۰۲ در روستای برم دامغان چشم به جهان گشود. شهید در همان روستا به مدرسه رفت و دوره ی ابتدایی را به پایان رسانید.بعد از آن به علت آنکه روستا امکانات آموزشی را برای ادامه تحصیل نداشت،به شهر دامغان عزیمت نمود. وی با سختی تا کلاس سوم دبیرستان درس خواند اما وضعیت اقتصادی آنها در آن ایام آنقدر نابسامان بود که دیگر نتوانست به تحصیل خود ادامه دهد.بنابراین ترک تحصیل کرد و برای کار و کمک به خانواده به تهران رفت.

این ماجرا زمانی اتفاق افتاد که ارتش عراق یک جنگ تمام عیار را علیه ملت ایران به راه انداخته بود. و قدرتهای اول اروپا و آمریکا به منظور سلطه دوباره و استعمار مجدد ایران از هیچ کمک مالی و نظامی به صدام حسین کافر و دولتش دریغ نمی کردند.

شهید هم این وضعیت را می دید و می دانست که هموطنان بی دفاعش چه روزهای سخت و دشواری را سپری می کنند . بنابراین برای اینکه در این اوضاع بحرانی کمکی کرده باشد،به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد. او پس از آموزش فنون نظامی و جنگی پا به عرصه ی جهاد و ایثار گذاشت او مدت یک سال و نیم را با درجه ی گروهبان دومی در مناطق جنگی بود و دلاورانه برای دفاع از خاک میهن اسلامی و ارزشهای والای انقلاب در مقابل دشمن بعثی جنگید و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۲/۰۳ در منطقه ی جنوب،پاسگاه شرهانی از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به فیض شهادت نایل گردید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« ما من قطره احب الي الله عزوجل من قطره دم في سبيل الله »

رسول خدا(ص) فرمود: هيچ قطره‌‌اي پيش خداوند محبوب‌‌تر نيست از قطره خوني كه در راه خدا ريخته شود.

چند كلمه‌‌اي به مادرم و همسرم و برادرانم سخن مي‌‌گويم از والدين و همسرم مي‌‌خواهم كه از شهادت من خرسند باشند. و از مادر خود مي‌‌خواهم، شما كه مرا تا به اين‌‌جا رساندي و بزرگ كرده‌‌اي مرا حلال نماييد، من رمضانعلي قاسمي‌‌برمي فرزند حبيب براي دفاع از اسلام به جبهه آمده‌‌ام كه تا پرچم جمهوري اسلامي در تمام جهان برافراشته باشد و در رابطه با وصي خودم، مادرم و برادرم احمد قاسمي را مي‌‌دانم اميدوارم كه همسر مرا سرزنش نكنيد و اموالي كه دارم متعلق به همسرم است كه براي هزينه زندگي خودش باشد و از كليه افراد خانواده‌‌ام مي‌‌خواهم كه همگي مرا حلال كنند.

مادرم باز هم از شما خواهش مي‌‌كنم كه آن شيري كه به من دادي و مرا پروراندي حلال كنيد و از خواهرانم هم مي‌‌خواهم كه اگر از من خطايي سر زده به بزرگي خودتان ببخشيد و از شماها مي‌‌خواهم كه هميشه در پناه خداوند و در سايه رهبركبير انقلاب اسلامي ايران بوده و نداي لبيك را سر دهيد و محل دفن من روستاي برم كنار مزار شهيد حسين‌‌شفيع زاده، برادران و خواهران من به نداي حق و رهبر كبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران لبيك گفته، مادرجان من از جان و دل به جبهه حق عليه باطل شتافتم و به نداي هل من ناصر ينصرني امام خميني لبيك گفتم.

پس تو اي مادر و برادرم و خواهر و همسرم از شما مي‌‌خواهم كه ادامه دهنده راه من باشيد و امام را تنها نگذاريد و تو  اي برادر و خواهري كه منحرف به راه‌هاي غير اسلامي كشيده شده‌‌اي كمي فكر كنيد و ببينيد كه چه كار مي‌‌كنيد توبه كنيد چون كه خداوند دست بخشايشش زياد است و تو را مي‌‌بخشد.

برادران و خواهران من در اين جبهه‌‌هاي مقدس كه مشغول خدمت و مبارزه با كفار بعثي به سركردگي آمريكا و مزدوران امپرياليسم هستم و چيزهايي كه از نزديك با چشمان خودم مشاهده كردم اين‌‌كه نزديكترين راه ملاقات با خداوند را همين راه را دانستم كه من با خداي خويش ملاقات كردم پس شماها اين جبهه‌‌ها را خالي نگذاريد و شماها به فيض خود برسيد از شماها خواهشي كه دارم اين است كه هر كس مخالف با روحانيت مبارز و دولت جمهوري اسلامي است و مخالف با ولايت‌‌فقيه مي‌‌باشد در تشييع جنازه من شركت نكند و من اميدوارم كه شما برادران راه ما را ادامه دهيد و اين نهضت را همچون نهضت سرخ حسين دنبال كنيد و اين نهضت را به انقلاب مهدي متصل بگردانيد.

والسلام ـ رمضانعلی قاسمی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.