جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رمضانعلی قاسمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید رمضانعلی قاسمی

و اي برادر و خواهري كه منحرف به راه‌هاي غير اسلامي كشيده شده‌‌اي كمي فكر كنيد و ببينيد كه چه كار مي‌‌كنيد توبه كنيد چون كه خداوند دست بخشايشش زياد است و تو را مي‌‌بخشد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رمضانعلی قاسمی
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۱/۰۲
محل تولد :روستای برم دامغان
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۲/۰۳
محل شهادت :شرهانی
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :برم
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای برم

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رمضانعلی قاسمی ،فرزند حبیب الله،در تاریخ ۱۳۴۱/۰۱/۰۲ در روستای برم دامغان چشم به جهان گشود. شهید در همان روستا به مدرسه رفت و دوره ی ابتدایی را به پایان رسانید.بعد از آن به علت آنکه روستا امکانات آموزشی را برای ادامه تحصیل نداشت،به شهر دامغان عزیمت نمود. وی با سختی تا کلاس سوم دبیرستان درس خواند اما وضعیت اقتصادی آنها در آن ایام آنقدر نابسامان بود که دیگر نتوانست به تحصیل خود ادامه دهد.بنابراین ترک تحصیل کرد و برای کار و کمک به خانواده به تهران رفت.

این ماجرا زمانی اتفاق افتاد که ارتش عراق یک جنگ تمام عیار را علیه ملت ایران به راه انداخته بود. و قدرتهای اول اروپا و آمریکا به منظور سلطه دوباره و استعمار مجدد ایران از هیچ کمک مالی و نظامی به صدام حسین کافر و دولتش دریغ نمی کردند.

شهید هم این وضعیت را می دید و می دانست که هموطنان بی دفاعش چه روزهای سخت و دشواری را سپری می کنند . بنابراین برای اینکه در این اوضاع بحرانی کمکی کرده باشد،به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد. او پس از آموزش فنون نظامی و جنگی پا به عرصه ی جهاد و ایثار گذاشت او مدت یک سال و نیم را با درجه ی گروهبان دومی در مناطق جنگی بود و دلاورانه برای دفاع از خاک میهن اسلامی و ارزشهای والای انقلاب در مقابل دشمن بعثی جنگید و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۲/۰۳ در منطقه ی جنوب،پاسگاه شرهانی از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به فیض شهادت نایل گردید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« ما من قطره احب الي الله عزوجل من قطره دم في سبيل الله »

رسول خدا(ص) فرمود: هيچ قطره‌‌اي پيش خداوند محبوب‌‌تر نيست از قطره خوني كه در راه خدا ريخته شود.

چند كلمه‌‌اي به مادرم و همسرم و برادرانم سخن مي‌‌گويم از والدين و همسرم مي‌‌خواهم كه از شهادت من خرسند باشند. و از مادر خود مي‌‌خواهم، شما كه مرا تا به اين‌‌جا رساندي و بزرگ كرده‌‌اي مرا حلال نماييد، من رمضانعلي قاسمي‌‌برمي فرزند حبيب براي دفاع از اسلام به جبهه آمده‌‌ام كه تا پرچم جمهوري اسلامي در تمام جهان برافراشته باشد و در رابطه با وصي خودم، مادرم و برادرم احمد قاسمي را مي‌‌دانم اميدوارم كه همسر مرا سرزنش نكنيد و اموالي كه دارم متعلق به همسرم است كه براي هزينه زندگي خودش باشد و از كليه افراد خانواده‌‌ام مي‌‌خواهم كه همگي مرا حلال كنند.

مادرم باز هم از شما خواهش مي‌‌كنم كه آن شيري كه به من دادي و مرا پروراندي حلال كنيد و از خواهرانم هم مي‌‌خواهم كه اگر از من خطايي سر زده به بزرگي خودتان ببخشيد و از شماها مي‌‌خواهم كه هميشه در پناه خداوند و در سايه رهبركبير انقلاب اسلامي ايران بوده و نداي لبيك را سر دهيد و محل دفن من روستاي برم كنار مزار شهيد حسين‌‌شفيع زاده، برادران و خواهران من به نداي حق و رهبر كبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران لبيك گفته، مادرجان من از جان و دل به جبهه حق عليه باطل شتافتم و به نداي هل من ناصر ينصرني امام خميني لبيك گفتم.

پس تو اي مادر و برادرم و خواهر و همسرم از شما مي‌‌خواهم كه ادامه دهنده راه من باشيد و امام را تنها نگذاريد و تو  اي برادر و خواهري كه منحرف به راه‌هاي غير اسلامي كشيده شده‌‌اي كمي فكر كنيد و ببينيد كه چه كار مي‌‌كنيد توبه كنيد چون كه خداوند دست بخشايشش زياد است و تو را مي‌‌بخشد.

برادران و خواهران من در اين جبهه‌‌هاي مقدس كه مشغول خدمت و مبارزه با كفار بعثي به سركردگي آمريكا و مزدوران امپرياليسم هستم و چيزهايي كه از نزديك با چشمان خودم مشاهده كردم اين‌‌كه نزديكترين راه ملاقات با خداوند را همين راه را دانستم كه من با خداي خويش ملاقات كردم پس شماها اين جبهه‌‌ها را خالي نگذاريد و شماها به فيض خود برسيد از شماها خواهشي كه دارم اين است كه هر كس مخالف با روحانيت مبارز و دولت جمهوري اسلامي است و مخالف با ولايت‌‌فقيه مي‌‌باشد در تشييع جنازه من شركت نكند و من اميدوارم كه شما برادران راه ما را ادامه دهيد و اين نهضت را همچون نهضت سرخ حسين دنبال كنيد و اين نهضت را به انقلاب مهدي متصل بگردانيد.

والسلام ـ رمضانعلی قاسمی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE