جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حمیدرضا رسولی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید حمیدرضا رسولی نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حمیدرضا رسولی نژاد
نام پدر :محمدکاظم
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۸/۲۰
محل تولد :روستای دروار دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نیرو - جنگ نوین
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۱/۳۱
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دروار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دروار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حمید رضا رسولی نژاد، فرزند محمد کاظم،در سال ۱۳۴۷/۰۸/۲۰ در روستای دروار دامغان متولد شد. پدر او انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل شیشه بری اشتغال داشت و از این طریق امرار معاش می کرد. حمیدرضا پس از گذراندن دوره ی کودکی در فضای باصفای روستا،در هفت سالگی وارد دبستان شد.او پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و راهنمایی،وارد دبیرستان شد.

ولی در همان سال اول دبیرستان ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت در کلاس درس دیگری شرکت کند. در آن سال ها کشور عراق با بی رحمی به چندین شهر کشورمان حمله ور شد و با بمباران این شهرها، هموطنانمان را به خاک و خون کشید و آنها را از خانه و کاشانه ی خویش آواره کرد. حمیدرضا نیز کلاس درس و مدرسه را رها کرد و در مدرسه ی بزرگتری شرکت کرد تا درسهای بزرگتری نیز بیاموزد.او در کنار رزمندگان سپاه حق،در سنگرهای حق و حقیقت درس ایثار و شهادت و مقاومت آموخت.

او از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان،رهسپار میدان رزم و جهاد شده بود و می خواست او نیز در حماسه ی بزرگ و تاریخی ایران سهمی داشته باشد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۱/۳۱ بود که در جاده خندق به وسیله ی تیر مستقیم دشمن به سینه اش به درجه ی والای شهادت نایل آمد.پیکر پاک این بسیجی دلاور در قطعه ی شهدای روستای دروار،به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.