جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین مقیمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین مقیمی 

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین مقیمی 
نام پدر :امرالله
تاریخ تولد :۱۳۳۴/۰۱/۰۹
محل تولد :روستای حداده دامغان 
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :خلبان
سن :۲۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۰۷/۰۶
محل شهادت :خاک عراق
نام عملیات :برون مرزی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله آتشبار دشمن به جنگنده و مفقودالجسد شدن

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حداده
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حداده

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین مقیمی. بهار فرا رسیده بود تمام جهان سبز شد و نوروز خواندیمش. امرالله به یمن قدوم مبارک فرزند و سرسبزی زمین و آزادشدن تمام جوانه‌‌ها از بند و پرندگان و صدای نرم رویش بابونه‌‌ها، زیباترین نام و صبورترین نام را انتخاب کرد. حسین نام اولین فرزندش شد. تهران کودکی حسین را در سینۀ کهن خود به خاطر سپرده است.تحصیلاتش را تا دیپلم در زادگاهش گذراند.

خانوادۀ آقای مقیمی از اهالی روستای حداده دامغان بودند و تابستان‌‌ها که دلشان هوای رود می‌‌کرد و سیب سرخ، همرنگ آب می‌‌شدند و جاری در مسیر آبادی. حسین پس از پایان تحصیلات خود به دانشکده خلبانی رفت و پس از آن برای ادامۀ تحصیل به امریکا عزیمت کرد.

دو سال از عمرش را در آنجا گذراند و به تحصیل پرداخت. پس از آن به ایران بازگشت. ازدواج کرد و در نیروی هوایی مشغول کار شد. پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ حسین نیز برای خدمت به وطن و دفاع از میهن به ذزفول رفت.

حالا دیگر حسین را بیشتر در آسمان‌‌ باید جستجو می‌‌کردی تا در زمین، ابرها، آسمان، باران و حسین، واژه‌‌هایی به هم نزدیک و مانوس شده بودند. او در بیشتر عملیات‌‌های برون‌‌مرزی شرکت داشت و در نهایت ششمین روز از پاییز سال پنجاه‌‌ونه وقتی که آسمان، غروب خورشید عین‌‌خوش را به تاریکی شب می‌‌سپرد مورد اصابت گلوله آتش‌‌بار دشمن قرار گرفت. در آسمان خداوند مهمان ماندگار شد و جسم نازنینش هرگز به زمین بازنگشت.

“راهش جاوید باد”

یک دیدگاه برای “شهید حسین مقیمی”

  1. محمد زنگنه گفت:

    شهید حسین مقیمی
    روحش شاد و یادش گرامی
    اهل روستای حداده بود نرسیده به شاهرود ، از اقوام مادرم بود پس از عزیمت از آمریکا به جنگ رفت همیشه از خوبی ها و رشادت هایش شنیده بودم
    روحش شاد

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.