جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین سلمانیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین  سلمانیان 

اي برادران حزب‌‌اللهي باشيد اي خواهران ايراني حجابتان را رعايت كنيد و اسلام را پرورش دهيد اي ملت ايران و اي رفقا و دوستان من خطابي كه به ملت ايران كردم به شما هم مي‌‌كنم دوست دارم به اسلام وفادار باشيد 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین  سلمانیان 
نام پدر :غلامحسن 
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۴/۰۷
محل تولد :روستای فرات دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه 
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :فرات
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای فرات

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین سلمانیان. خبر تولدش را اهل خانه به یک‌دیگر می‌گفتند. حس غریبی تمام وجود غلامحسن را فرا گرفته بود. هفتم تیرماه گرم فرات و عطش و گرمایی که بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کرد. سال چهل‌وهفت نوزاد پسر هدیه‌ای بود که خداوند نصیبشان کرده بود. غلامحسن به حرمت لب‌های تشنۀ مولایش حسین نامش را حسین گذاشت و او را نذر مولا کرد. وقتی به اشک‌های جاری مادر و ذکرهای یاحسین پدر دل می‌‌سپرد، بدون آن‌که خود بفهمد دلدادۀ مولایش شد. سینه‌اش پر از آیات نورانی حق و عدالت شد و چون قاصدکی در انوار هدایت آل‌الله پرواز کردن آموخت.

کودکی را در روستای زادگاهش فرات گذراند و تحصیلات ابتدایی را و راهنمایی را در همانجا به پایان برد. او برای ادامۀ تحصیلات به دامغان آمد و مقطع متوسطه را تا سال چهارم دبیرستان ادامه داد. در کنار تحصیل به پدر کمک هم می کرد . پدرش آرایشگر بود.

با شروع جنگ از سال دوم دبیرستان حسین که شوق پریدن داشت تابستان‌ها به میدان مبارزه و جنگ می‌رفت پس از بازگشت کار می‌کرد. بارها و بارها حضور شجاعانه او در جبهه نشان از عشق و شهادت‌طلبی  این جوان مبارز را دارد. حسین بیش از چهارصدوپنجاه روز حضور مستمر در سرزمین‌های خاک و خاطره در دنیایی که لاله‌های سرخ، زیر باران گلوله و آتش غسل شهادت می‌نمودند، داشت.

سال شصت‌وپنج بود و بیست‌ودوم دی‌ماه و عملیات کربلای۵ و شلمچه و خاک خوشبو و بهشتی آن. بر اثر اصابت ترکش به سر هم‌چون سرور و مولایش حسین، بی‌سر به دیدار مولایش شتافت. پیکر پاک این لاله بی‌سر در زادگاهش، فرات در کنار دوستان شهیدش آرام یافت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصديقين

« الذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئك هم الفائزون »

با درود و سلام بر منجي عالم بشريت فرزند زهرا آقا امام زمان(عج) و نايب برحقش ستاره درخشان جماران فرمانده كل قوا امام خميني و با درود و سلام بر شهيدان راه الله مخصوصا شهيدان صدر اسلام و بالاخص شهيد مظلوم سرور و سالار شهيدان (ابا عبدالله الحسين) و با درود و سلام بر شهيدان ايران .

اينجانب حسين سلمانيان فرزند استاد غلامحسين سلمانيان وصيت‌‌نامه خود را به نام الله شروع مي كنم. هدف از جبهه آمدن من براي خدا و دين و اسلام و حفاظت از مملكت مي باشد و موقعي كه امام حسين(ع) نداي هل من ناصر، حسيني را سر داد و من نبودم اما خداي را سپاس و شكر مي‌‌كنم كه در چنين موقعي قرار گرفتم و من حالا براي اسلام و دين اسلام و قرآن پاسخ لبيك سر مي‌‌دهم و آمادگيم را اعلام كردم و به جبهه حق عليه باطل عازم شدم. خدايا اين اعمال را به درگاهت قبول بگردان به حق قرآن.

خطاب من نسبت به پدرم اينست كه اي پدر بزرگوارم قدرداني و تشكر مي‌‌كنم از زحمات تو كه برايم انجام دادي و تشكر مي‌‌كنم از تو كه مرا چنين تربيت نمودي اي پدرم اگر من نسبت به تو بدي كردم حلال كن مرا و تشكر مي‌‌كنم از تو كه به من اجازه رفتن به جبهه را دادي خداوند ان‌‌شاءالله اين قرباني براي دين و قرآن به درگاهش قبول نمايد و خطاب من به مادرم كه اينست كه اي مادرم خوشا به حالت كه تو چنين فرزندي را شير دادي و از تو هم اي مادرم قدرداني مي‌‌كنم از كارهايي كه در كودكي و در نوجواني برايم انجام دادي مادر جان اگر نسبت به تو هم بدي كردم حلال كن مرا به درگاه خداوند. پدر و مادرم اگر شهيد شدم برايم گريه نكنيد يادي از گلوي خونين سيدالشهدا و اسيران اهل بيت او و براي مظلوميت انبيا و اوليا گريه كنيد. مادرم اين وصيتي بود برايت.

و اما اي برادران من علي‌‌اكبر ـ محمد ـ عباس. اين برادر شما كه نداي هل من ناصر حسيني را پاسخ گفت اگر شهيد شدم اولًا گريه نكنيد و ثانياً به راه دين و قرآن ادامه دهيد و نگذاريد سنگرم خالي بماند و اسلحه‌‌ام را به دوش گيريد و شما هم لبيك گوييد اي برادرم علي‌‌اكبر دوست دارم فردي حزب‌‌اللهي باشيد دوست دارم براي اسلام خدمت بسيار كنيد و مواظب اعمال خود باشيد كه خداي ناكرده عملي را انجام ندهي و اما برادرم محمد و عباس ان‌‌شاءالله شهادت اين برادرتان به درگاه خداوند مورد قبول باشد.

و وصيت مي‌‌كنم به شما كه براي اسلام كار كنيد و راهم را ادامه بدهيد و گوش به حرف امام امت عزيز باشيد . اي برادرانم خوب فرزندانتان را تربيت كنيد همچون زينب‌‌وار(س) و حسين‌‌وار(ع) و خطاب به خواهران گرامي اينست كه اي خواهر عزيز اولاً حجابتان را رعايت كنيد و گرنه من راضي نيستم و ثانياً فرزندانتان را خوب تربيت كنيد و از همه مهم‌‌تر حجابت كه توصيه كردم و گوش به حرف شوهران خود باشيد و كاری نكنيد كه پدر و مادر و شوهران خود از دست شما ناراضي باشند و اي خواهران گريه برايم نكنيد هر چه مي‌‌توانيد گريه نكنيد اما يادي از اباعبدالله و زينب(س) خواهر سيدالشهدا كنيد ببينيد چطور زينب(س) براي برادر خود حسين(ع) گريه می‌‌کرد، شما هم مطيع حضرت زينب (س) باشيد .

و اما اي ملت ايران، اين جبهه را خالي نگذاريد و گوش به حرف امام باشيد و براي امام عزيز دعا كنيد. و براي اسلام كار كنيد و ريشه بي حجابي و كارهاي زشت را بزنيد و مسجدها را خالي نگذاريد. اي برادران حزب‌‌اللهي باشيد و جبهه‌‌ها را پر كنيد گوش به حرف امام باشيد اي خواهران ايراني حجابتان را رعايت كنيد و اسلام را پرورش دهيد اي ملت ايران و اي رفقا و دوستان من خطابي كه به ملت ايران كردم به شما هم مي‌‌كنم دوست دارم به اسلام وفادار باشيد.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته ـ 21 رمضان 1365

حسين سلمانيان 65/03/10

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE