جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسینعلی رضایی آهوانویی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسینعلی رضایی آهوانویی

خداوند جهاد در راهش را واجب دانسته و آن را يك امتحان براي كساني كه ايمان آورند مي‌‌داند . اگر ما هم اكنون براي حفظ جمهوري اسلامي آنچه در توان داريم كوشش نكنيم ايمانمان كامل نيست.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسینعلی رضایی آهوانویی
نام پدر :محمدرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۱/۰۶
محل تولد :روستای آهوانوی دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۹/۰۸
محل شهادت :بستان
نام عملیات :طریق القدس
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : آهوانو
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای آهوانو

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسینعلی رضایی آهوانویی فرزند محمدرضا در تاریخ ۱۳۴۱/۰۱/۰۶، در روستای آهوانو از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او دو خواهر و چهار برادر داشت.پدرش به کارهای کشاورزی و دامپروری مشغول بود و نیازهای اقتصادی خانواده را به سختی پاسخگو بود. شهید در کار کشاورزی به پدر کمک می کرد. او تا کلاس پنجم ابتدایی در زادگاهش روستای آهوانو مشغول به تحصیل بود. بعد از آن برای ادامه درسش به دامغان رفت،ولی به علت شرایط نامساعد اقتصادی و فشار زندگی فقط تا مقطع سوم راهنمایی قادر به ادامه تحصیل شد. پس ترک تحصیل کرد تا بتواند بیشتر به پدرش کمک کند.

شهید بعد از مدتی به شاهرود رفت و به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پیوست و از طرف این یگان به جبهه در منطقه بستان اعزام شد. در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۰۸ در حالی که جوانی ۱۹ ساله بود،دعوت حق را لبیک گفت و به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و از این دیار فانی،به دیدار معشوقش شتافت.

 

« بر پیکر پاره اش نظر اندازید                     گوری ز گل سرخ برایش سازید

آهنگ ز رگبار به هنگام نبرد                   با زخمه ی خون برای او بنوازید »

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

انا لله انا اليه راجعون

همه از خداييم و بسوي خدا مي رويم

«اذا جاء نصر الله و الفتح و رايت الناس يدخلون في دين الله افواجا فسبح  بحمد ربك و استغفره انه كان توابا»

چون هنگام فتح و پيروزي فرا رسد و در آن‌‌روز مردم را ببيني كه دسته دسته به دين خدا داخل مي‌‌شوند در آن‌‌وقت خداي خود را حمد و ستايش و پاك و منزه بدان و از او مغفرت و آمرزش طلب كن و به درگاه او توبه كن كه او خداي بسيار توبه پذير است.

«ارايت الذي يكذب باالدين فذالك الذي يدع اليتيم و لا يحض علي طعام المسكين فويل للمصلين الذين هم عن صلاتهم  ساهون الذين هم يراؤون و يمنعون الماعون» آيا كساني كه روز قيامت را انكار مي‌‌كردند ديدي؟ اين همان كسي است كه يتيم را از خود به قهر مي‌‌آورند و ناراحت مي‌‌كنند و هيچ‌‌گاه به غذا دادن به تهي دستان و فقيران ترغيب ننمودند و ( به آن‌‌ها طعام نمي‌‌دادند ) پس واي بر نمازگذاران (آن كساني كه نماز را سبك مي‌‌شمارند و گاهي مي‌‌خوانند و گاهي نمي‌‌خوانند واي بر آنان )  آنان كه در نمازشان از ياد خدا غافلند و آنان كه كردارشان (تنها براي) خودنمايي است و مستمندان را از زكات باز مي‌‌دارند. ( قرآن كريم)

« الهم طهر قلبي من النفاق و علمي من الريا و لساني من الكذب » خدايا پروردگارا پاك گردان قلب و دلم را از نفاق و پاك گردان عملم را از ريا و زبانم را از دروغ و چشمانم را از خيانت. خدمت پدر عزيزم سلام  پس از تقديم عرض سلام خدمت شما و تمامي افراد خانواده سعادت و موفقيت شما را از درگاه خداوند متعال خوستارم و اميد همواره به سوي باري تعالي و معرفت و خلاقيات اسلامي برويد و خود را در آب زلالي چشمه اسلام شست و شو دهيد حركات و رفتار و گفتار را در اين چشمه كاملا شسته و به جايش گفتارها و رفتارها و كردار پسنديده اسلامي را جايگزين آن‌‌ها نمایيد.

عزيزانم از اين‌‌كه وقت حركت از شما خداحافظي نكردم شرمنده هستم و اميدوارم به خاطر اسلام مرا ببخشيد من هم اكنون سالم و خوش در جنوب ايران اسلامي مشغول پيكار با بعثتي‌‌هاي بي دين هستم و تنها خواهشي كه از شما دارم اين است كه هرگز براي من ناراحت نباشيد همان‌‌طور كه مي‌‌دانيد جهاد وظيفه هر فرد مسلمان با ايمان است.

و خداوند كساني را كه به رسول او و روز رستاخيز او ايمان آورده است مي‌‌گويد كه : « احسب الناس ان يتر كوا ان يقولوا امنا و هم لا يفتنون » آيا مردم چنين پنداشتند كه به صرف اين‌‌كه گفتند ما ايمان به خدا و رسول و روز رستاخيز آورديم رهاشان كنيم و بر اين دعوي هيچ امتحانشان نكنيم؟ پس در اين‌‌جا مي‌‌بينيم كه خداوند جهاد در راهش را واجب دانسته و آن را يك امتحان براي كساني كه ايمان آورند مي‌‌داند. اگر ما هم اكنون براي حفظ جمهوري اسلامي آنچه در توان داريم كوشش نكنيم ايمانمان كامل نيست.

همانطور كه مي‌‌دانيد امروز تمام اسلام در مقابل تمام كفر قراردارد و دفاع از اسلام بر تمام ما واجب است چنانچه قرآن كريم در سوره توبه آيه 37 مي‌‌فرمايد: « يا ايها الذين امنوا ما لكم اذا قيل لكم انفروا في سبيل ا… اثاقلتم الي الارض ارضيتم بالحيوه الدنيا من الاخره فما متاع الحيوه الدنيا الاخره الاقليل» اي كساني كه ايمان آورديد چيست شما را چون گفته مي‌‌شود شما را كه بيرون رويد در راه خدا سنگين مي‌‌شويد بر زمين آيا راضي شديد به زندگاني دنيا از آخرت پس نيست زندگاني دنيا مگر اندكي و ما نيز اگر براي خدا حركت كرديم و با كفار جهاد كرديم محققاً پيروز خواهيم شد چون خداوند در قرآن كريم مي‌‌فرمايد:

« اگر خدا شما را ياري كند محال است كسي بر شما غالب آيد » و باز مي‌‌فرمايد «و آن‌‌كه در راه ما به جان و مال ما جهد و كوشش كردند محققاً آن‌‌ها را به راه خويش هدايت مي‌‌كنيم و هميشه خداوند با نيكوكاران است»

پس بنابراين شما نبايد براي من هيچ‌‌گونه نگراني داشته‌‌باشيد كه اگر خداوند سعادت شهادت را كه فوز عظيم است در راه خودش را نصيبم گرداند ناراحت نشويد شما هم اگر مرا دوست داريد به چيزهايي كه گفتم عمل نمایيد و بدانيد كه من از شما بسيار خرسند خواهم بود در آن‌‌وقت و خواهش ديگري كه دارم در هنگام شهادتم براي من جشن بگيريد و لباس سياه بر تن مكنيد و خوشحال باشيد كه داماد شدم كه مگر سر دامادي كسي هست كه لباس سياه بر تن كند و عزادار شود.

مادرم و پدرم به دستورات اسلام را مو به مو عمل كنيد و از اسلام دفاع كنيد از امام و روحانيت مبارز، خط امام هم اطاعت كنيد. به هر حال حرف زيادي دارم ولي وقتم بيش از اين نيست و در همین‌‌جا همه شما را به خدا می‌‌سپارم.

فرزند شما حسينعلي رضایی - جنوب

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE