جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن مهرابی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن  مهرابی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن  مهرابی
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۶/۳۰ 
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۸/۲۲
محل شهادت :جاده خندق 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن مهرابی فرزند علی در تاریخ ۱۳۴۹/۰۶/۳۰ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدر از کارگران زحمت کش ذوب آهن بود. تأمین معاش خانواده را با زحمت و کار در تونل و استخراج ذغال سنک می کرد. او علاوه برتلاش و مجاهدت در محل کار هیچگاه از یاری انقلاب و اسلام کوتاهی نکرد و در سخت ترین لحظات از تمام توان کوشید وفرزندان را به این امر تشویق وترغیب می کرد.

موعید این مطلب حضور چندین ماهه در مناطق عملیاتی است. حسن بعد از اتمام مقاطع تحصیلی ابتدایی وراهنمایی وارد هنرستان دامغان شد وپله های ترقی را یکی بعد از دیگری سپری می کرد. اوج گیر ی جنگ تحمیلی تمام جوانان حتی دانش آموزان را برای دفع تجاوز به میدان کارزار کشاند. حسن برای آماده کردن خود وارد بسیج شد ودر تمام فعالیتهای این نهاد شرکت می کرد او با تاسی از پدر بزرگوارش قصد عزیمت به جبهه را کرد بعد از سپری کردن دوران آموزشی راهی جبهه شد تا او هم به سهم خود اداء دین کرده باشد.

اما حضور پر شور این نوجوان بسیجی زیاد دوام نداشت وخیلی زود دعوت حق را لبیک گفت و در تاریخ ۱۳۶۴/۰۸/۲۲ در حالی که ۱۵ سال بیش نداشت در جاده خندق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر این نوجوان دلاور بسیجی در کنا دیگر همرزمانش در فردوس رضای دامغان آرمید.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.