جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید جلال زرین پور

فرازی از وصیت نامه:
شهید جلال زرین پور

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :جلال زرین پور
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۱۰/۲۸
محل تولد :مشهد
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۲/۱۸
محل شهادت :خرمشهر
نام عملیات :بیت المقدس
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زرین آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای زرین آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید جلال زرین پور، فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۳۹/۱۰/۲۸ در شهرستان مشهد دیده به جهان گشود. خانواده اش اصالتاً اهل روستای زرین، از توابع دامغان بودند ولی چون پدر افسر شهربانی بود ، به شهرستان های مختلف منتقل می شد و به همراه خانواده به مناطق گوناگون می رفتند و مشغول به خدمت بود. شهید دو خواهر و سه برادر کوچکتر از خودش داشت و او فرزند ارشد خانواده بود. او دوران ابتدایی و راهنمایی خود را در مشهد گذراند و بعد به همراه خانواده به دامغان آمدند و او دیپلم خود را در آنجا گرفت و بعد از اخذ مدرک دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت.

او در لشکر ۲۱ حمزه خدمت می کرد و از این طریق به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد. وقتی عراق به همراه کشورهای استعمارگر دنیا ، جنگ را به کشور ما تحمیل کرد. فقط ۲ سال از تولد انقلاب اسلامی می گذشت و دولت جمهوری اسلامی، هنوز آثار شوم رژیم پهلوی را از چهره کشور می زدود. به همین دلیل در اولین سال های جنگ تحمیلی به دلیل توطئه ها در داخل کشور،عراق توانسته بود بی شرمانه برخی از شهرهای ما ار اشغال کند و رزمندگان دلاور اسلام، با شجاعت و دلاوری می جنگیدند تا خاک مقدس ایران را از چنگال آنها بیرون بکشند ودر جریان این عملیاتهای شهادت طلبانه،بسیاری از جوانان ملت ما پرپر شدند.

شهید زرین پور نیز در تاریخ ۱۳۶۱/۰۲/۱۸ در حالی که درختان شکوفه داده بودند و پرندگان آواز بهاری سرداده بودند،بر اثر اصابت ترکش به سرش،در منطقه ی جنوب،به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد. و پیکر مطهرش در روستای زرین آباد دامغان به خاک سپرده شد.

 

 “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.