جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید جعفر مهرابی

فرازی از وصیت نامه:
شهید جعفر  مهرابی

امت مسلمان اگر رگبار گلوله‌ها بدن را سوراخ سوراخ کند و اگر خمپاره‌‌های دشمنان بدن را تکه‌‌تکه کند اگر تانک‌‌های صدامیان بدنم را له کند دست از اسلام و امام عزیزمان بر نخواهم داشت.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :جعفر  مهرابی
نام پدر :رمضان
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۶/۰۹
محل تولد :روستای محمد آباد دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون گروهان پیاده
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :محمد آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای محمد آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید جعفر مهرابی فرزند رمضان در تاریخ ۱۳۴۴/۰۶/۰۹ در روستای محمد آباد شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کشاورز بود و از این راه امرار معاش می کرد. او پس از دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا سال پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد بعد از آن به دلیل فقر و اوضاع نابسامان اقتصادی مجبور به کار کردن شد تا کمک حالی برای خانواده اش باشد و با کارگری اندکی از مشکلات خانواده اش کاسته شود و با شروع جنگ و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت این ارگان در آمده و از اعضای فعال آنجا به شمار می آمد.

او ازدواج کرد و تشکیل زندگی داد که صاحب دو فرزند شد که از او باقی مانده است. اوج گیری حملات وحشیانه ی رژیم مزدور عراق به خاک کشورمان و شریط بسیار سختی که برای مردم شریف ایران بوجود آمد غیور مردان این سرزمین از گوشه کنار به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل میشتافتند. شهید مهرابی از همین غیور مردان بود که بعنوان پاسدار از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پا در جبهه های جهاد قرار داد. او در اسلام آباد غرب دلاورانه خدمت می کرد.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ بود که در عملیات مرصاد از جام شیرین و گوارای شهادت نوشید. او دومین شهید در خانواده بعد از برادرش محسوب میشود. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش روستای محمدآباد آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

با سلام به آقا امام زمان آرام بخش دل‌ها و با سلام به حماسه ساز کربلا امام‌‌حسین (ع) و با سلام به روان پاک شهدا و با سلام به شما پدر و مادر گرامی امیدوارم که از این‌‌که دو شهید تقدیم اسلام کردید ناراحت نباشید البته شاید چند روز دنیا مقداری سخت باشد اما در آخرت بسیار خشنود خواهید بود.

پدر گرامی من نتوانستم وظیفه خود را نسبت به شما انجام دهم بلکه درد سر زیادی هم برای شما ایجاد کردم و شما با خون خود جان مرا نجات دادید امیدوارم که در مرا حل نمایید و اما مادر عزیزم که سختی‌ها بسیار کشیدید تو یک مادر بسیار خوبی برای من بودید اما من فرزند خوبی نبودم امیدوارم که مرا ببخشید و اما همسرم من نتوانستم در این مدتی که با هم بودیم وظیفه خود را نسبت به شما انجام دهم ان‌‌شا‌‌ءالله که مرا ببخشید در مورد حاجی هم این را بگویم که حاجی یک استاد برای من بود و من از حاجی و اسماعیل و احمد و زن حاجی بسیار قدردانی می‌نمایم و از پدر گرامیم می‌خواهم که اگر در روستا یا قومان و یا دوستان طلبی دارید به او بدهید و در اخر از شما می‌خواهم که با همسایه رضا قلی بسیار خوب باشید که در غیر این صورت دشمنان خوشحال می‌شوند؟

وصیت نامه خانوادگی اول این‌‌که در همه امور پدرم وصی من است و دوم اخوی محمد است پدرم بعد از من هر چه و هر کاری که می‌خواهد کند؟

دوم ان‌‌شاءالله اگر خدا به ما فرزندی داده از همسرم می‌خواهم که تا آنجا که می‌تواند خوب و اسلامی تربیت نماید و اگر پسر بود نام مقدس ابوالفضل بر او بگذارید تا ان‌‌شاءالله جای ابوالفضل را در خانه پر کند و اگر دختر بود نامش را فاطمه یا مریم بگذارید به برادران سپاه بگویید از کسی که از من طلب دارد بهش بدهد به قومان و آشنایان هم اگر کسی طلب دارد بهش بدهید و ۲۰۰ توما ن هم به صندوق حضرت ابوالفضل بریزید و در پایان از پدر و مادر عزیز کمال قدر دانی را می‌نمایم.

به پدر ومادرم امیدوارم که سلام نا قابل فرزندتان را بپذیرید و از این‌‌که سال‌هاست باعث رنج و زحمت شما شده است او را ببخشید و اینجانب اعتراف می‌کنم که من نتوانستم حقوق شما را ادا نمایم و امیدوارم که مرا حلا ل نمایید و به شما اطمینان می‌دهم که تحمل این امور خود یکی از بزرگ‌ترین عبادت است و ان شا الله تلاش نمایید که هر چه در توان دارید در راه این انقلاب و امام و اسلام هدیه نمایید که معلوم نیست این توفیق برای همیشه در نزد امت باشد یا جان و مال دادن فرزند و خود را این اجر عظیم شرکت بدهید و این توصیه را به همه بنمایید.

امت مسلمان اگر رگبار گلوله‌ها بدن را سوراخ سوراخ کند و اگر خمپاره‌‌های دشمنان بدن را تکه‌‌تکه کند اگر تانک‌‌های صدامیان بدنم را له کند دست از اسلام و امام عزیزمان بر نخواهم داشت. ای برادران و خواهران مسلمان اسلام را یاری کنید که ما هر چی داریم از اسلام داریم اگر این توفیق الهی نصیب من شد وخدا مرا به دیدارش برد که شهید شدم راضی نیستم که کسانی دورو یا بی‌‌تفاوت به انقلاب اسلام هستند در تشییع‌‌جنازه‌ام شرکت کنند.

پدران و مادران عزیز فرزندان خود را خوب تربیت کنند و به راه راست هدایتشان کنید بچه‌هایتان را در این موقعیت حساس که امام فرموده است کسانی که می‌توانند به جبهه بروند تکلیف شرعی دارند که به مسولین مراجعه و ثبت‌‌نام نمایند پس پسران خود را به جبهه بفرستید تا ان‌‌شاءالله این جنگ را به نحو احسن به پیروز برسانند و اگر توفیق شهادت نصیبشان شد ناراحت نباشید بلکه افتخار کنید و دعایتان این باشد که فرزندتان با مرگ شرافتمندانه شهید شدند.

والسلام. ساعت 11:55 دقیقه

63/07/25

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE