جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید احمد قربعلی

فرازی از وصیت نامه:
شهید احمد قربعلی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :احمد قربعلی
نام پدر :اسدالله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۲/۰۲
محل تولد :روستای حسن آباد دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۱/۱۲
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به پشت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حسن آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حسن آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید احمد قربعلی،فرزند اسدالله،در تاریخ ۱۳۴۵/۰۲/۰۲ در روستای حسن آباد از توابع دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی محترم و زحمتکش بود و به شغل شریف کشاورزی اشتغال داشت و از این طریق امرار معاش می کرد. احمد وقتی دوران کودکی را پشت سر گذاشت در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی به تحصیل ادامه داد. بعد از آن ترک تحصیل کرد و در کنار پدرش به کشاورزی مشغول شد و کمک حال او شد برخی اوقات چوپانی هم می کرد تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی او فرا رسید.

در آن روزگار کشور ما درگیر جنگ تحمیلی عراق علیه ما بود و روزهای سختی را پشت سر می گذاشت. عراق از زمین و هوا بی رحمانه به شهرهای ایران حمله می کرد و هر روز تعداد زیادی از هموطنانمان را به خاک و خون می کشید. در این شرایط سربازان و جوانان غیور ایرانی آرام نگرفتند و به سوی مناطق جنگ زده شتافتند تا به ملت مظلوم و بی دفاع کشور خویش یاری برسانند.

شهید قربعلی هم برای کمک به ملت بی دفاع کشورش و برای تکلیف به وظیفه ی شرعی خویش،در لباس مقدس خدمت به کشورش از سوی ارتش لشکر ۶۴ ارومیه به سوی جبهه اعزام گردید و در منطقه ی حاج عمران در مقابل این دشمن متجاوز می جنگید. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۱/۱۲ بر اثر اصابت تیر به بدن ،به مقام والای شهادت نائل آمد و از این جام شیرین و گوارا سیراب شد. پیکر پاک او در زادگاهش روستای حسن آباد در جوار دیگر یاران سفر  کرده خویش به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

   “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.