جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابراهیم قاسمی برمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابراهیم قاسمی برمی

نسبت به هم مهربان و وفادار و یاور و برادر باشید تا بتوانید در زیر پرچم الهی دین خود را نسبت به اسلام و قرآن ادا نماید و در مسائل زندگی و اجتماع ار و یاور هم باشید و مدافع حقوق مظلومان باشید و تا آن‌‌جا که می‌‌توانید از صحبت کردن پشت‌‌سرهم ابا داشته باشید تا ان‌‌شاءالله مولای مظلومان و سرور شهیدان حسین‌‌بن‌‌علی(ع) را از خود خوشحال نمایید و امیدوارم که خداوند در روز واپسین ما را با ایشان محشور بفرماید.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابراهیم قاسمی برمی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۷/۱۰
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :کمک آر پی جی زن
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۱۳
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابراهیم قاسمی برمی، فرزند محمد، در سال ۱۳۴۷/۰۷/۱۰ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود.پدرش انسانی پر تلاش و زحمتکش بود و در کارخانه ارج کار می کرد و از این طریق امرار معاش می کرد.ابراهیم پس از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شد.او پس از تحصیل دوره ی ابتدای و راهنمایی وارد دبیرستان شد و در حین تحصیل به فعالیتهای دیگری نیز می پرداخت و نوجوانی پرتلاش و متعهد بود.

با تشکیل ارتش بیست میلیونی و به وجود آمدن بسیج سپاه پاسداران ،او به عضویت این ارگان درآمده و به عنوان یک نوجوان بسیجی در آنجا مشغول به فعالیت شد. وقتی ارتش مزدور عراق حملات ناجوانمردانه خود را به کشورمان آغاز کرد شهید قاسمی هم از سوی پایگاه ابوذر به جبهه اعزام شد و در منطقه ی شلمچه در سنگرهای جهاد و مجاهدت در راه حق و حقیقت در مقابل دشمن بعثی می جنگیدند و از آرمانهای انقلاب اسلامی و قرآن کریم پاسداری می کرد.و حقیقتاً همین برادران بسیجی و سپاهی بودند که با ایثار و فداکاری خود کشور را از شر دشمنان گمراه نجات دادند و دوباره آسایش را برای هموطنان خود به ارمغان آوردند و در این راه بسیاری از آنها به شهادت رسیدند.

ابراهیم نیز در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۳ در منطقه ی عملیاتی شلمچه،به دیگر شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست و از جام گوارای شهادت سیراب شد.پیکر پاک او به زادگاهش منتقل شد و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

به نام پاسدار حرمت خون شهیدان که انسان را اشرف مخلوقات قرار داد و به او فکر و عقل عطا کرد تا راه صواب از راه گمراهی بازشناسد و در مسیر او گام بردارد و با درود بر امام‌‌عصر حضرت‌‌مهدی(عج‌‌ا... تعالی فرجه‌‌الشریف) یگانه منجی عالم بشریت که ان‌‌شاءالله با ظهور گرامیشان جهان بشریت را پر از عدل سازند.

و با سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت ‌‌امام‌‌خمینی مدظله‌‌العالی که همه مسلمانان مدیون این مرد گرامی‌‌اند و ان‌‌شاءالله باید از پروردگارمان بخواهیم که ما را توفیق اطاعت از اوامر ایشان یاری بفرماید.

باری سخن از اطاعت از اوامر امام شد که هم‌‌اکنون نصیبمان شده‌‌است و باید اوامر ایشان را همان‌‌طور که امرخدا را انجام می‌‌دهیم انجام دهیم. امامی که سال‌‌هاست تلاش و کوشش کرده و هم‌‌اکنون در مسند ولایت قرار گرفته تا با وجود مبارکشان راه اسلام و انقلاب را تداوم بخشند و من و تو و همۀ مسلمان باید از دل و جان خود را تحت فرامین رهبر عزیزمان قراردهیم.

و اکنون که من و بقیه برادران عزیز و یاوران حسین(ع) به یاری اسلام و قران شتافته‌‌ایم و به فیض شهادت نایل آمده‌‌ایم مسئله‌‌ای پیش می‌‌آید و آن این‌‌که شما برادران عزیزم که مشغول خدمت در پشت‌‌جبهه هستید وظیفه‌‌ای بس سنگین که آن ادامه راه شهدا است و آن میسر نیست مگر به عمل کردن به وصیت‌‌های شهدا.

و اینک به جکم وظیفه وصیتم به شما امت قهرمان این است که نمازجمعه‌‌ها را فراموش نکنید. دیگر این‌‌که نسبت به هم مهربان و وفادار و یاور و برادر باشید تا بتوانید در زیر پرچم الهی دین خود را نسبت به اسلام و قرآن ادا نماید و در مسائل زندگی و اجتماع ار و یاور هم باشید و مدافع حقوق مظلومان باشید و تا آن‌‌جا که می‌‌توانید از صحبت کردن پشت‌‌سرهم ابا داشته باشید تا ان‌‌شاءالله مولای مظلومان و سرور شهیدان حسین‌‌بن‌‌علی(ع) را از خود خوشحال نمایید و امیدوارم که خداوند در روز واپسین ما را با ایشان محشور بفرماید.

و مسئله‌‌ای دیگر که باید بگویم این‌‌که حضور در صحنه را فراموش نکنید به خدا قسم که این انقلاب چه شهدای عزیزی را از ما گرفته که تا به این‌‌جا رسیده پس باید این انقلابی را که سرمایۀ خون صدها هزار شهید است حفظ نماییم و به خدا قسم که اگر وظیفه‌‌مان را انجام ندهیم و آقایمان حسین(ع) را از خود ناراضی کنیم قبر خود را برای خود خریده‌‌ایم پس اگر رضایت خدا را می‌‌خواهیم باید راه را حسین‌‌وار پیمود که همانا ادامه راه شهیدان است و شما امت مسلمان را به خون مبارک شهدا قسمتان می‌‌دهم پشتیبان امام و جبهه و انقلاب باشید و در مسائل مختلف شرکت داشته باشید مخصوصاً در صحنه‌‌ها از قبیل نمازجمعه‌‌ها، راهپیمایی‌‌ها و نماز جماعت و .... و در خاتمه امیدوارم که خداوند توفیق شهادت در راهش را به ما عطا بفرماید و افتخار پاسداری از دینش را به دست بیاوریم.

والسلام علی من‌‌التبع الهدی

ابراهیم قاسمی‌‌برمی

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE