جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یداله مطهری نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید یداله مطهری نژاد

خدايا تو را شكر مي‌‌كنم كه تا كنون مرا نگه داشته‌‌اي براي يك همچنين لحظه كه در راهش و در خدمت مردمي كه براي او قدم برمي‌‌دارند به ميدان بروم. ميداني كه از يك طرف آن را كفر در دست دارد با تمام امكانات و طرف ديگرش را جواناني در دست دارند سلحشور و با ايمان كه براي حق مبارزه مي‌‌كنند. وقتي كه اين‌‌چنين خود را در كنار و جز يارانش احساس مي‌‌كنم ديگر مرگ براي من مفهومي ندارد و مردن خود را راه سعادت مي‌‌بينم و چه خوب است اين‌‌گونه زيستن زندگي كردن واين‌‌گونه مردن.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یداله مطهری نژاد
نام پدر :رجبعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۷/۱۲ 
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :بی سیم چی گردان
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۱
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به کتف

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یداله مطهری نژاد فرزند رجبعلی در تاریخ ۱۳۴۲/۰۷/۱۲ در تهران دیده به جهان گشود. خانواده اش بسیار مذهبی بودند که این مطلب او را براین داشت تا در چنین محیطی بیشتر پایبند به ارزش های دینی, اخلاقی و اسلامی باشد. شهید بعدازدوران کودکی مقاطع تحصیلی را پشت سر گذاشت در دوران دبیرستان بود که انقلاب اسلامی ایران به اوج خود رسیده بود.او با حضور در تشکلات مذهبی انقلابی سعی و تلاش وافری در جهت پیروزی انقلاب داشت.

چند سال بعد از پیروزی انقلاب به همراه خانواده اش به دامغان آمدند و در روستای صید آباد ساکن شدند. پدر خانواده به شغل شریف کشاورزی اشتغال داشت. این در حالی بود که استکبار جهانی به پیشتازی رژیم بعثی عراق به میهن اسلامی تجاوز همه جانبه را آغاز کرده بود و برای رسیدن اهداف پلیدش از هیچ جنایتی کوتاهی نمی کرد و از طرف دیگر دست منافیقن و دیگر گروهک های فریب خورده و دست نشانده استکبار در داخل ایران خصوصاً کردستان هر روز جنایتی می آفریدند اما جوانان غیرتمند ایران اسلامی با نثار خون خود نمی گذاشتند تا این ها به اهداف پلیدشان برسند.

یدالله همچون سایر جوانان این مرز بوم , طاقت نداشت این همه جنایات را ببیند لذا لباس رزم پوشید و بعد دیدن آموزش نظامی راهی جبهه شد ابتدا رویاروی با منافقین در کردستان را تجربه کرد و بعد از گذشت سه ماه به دامغان بازگشت اما حضور جوانان پاک و جو معنوی جبهه و احساس تکلیف دگر بار او را بر آن داشت تا راهی جبهه شود این بار قرعه به جبهه جنوب افتاد و حضور در عملیات بزرگ و پیروزمند محرم.

سرانجام روح پر تلاطم این دلاور بسیجی را یارای ماندن در دنیا فانی نداشت و در سحرگاه ۱۳۶۱/۰۸/۱۱ در حین عملیات محرم در منطقه عین خوش به لقاء یار پیوست. پیکر پاک این دلاور بسیجی بعد از تشییع با شکوه در فردوس رضا دامغان در جوار سایر شهیدان مدفون گردید. چند سال بعد برادر شهید یدالله , ابراهیم پرچم به زمین افتاده برادرش را برداشت و راهی جبهه شد و به شهادت رسید تا تاییدی باشد بر حقانیت راه برادر شهیدش …

                                                                                  

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءعند ربهم يرزقون»

مرده مپنداريد آنان كه در راه خدا كشته مي‌‌شوند ليكن آنان زنده هستند و در نزد خداي پروردگار خويش روزي مي‌‌برند. چون راهي جبهه مي‌‌شوم وظيفه شرعي خودم دانستم كه وصيت‌‌نامه بنويسم هدفم از آمدن به جبهه اطاعت از ولايت فقيه مي‌‌دانم و به فرمان او جهاد در راه خدا و پيروزي اسلام بر كفر براي جنگ با كافران بعث عراق رفتم و تا آخرين قطره خون و آخرين فشنگ گلوله‌‌هاي مسلسلم مي‌‌جنگم.

چندين روز ديگر به اميد پروردگار مي‌‌خواهيم عمليات وسيعي انجام دهيم كه خود را به خدا مي‌‌سپارم و از خدا مي‌‌خواهم كه اگر خون من حقير خدمتي براي اسلام مي‌‌تواند انجام دهد مرا به درجه شهادت برساند.

خدايا تو را شكر مي‌‌كنم كه تا كنون مرا نگه داشته‌‌اي براي يك همچنين لحظه كه در راهش و در خدمت مردمي كه براي او قدم برمي‌‌دارند به ميدان بروم. ميداني كه از يك طرف آن را كفر در دست دارد با تمام امكانات و طرف ديگرش را جواناني در دست دارند سلحشور و با ايمان كه براي حق مبارزه مي‌‌كنند. وقتي كه اين‌‌چنين خود را در كنار و جز يارانش احساس مي‌‌كنم ديگر مرگ براي من مفهومي ندارد و مردن خود را راه سعادت مي‌‌بينم و چه خوب است اين‌‌گونه زيستن زندگي كردن واين‌‌گونه مردن.

وقتي كه صداي هل من ناصر ينصرني اين نداي حسين فرزند علي(ع) به گوش رسيد كه در ظهر عاشورا ندا در داد كيست مرا ياري دهد؟ امروز حسين زمانه خميني روح الله نايب امام زمان براي نجات اسلام نداي هل من ناصر ينصرني سرداده كه كيست براي نجات اسلام و ميهن اسلامي مرا ياري دهد.

بر ماست كه اين نداي حسين زمانه را پاسخ دهيم و براي ياري او بشتابيم و اين پيرمرد متقي كه مانند يك شير با استكبار جهاني و با منافقين داخلي به مبارزه برخاسته است. پس بر گردن ماست كه اين مسئوليت را انجام دهيم و من براي انجام اين مسئوليت خون كم قابل خود را براي آبياري درخت شكفته اسلام به زمين مي‌‌ريزم تا شايد تمام منافقان به خود آيند و جلو اين انقلاب سنگ ريزه يا كوچك و بزرگ نريزند و منافقانه با اسلام بجنگند.

بر شما دوستان و آشنايان است كه اين راه را ادامه داده و اسلام وامام و تمام روحانيت مبارز را تنها نگذاريد زيرا با نابودي روحانيت و امام اين منافقين به سر كار آمده و اسلام اين مكتب كه نجات‌‌بخش مستضعفان است به بازي مي‌‌گيرند و آن را نابود مي‌‌كنند.

پدرم و مادرم و برادران عزيزم اگر خداوند اين بنده ضعيف و گناه‌‌كار را به درگاهش راه داد و پذيرفت و شهادت نصيب من شد اين افتخاري است كه نصيب من و شما شده است. افتخار من اين‌‌كه مرگم در راه خدا بوده و افتخار شما اين‌‌كه فرزندتان را در راه اسلام فدا كرديد و بعد از شهادتم اگر خداوند نصيبم كرد از شما پدر و مادرم مي‌‌خواهم در سوگ من اشك نريزيد و اگر هم خواستيد گريه كنيد به ياد شهداي كربلا باشد. پدر و مادرم خود را در خط اسلام قرار داده و اطاعت از ولايت فقيه را فراموش نكنيد و برادرم اسلحه افتاده‌‌ام را مگذار بر زمين باشد.

اي سرورانم و اي نور چشمانم پدر و مادر عزيزم از شما درخواست عفو مي‌‌كنم به خاطر اين‌‌كه در طول زندگي ممكن است به شما توهين و شما را ناراحت كرده و نتوانسته باشم وظيفه خود را به انجام رسانم و هم‌‌چنين مقدار پولي كه دارم در راه خير به مصرف رسانيد.

والسلام عليكم و رحمه اله و بركاته

اگر امكان دارد من را در كنار شهدا به خاك بسپاريد. متشكرم

امام را دعا كنيد. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.