جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید کاظم مطواعی

فرازی از وصیت نامه:
شهید کاظم مطواعی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :کاظم مطواعی
نام پدر :غلامرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۶/۰۵
محل تولد :روستای صلح آباد دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۴/۲۲
محل شهادت :فکه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صلح آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صلح آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید کاظم مطواعی فرزند غلامرضا در تاریخ ۱۳۴۷/۰۶/۰۵ در روستای صلح آباد در حاشیه ی  کویر در کنار آبادی های یک دست و ساده و کویری شهرستان دامغان آرام و بی صدا چشم هایش را باز کرد. پدرش کشاورز بود وبا  تلاش و رنج فراوان  لقمه ای نان حلال بر سفره پر برکت خانواده اش می گذاشت.  کودکی کاظم  در همان روستا سپری شد و تحصیلات  ابتدایی را با موفقیت به پایان رساند.

به دلیل مشکلات متعدد اقتصادی از ادامه تحصیل باز ماند و  در کنار پدر و دیگر اعضا خانواده  به کشاورزی وامورات دیگر پرداخت. تا از این  راه  اندکی به اقتصاد خانواده کمک کرده باشد. جنگ تحمیلی آغاز شده بود  و میهن اسلامی مان از هر زمان دیگری نیاز به حضور نیروهای جوان و با غیرت خود برای پاسداری از حریم آزادگی و شرف خود داشت. شهید کاظم نیز لحظه شماری می کرد تا هرچه سریعتر این وظیفه ملی مذهبیش را انجام دهد. با فرا رسیدن زمان سربازی او نیز همچون دیگر جوانان خود را برای خدمت سر بازی مهیا کرد.

بعد از پایان دوره آموزشی از طریق ارتش جمهوری اسلامی به منطقه عملیاتی فکه اعزام شد .تا در نبردی رویارو با دشمن متجاوز انجام وظیفه نماید. سال ۱۳۶۷ هم دستی منافقین کوردل وارتش بعثی صهیونیستی عراق تجاوز مجددی به ایران عزیز داشتند. شهید کاظم مطواعی با دیگر رزمندگان جانانه در مقابل آنان ایستادگی کردند و نهایتاً در تاریخ ۱۳۶۷/۰۴/۲۲ پیکر مطهرش در منطقه عملیاتی فکه بعد از شهادت مفقود گردید. فکه مهر افتخار گمنامی کاظم شد. فکه مفتخرترین خاک در سال هایست که مهربانانه کاظم و دوستانش را درآغوش خود جای داده است. تا این که از پس آن گمنامی  شهادت این دلاور میهن اسلامی محرز شد و نمای قبری در زادگاهش به یاد و گواهی  شهادتش ساختند تا نام و یادش همواره در دل دوستان  و اهالی  خط سرخ شهادت ماندگار شود.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.