جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید نعمت الله نادعلیزاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید نعمت الله نادعلیزاده

بر مزارم گريه نكنيد چرا مرگي كه در ادامه راه حسين(ع) و حفظ نواميس مردم صورت مي‌‌گيرد كه همان شهادت است بهتر از مرگي است كه به حال طبيعي انجام مي‌‌گيرد و تقواست كه شما را از آلودگي نجات مي‌‌دهد...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :نعمت الله نادعلیزاده
نام پدر :عباسعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۴/۱۵
محل تولد :بهشهر
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۲/۱۹
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی - اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید نعمت الله نادعلیزاده فرزند عباسعلی، در تاریخ ۱۳۴۵/۰۴/۱۵ در شهرستان بهشهر چشم به جهان گشود. پدرش کارگری زحمتکش بود که به وسیله ی یک چرخ دستی کوچک بار سنگین زندگی را به حرکت وا می داشت. او از همان ابتدا علاقمند به تحصیل علم و دانش بود.بنابراین مقاطع تحصیلی را با موفقیت پشت سر می گذاشت.

این روند طی دوران ابتدایی و راهنمایی ادامه داشت اما در دوره ی دبیرستان حال و هوای دیگری پیدا کرده بود. این تغییر به واسطه ی جنگ تحمیلی بود که حزب بعث عراق با هدف کشورگشایی علیه کشورمان به راه انداخته بودند.

از طرفی ملت ایران با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ضربه ی سنگینی بر پیکر آمریکا و برخی دول غربی وارد ساخته بودند. با وقوع این جریان مقدس ، این دولتها دست چپاول خود را از این ملت کوتاه می دیدند و این بار این صدام خونخوار بود که به وسیله ی هر جنایت هولناکی و ضربه زدن به ایران،بر آن بود تا حمایت اربابان غربی خود را جلب نماید. این اوضاع سخت باعث شده بود تا غیور مردان ایرانی از گوشه و کنار به جبهه های نبرد حق علیه باطل بشتابند.

شهید نادعلیزاده هم در سال سوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود که احساس کرد باید درس و مدرسه را رها کند و به یاری هموطنان خویش بشتابد. پس از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهشهر پا در عرصه ی جهاد در راه خدا و میهن نهاد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۱۹ در منطقه ی اروند رود، در عملیات والفجر ۸ مفقود شد. پیکر پاکش پس از سال ها انتظار به آغوش خانواده بازگشت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

با درود فراوان به امام امت و با درود به رزمندگان اسلام و امت شهيد پرور ايران.

 مي‌‌ترسم ، مي‌‌ترسم در خانه بمانم و به مرگ طبيعي بميرم، چرا مرگي را كه همان شهادت در راه آن (خدا) افتخار به ارمغان دارد نپذيرم، شهادت را مي‌‌پذيرم. ولي زير بار ظلم نمي‌‌رويم و از مكتب حسين درس‌‌ها آموختيم و به نداي اماممان لبيك مي‌‌گوييم كه تا آخرين نفر و نفس از كشور عزيز ايران محافظت مي‌‌كنيم و به محرومان دربند كشورهاي ديگر، كه مسلمان هستند كمك مي‌‌كنيم تا آن‌‌ها را از زير بار ظلم نجات دهيم.

مادر جان، خوشا به حالت كه پسرت، در راه اسلام دادي و هيچ‌‌وقت از شهيد شدنم ناراحت نباش و بايد خوشحال باشي كه در جبهه به معشوق خود رسيدم.

پدرم، همان‌‌گونه كه تا به حال توانستي چرخ خانواده‌‌ات را بچرخاني و آبرويت را حفظ كني مرا خوشحال مي‌‌كني.

خواهرم، با حجابت مشت محكمي به دشمنان اسلام مي‌‌زني همان‌‌گونه كه حضرت فاطمه فرمودند: (ارزنده ترين زينت زن حفظ حجاب است) پس حجابت را حفظ كن.

امام را تنها نگذاريد چرا كه ما اهل كوفه نيستيم امام تنها بماند.

خانواده محترمم، بر مزارم گريه نكنيد چرا مرگي كه در ادامه راه حسين(ع) و حفظ نواميس مردم صورت مي‌‌گيرد كه همان شهادت است بهتر از مرگي است كه به حال طبيعي انجام مي‌‌گيرد و تقواست كه شما را از آلودگي نجات مي‌‌دهد. نماز بر سر جنازه‌‌ام را امام جمعه محبوب شهرمان بخواند و قدر اين  امام جمعه‌‌تان را بدانيد و شما را به تقوا دعوت مي‌‌كنم و كسي كه دنبال مقام مي‌‌رود از او دوري جوييد و اگر از طرف من به كسي رنجي رسيده ان‌‌شاءالله مرا مي‌‌بخشيد و عفو مي كنيد.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي (ع) خميني را نگهدار

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

نعمت‌‌اله نادعليزاده

۲ دیدگاه برای “شهید نعمت الله نادعلیزاده”

  1. مهدی گفت:

    سلام ممنون که خاطرات وصیت نامه عموی بنده را منتشر کردند احساس غربتی برایم پیش آمده بود که چرا کسی به این شهید توجهی ندارد. سلام درود خدا بر عموی عزیز نعمت الله نادعلیزاده

  2. امیر گفت:

    باسلام
    همه ی ما ادامه دهنده خط رهبری و خون شهدا هستیم٬ ممنون از شما که از عموی شهیدم یادی کردید .

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.