جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید میکائیل هراسانیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید میکائیل  هراسانیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :میکائیل  هراسانیان
نام پدر :حسین علی
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۱۱/۰۲ 
محل تولد :کلاته
شغل :جوشکار 
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۴
محل شهادت :میمک 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید میکائیل هراسانیان فرزند حسینعلی در تاریخ ۱۳۴۴/۱۱/۰۲ در کلاته از توابع شهرستان دامغان متولد شد. پدرش به شغل شریف کشاورزی اشتغال داشت و از این راه امرار معاش می کرد ولی با وجود زحمت و تلاش فراوان ،زندگی آنها به سختی می گذشت. میکائیل بعد از گذراندن دوران کودکی درروستا وارد دبستان شد و تا سال پنجم ابتدایی درس خواند و بعد از آن به دامغان آمد و وارد مقطع راهنمایی شد.اما به دلیل نامساعد بودن وضعیت اقتصادی خانواده،موّفق به ادامه ی تحصیل نشد و تصمیم گرفت حرفه ای بیاموزد تا بتواند کار کند و باری از روی دوش پدر زحمتکش خود بردارد.

او در دامغان در یک مغازه ی جوشکاری به کارگری پرداخت و از این راه کسب درآمد می کرد. زندگی او به همین صورت می گذشت که موقع رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید و دوره ی خدمتش با دوران جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان همزمان شده بود.

در آن روزها کشور متجاوز عراق از زمین و آسمان کشورمان را مورد حملات وحشیانه خود قرار داده بود و هزاران نفر از هموطنانمان در مناطق مختلف بی خانمان شده بودند. شهید به همراه جوانان برومند کشورمان راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا از این مرز و بوم مقدس پاسداری کنند.

شهید هراسانیان از طرف ارتش جمهوری اسلامی به جبهه و به منطقه ی عملیاتی میمک اعزام شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۴ در لباس مقدس سربازی به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و از جام شیرین وصال سیراب گشت.

پیکر پاک او به زادگاهش منتقل شد و پس از تشییع در آنجا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.