جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی هروی

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی  هروی

ما شهادت را بهترین سعادت برای مکتب خود و بهترین راه تقرب به خداوند تبارک تعالی می‌دانیم شهادت برای ما آزاد شدن از غل و زنجیر دنیوی است.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی  هروی
نام پدر :عبداله
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۶/۱۱ 
محل تولد :روستای صالح آباد دامغان
شغل :بنا 
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان پیاده
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۲۴
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی هروی فرزند عبدالله در ۱۳۴۳/۰۶/۱۱ در روستای صالح آباد، از توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل بنّایی اشتغال داشت و از این طریق امرار معاش می کرد. مهدی پس از گذراندن دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد او تا سال پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد و بعد از آن ترک تحصیل کرد و در کنار پدرش بنّایی را یاد می گرفت و از پدر تجربه کسب می کرد.

وقتی زندگی اش در مسیر مشخصی قرار گرفت در سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل زندگی مشترک او یک فرزند می باشد.

او با شروع جنگ تحمیلی به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و چندین بار داوطلبانه و جان بر کف به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید تا دین خویش را به هموطنانش و کشورش ادا کند و به همراه دیگر رزمندگان سپاه اسلام ،حق مردم مظلوم و بی دفاع ایران را از ارتش متجاوز عراق بگیرد.

دشمنان کوردل و بی رحم عراقی که از سوی چندین کشور قدرتمند دنیا حمایت می شدند،از وحشیانه ترین ابزار و آلات نظامی علیه ملت شریف ایران استفاده می کردند تا جایی که هنوز هم پس از سالها آثار جنگ را در کشورمان در بین جانبازانی که با گازهای شیمیایی مسموم شده اند می توان دید.

شهید هروی در آخرین حضورش در جبهه های نبرد حق و روشنی علیه ظلمت و تاریکی در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۲۴ در عملیات بیت المقدس ۳ ، در ماووت عراق از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع شهدای همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس پیوست.

پیکر پاک او در فردوس رضا ی دامغان،در جوار دیگر یاران سفر کرده اش به خاک سپرده شد و برای همیشه در جایگاه ابدیش آرمید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

«من الله اشتری المومنین التقوی و اموالهم به ان اللهم الجنه»

با درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سلام برشهدا، صدیقین و صالحین و با سپاس خدای را که در این عصر و زمانه قرار داد تا مورد آزمایش الهی قرار گیریم و سربازی هر چند حقیر درجه‌‌دار اسلام و مسلمین باشیم.

برادران آمدنم به جبهه تنها به خاطر این است که اسلام در خطر است و چون رضای خدا رادر این دیدم حرکت نمودم و بدانید من شهادت را با چشمانی باز انتخاب کرده برخلاف همه آن کوردلان که می‌گویند شهادت انتخابی کوثر است ای کوردلان بدانید ما شهادت را بهترین سعادت برای مکتب خود و بهترین راه تقرب به خداوند تبارک تعالی می‌دانیم شهادت برای ما آزاد شدن از غل و زنجیر دنیوی است.

عزیزان بهترین عاملی که در پیروزی این انقلاب نقش داشت و دارد مقام رهبری و ولایت فقیه است ولایت فقیه همان رسالت انبیا و امامان را به دوش دارند و باید در دستور و پیروی کنیم و بدون چون و چرا تسلیم امر امام باشیم و هم‌‌چنین از ذکر دعا نسبت در امام و روحانیت مبارز فراموش نکنیم و شکر خدا را به جا آوریم که چنین رهبری را به ما ارزانی داشت و قدر این امام عزیز بدانیم و همیشه نسبت به او مانند سابق وفادار بمانید.

و اما پدر و مادر عزیز می‌‌دانیم که هر پدر و مادری آرزو دارد که فرزندشان نزد خودشان باشد ولی امروز باید آرزوهای با جهت دیگری پیدا کند اسلام را تقویت نمائیم چون امروز حفظ اسلام واجب است و بدانید ما همه در این دنیا امانتی بیش نیستیم و این امانت را بالاخره به صاحبش باید پس بدهیم و چه بهتر آن که در جبهه حق علیه باطل بدهیم و بدانیدیکی از عوامل شکست اسلام مسلمین همین است که از مصیبت و شهادت بهراسیم.

و شما ای خواهران حجاب اسلامی خود را حفظ نمائید و با حجاب خود خاری باشید بر چشم دشمنان اسلام باشید و برادران بهترین راه، راه اسلام است و در فهم آن کوشا باشید. و باز سفارش می‌کنم به پدر ومادرم میدانم شما نسبت به من علاقه زیادی دارید و در شهادتم صبر کنید در فقدان من گریه نکنید دشمنان اسلام و افتخار کنید که توانستید چنین فرزندی را پرورش داد که در این راه پانهاد.

در خاتمه از تمامی دوستان و آشنایان طلب آمرزش و مغفرت می‌کنم و اگر از من بدی دیدید مرا ببخشید خدایا رضایتت را در این دیدم که به جبهه بیائیم و اگر رضایتت در شهید شدنم است من رضایم بررضای تو و اگر رضای تو در ماندنم است مرا نگه‌‌دار و متوجه‌‌ام باش. والسلام به امید پیروزی

برادرم مجتبی من چیزی از مال دنیا ندارم ولی اگر چیزی هست که متعلق به من باشد آن را بدهید در راه خدا به بیچارگان، و ای برادر همیشه پشتیبانم از تو خواهش می‌کنم چند روز نماز و روزه بگیرید 60 روز نماز و 4 ماه روزه. ابوالفضل از تو طلب بخشش می‌کنم و امیدوارم مراحلال کنی.

مهدی هروی

یک دیدگاه برای “شهید مهدی هروی”

  1. علی اصغر گفت:

    روحش شاد ….ایشون شوهر خاله بنده بود….پدرم بسیار ازشون تعریف میکنن،…یادش گرامی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.