جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمود وحیدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمود وحيدي

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمود وحيدي
نام پدر :غلامرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۵/۱۰
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پياده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۱
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :اصابت گلوله به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمود وحیدی، فرزند غلامرضا، در تاریخ ۱۳۴۵/۰۵/۱۰ در شهرستان دامغان متولد شد. او فرزند دوم خانواده بود و دو خواهر و سه برار داشت. پدرش بازنشسته ی آموزش و پرورش بود و از طریق دریافت حقوق بازنشستگی نیازهای اقتصادی و معیشتی خانواده را مرتفع می ساخت.

شهید دوران کودکی اش را در دامغان پشت سر گذاشت و وارد دبستان شد و پس از طی دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و این مقطع را هم با موفقیت پشت سر گذاشت و وارد دبیرستان شد.او زندگی عادی و روزمره ی خود را می گذراند تا این که روزهای سخت و جانکاهی در کشورمان به وجود آمد و دوباره برگی سبز از تاریخ پر افتخار کشورمان ورق خورد.

در سال ۱۳۵۹ ارتش عراق به سرکردگی صدام خیانتکار، جنگی نابرابر را در کشورمان به راه انداخت و جوانان و مردان غیرتمند و شجاع ایرانی ،کار و زندگی خود و زن و فرزند خود را به خداوند بزرگ سپردند و به سوی جبهه های حق و حقیقت بر علیه طلمت و تاریکی شتافتند تا از زنان و فرزندان ایرانی و خاک مقدس ایران در مقابل این اهریمن صفتان کور دل پاسداری کنند.

شهید وحیدی نیز جزء همین جوانان دلاور و جان بر کف کشورمان بود که با درک این موقعیت حساس، او نیز تصمیم گرفت لباس رزم بپوشد و به جای قلم اسلحه به دست بگیرد و خشم خود را به این متجاوزان نامرد نشان بدهد و به وظیفه ی شرعی و الهی خود جامه ی عمل بپوشاند.

او وقتی در سال دوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق به جبهه اعزام شد. او در جزیره ی مجنون خدمت می کرد و در راه اعتقادش دلاورانه می جنگید.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۱  در منطقه ی عملیاتی بدر،در اثر اصابت گلوله به سر، از جام شیرین شهادت نوشید و بعد از چهار سال خدمت در جبهه به آرزوی خود رسید.

پیکر پاک شهید پس از انتقال به دامغان ،در گلزار شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.