جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدمهدی هنگی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدمهدی  هنگی

پيام من به برادران دانش‌‌آموز اين است كه وقتي در مدرسه هستند واقعاً مواظب باشند كه از بيت المال به نحو صحيح استفاده كنند بيخودي بيت المال را مصرف نكنيد كه اگر حتي يك ذره گچ را بيخودي مصرف كنيد بايد آن دنيا جلوي چهل ميليون نفر جواب دهيد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدمهدی  هنگی
نام پدر :علی 
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۱۱/۲۲ 
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : اصابت ترکش به شکم و سینه و پا 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدمهدی هنگی فرزند علی در ۱۳۴۹/۱۱/۲۲  در شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش انسانی محترم و زحمتکش بود و ازراه کشاورزی چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد. محمد مهدی دوران کودکی اش را در دامغان پشت سر گذاشت و در هفت سالگی مانند دیگر هم سن و سالانش وارد دبستان شد. او پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد.

وقتی در سال اول دبیرستان مشغول به تحصیل بود و نوجوانی ۱۷ ساله بود به خوبی اوضاع و احوال حاکم بر کشورش را درک می کرد.

او می دید که هر روز تعداد زیادی از هموطنانش توسط ارتش مزدور عراق به شهادت می رسیدند و هر روز تعداد زیادی زن و کودک به دلیل حملات گسترده ی دشمنان بعثی از خانه و کاشانه ی خود آواره می شدند.

به همین دلیل تصمیم گرفت در این اوضاع حساس و بحرانی به یاری هموطنان خویش بشتابد و همراه دیگر سربازان فداکار کشورش ،دشمن را از خاک مقدس ایران بیرون کنند.

به همین منظور به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از سوی این ارگان در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۰ به منطقه ی جنوب اعزام گردید تا در آنجا در سنگرهای حقیقت و روشنی علیه دشمنان کور دل بجنگد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش به ناحیه ی شکم و سینه و پا از  جام گوارای شهادت نوشید و در زمره ی شهدای همیشه جاوید اسلام قرار گرفت. و مفقود گردید.

پیکر پاک این بسیجی دلاور پس از چند سال در پی تفحص در مناطق جنگی پیدا شد و در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان،در جوار دیگر شهدای آنجا به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرمید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« و ما كان المومنون لينفروا كافه فلولا تغرمن كل فرقه منهم طائفه لينفقهوا في الدين و ليندروا

قومهم اذا رجعوا اليهم لعلهم يحذرون »(9-122)

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان با سلام و درود بر منجي عالم بشريت مهدي موعود(عج) و نائب برحقش حضرت آيت‌‌ا… روح الله الموسوي الخميني و با سلام به شهداي گلكون كفن اين انقلاب هدف از آمدن من به جبهه اين است كه چون از پيامبران و رهبر كبير انقلاب پيروي مي‌‌كنم و بر خود واجب مي‌‌بينم كه به دستور امام و انبيا و خداوند لبيك گويم و چون خداوند و پيامبران فرموده كه دفاع از اسلام و قرآن بر هر زن و مرد و پير و جوان مسلمان واجب است و چون ما در حال دفاع هستيم پس بر ما هم واجب است كه به جبهه آييم.

از طرف ديگر امام فرمودند جبهه رفتن يك واجب كفايي است و ما هم به فرمان امام لبيك گفتيم و من افتخار مي‌‌كنم كه در چنين عصري با چنين رهبري و با چنين ملتي نداي هل من ناصر ينصرني امام را لبيك گفتم و عاشقانه عاجزانه از خدا مي‌‌خواهم كه بر من منت گذارد و در اين راه كه خط اوست مرا به شهادت برساند   ان‌‌شاءالله.

پيام من به ملت شهيد پرور اين است كه پيرو خط امام باشند دعا بر جان امام و رزمندگان را فراموش نكنند و از آمدن فرزندانشان به جبهه هرگز جلوگيري ننمايند.

برادران و خواهران دوستان و آشنايانم، قدر اين امام و اين انقلاب را كه آماده ساز انقلاب حضرت مهدي(عج) است بدانيد مساجد را پر كنيد دعاها و استغفارها را فراموش نكنيد و پيام من به پدر و مادر و برادران و خواهرانم اين است كه اگر ان‌‌شاءالله خدا مرا به شهادت برساند هرگز ناراحت نشوند براي من گريه نكنيد و همانند روزي كه من چشم به اين دنيا گذاردم خوشحال باشيد.

پيام من به برادران دانش‌‌آموز اين است كه وقتي در مدرسه هستند واقعاً مواظب باشند كه از بيت المال به نحو صحيح استفاده كنند بيخودي بيت المال را مصرف نكنيد كه اگر حتي يك ذره گچ را بيخودي مصرف كنيد بايد آن دنيا جلوي چهل ميليون نفر جواب دهيد. به عنوان يك برادر كوچك‌‌تر از همه ملت ايران مي‌‌خواهم كه مرا دعا كنند كه خداوند به من توفيق دهد كه در راهمان به شهادت برسیم ان‌‌شاءالله.

به اميد شهادت من و پيروزي رزمندگان و اسلام بر كفر جهاني.

والسلام ـ مهدي هنگي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.