جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدمهدی مربی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدمهدی مربی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدمهدی مربی
نام پدر :محمود
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۶/۰۱
محل تولد :دامغان
شغل :کارگر 
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۳۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۷۹/۰۸/۲۴
محل شهادت :تهران
نام عملیات :پشت جبهه
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :دهلران به اسارت درآمد و 1369/06/10 آزاد شد

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدمهدی مربی فرزند محمود در تاریخ ۱۳۴۷/۰۶/۰۱ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارمند فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که بعدها بازنشسته شد. محمد مهدی بعد از پشت سر گذاشتن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا مقطع سکیل درس خواند سپس ترک تحصیل کرد و جهت ادامه فعالیت جاهای مختلفی به کار مشغول شد.تا اینکه موقع خدمت سربازیش فرارسید.

این در حالی بود که دشمن متجاوز عراق بسرکردگی استکبار جای جای میهن اسلامی ما را مورد تعرّض شدید قرار داده بود و متعاقب آن جوانان غیرتمند ایران اسلامی جواب آنان را در میادین نبرد می دادند. شهید مربی لباس مقدس سربازی را بر تن کرد تا در صف مبارزان ارتش جمهوری اسلامی ایران وظیفه ملی مذهبی خود را انجام دهد. او از طریق ارتش به منطقه دهلران اعزام شد. اوج گرمای جنوب نمی توانست او را از پاسداری ودفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی بازدارد و دوشادوش دیگر رزمندگان بر نبرد بی امان خود با دشمن متجاوز ادامه می داد او در نبرد رویاروی، در تاریخ ۱۳۶۷/۰۴/۲۱ در منطقه عملیاتی جنوب به اسارت دشمن متجاوز درآمد و نهایتاً پس از دو سال تحمل شکنجه و ضرب وشتم دشمن با تنی رنجور و بدنی نحیف در حالی که آثار شکنجه به وضوح دیده می شد از بند اسارت آزاد و در تاریخ ۱۳۶۹/۰۶/۱۰ وارد میهن اسلامی و به آغوش گرم خانواده بازگشت.

چندی بعد ازدواج کرد که ثمره آن یک فرزند پسر بود . آثار شکنجه جراحات ناشی از آن روز بروز بدنش را ضیف و نحیفتر می کرد. تا اینکه بعد از ۱۰ سال تحمل رنج و درد ناشی از آن شکنجه های قرون وسطی رژیم بعثی عراق در تاریخ ۱۳۷۹/۰۸/۲۴  ندای حق را لبیک گفت و به جمع شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست و پیکر پاکش در بهشت زهرای تهران آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.