جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدمهدی خادمیان وامرزانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدمهدی خادميان وامرزانی

مي‌روم تا خون خود را در راه اسلام بريزم چون كه اسلام به خون ما نيازمند است.با ريختن خون ماست كه آرمان‌‌هاي توحيدي تحقق مي‌يابد. ما پرچم به خون آغشته‌ي لا اله الا اله را در اقصي نقاط عالم به اهتزاز در مي‌آوريم و قلب امام زمان عجل‌الله را راضي و خشنود مي‌گردانيم...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدمهدی خادميان وامرزانی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۱۰
محل تولد :روستای وامرزان دامغان 
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۱/۲۹
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد مهدی خادمیان فرزند علی اکبر در تاریخ ۱۳۴۷/۰۱/۱۰ در روستای وامرزان از توابع شهرستان دامغان و در یک خانواده مذهبی متولد شد. وی دوران کودکی را در صفای صادق روستا سپری کرد و در همانجا پا به عرصه ی تحصیل گذاشت. وی پس از چند سال موفق شد دوره ی دبستان را به اتمام برساند.

شهید در ادامه به شهر دامغان عزیمت کرد و به ادامه تحصیل پرداخت. او برای این که باری از دوش خانواده برداشته باشد ، همراه با تحصیل و مواقع فراغت به کارگری مشغول می شد . این ایام مصادف شده بود با زمانی که نیروهای مزدور حزب بعث عراق یک جنگ نابرابر و ناعادلانه را علیه کشورمان به راه انداخته بود. این اقدام وحشیانه جامعه شریف ایران را با مشکلات بسیاری روبه رو ساخته بود.

بروز این شرایط باعث شد تا شهید به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان در آید . او از این طریق توانست چندین بار د رجبهه های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کند او طی این مدت در راه استقلال و سرافرازی ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ ننمود. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۱/۲۹ در منطقه عملیاتی جاده خندق مورد اصابت ترکش مزدوران بعثی قرار گرفت و به فیض شهادت مفتخر گردید. پیکر پاک و متلاشی شده این شهید گران قدر پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت .

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

مي‌روم تا خون خود را در راه اسلام بريزم چون كه اسلام به خون ما نيازمند است. با ريختن خون ماست كه آرمان‌‌هاي توحيدي تحقق مي‌يابد.

ما پرچم به خون آغشته‌ي لا اله الا اله را در اقصي نقاط عالم به اهتزاز در مي‌آوريم و قلب امام زمان عجل‌الله را راضي و خشنود مي‌گردانيم.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.