جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد ملک جعفریان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد ملک جعفریان

خدا را شكر مي‌‌كنم كه من را به اين ديار كشاندی. چگونه شكر تو را بجاي آورم تو چقدر رئوفي با همه اين گناهان باز مرا در نزد مخلوقاتت رسوا نكردي. خدايا از تو مي‌‌خواهم كه مرا به دين اسلام زنده نگهدار و به همين دين مرا بميراني.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد ملک جعفریان
نام پدر :حسینعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۹/۰۱ 
محل تولد :روستای دروار دامغان
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دروار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دروار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد ملک جعفریان فرزند حسینعلی در تاریخ ۱۳۴۷/۰۹/۰۱ در روستای دروار یکی از سرسبز ترین و با صفاترین روستاهای  دامغان  مثل مردمانش متولد شد. پدرش دامدار بود و از این راه امرار معاش میکرد. محمد دوره کودکی را در همان روستا  پشت سر می گذاشت و همان جا نیز مشغول به تحصیل شد. او از همان ابتدا علاقه زیادی به درس داشت و مقاطع تحصیلی را با موفقیت سپری نمود.او در خانواده ای رشد کرده بود که مسائل شرعی و مذهبی از درجه اهمیت بالایی برخوردار بود بنابراین از همان ابتدا علاقه مند به مباحث فقهی بود.

او بعد از گذراندن  تحصیلات دوره ی راهنمایی به شهر دامغان عزیمت کرد و در مدرسه علمیۀ حاج فتحعلی بیگ به تحصیل علوم فقهی و قرآنی مشغول شد. با اوج گیری حملات وحشیانه ی رژیم مزدور عراق به خاک کشورمان و شرایط بسیار سختی که برای مردم شریف ایران بوجود آمد غیور مردان این سرزمین از گوشه کنار به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل می شتافتند. شهید ملک جعفریان هم یکی از همین غیور مردان بود که از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پا در جبهه های جهاد قرار داد .محمد بی قرار خود را به شب های مناجات و دعا وذکیر دوستان مبارزش رساند وبرای نوشیدن جرعه ای از شهد شیرین شهادت لحظه شماری می کرد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احياء و لكن لا تشعرون »

و مپنداريد براي كساني كه در راه خدا كشته مي‌‌شوند مرده بلكه آنان زندگانند ولي همه شما اين حقيقت را در نمي‌‌يابيد.

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان عليا ولي الله با نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و با درود به مهدي(عج) و نايب بر حقش امام خميني. اينجانب محمد ملك‌‌جعفريان فرزند حسينعلي هدف من از آمدن به جبهه تنها رضاي خدا و لبيك گفتن به نداي هل من ناصر ينصرني حسين مي‌‌باشد و از خدا مي‌‌خواهم كه مرا در اين راه موفق بدارد زيرا احساس كردم امروز جبهه بر من واجب مي‌‌باشد.

پيام من براي پدر و مادرم اين است كه بعد از شهادت من صبر كنيد زيرا با صبر خود مي‌‌توانيد پوزه صدام و ضد انقلاب را به خاك بماليد. پيام من به جوانان اين است كه حركت كنيد و راه شهيدان را ادامه دهيد و مگذاريد كه واقعه كربلاً و كوفيان پيمان شكن دگر بار پديد آيد. پيام من براي امت حزب‌‌الله اين است كه پدر و مادرها از رفتن فرزندانشان به جبهه مانع نشويد زيرا در اين موقعيت اسلام احتياج به نيرو و ياري دارد و دست از ياري امام بر نداريد و جنگ را سرلوحه كارهايتان قرار دهيد. از تفرقه و نفاق و دشمني با يكديگر بپرهيزيد كه اساس اسلام بر پايه دوستي مي‌‌باشد.

و شما اي خواهران من همان‌‌طور كه مي‌‌دانيد در واقعه انقلاب كربلا دو انقلاب يكي شهادت حسين بن علي(ع) و ديگري پيام رساني توسط حضرت زينب(سلام الله عليها) بود. پس شما بكوشيد زينب وار عمل كنيد و پيام رسان خون شهدا باشيد و در سنگر مدرسه كوشا باشيد و در ضمن پدرم و مادرم بعد از شهادت من سعي كنيد لباس سياه ‌‌نپوشيد. و اگر گريه خواستيد كنيد براي شهداي كربلا و مظلوميت ابا عبدالله گريه كنيد ان‌‌شاءالله و از بنده راضي باشيد زيرا من نتوانستم حق شما را ادا كنم و از شما سپاسگزارم كه در رفتن من به جبهه به من كمك كرديد.

كه در آن دنيا با پيامبر و اوليا الله محشور شويد . اي بي تفاوت‌‌ها و ضد انقلاب‌‌ها كمي تأمل كنيد لحظه‌‌اي به آينده بنگريد و ببينيد كه اسلام در چه موقعيتي قرار دارد آيا شما فكر مي‌‌كنيد مي‌‌توانيد در آن دنيا جوابگوي پيامبر(ص) و حضرت زهرا(س) باشيد؟

بياييد كمي از عقلتان براي خودتان به جاي نفستان پيروي كنيد به زر و زيور دنيا دل نبنديد كه شما را بيچاره مي‌‌كند. در ضمن وصي من پدر ارجمندم مي‌‌باشد. ضمناً اگر كسي درخواست طلب كرد به ايشان بپردازيد و اگر از كسي چيزي مي‌‌خواهم آن را حلال مي‌‌كنم و كتاب‌‌هاي موجود در مدرسه را كه متعلق به من مي باشد همه را وقف مدرسه نمودم.

خدا را شكر مي‌‌كنم كه من را به اين ديار كشاندی. چگونه شكر تو را بجاي آورم تو چقدر رئوفي با همه اين گناهان باز مرا در نزد مخلوقاتت رسوا نكردي. خدايا از تو مي‌‌خواهم كه مرا به دين اسلام زنده نگهدار و به همين دين مرا بميراني.

اجركم عندالله و السلام عليكم برحمه الله و بركاته محمد ملك‌‌جعفريان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.