جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی علی وردی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدعلی علی وردی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدعلی علی وردی
نام پدر :محمدابراهیم
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۳/۱۱
محل تولد :بهشهر
شغل :راننده
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۷/۱۳
محل شهادت :سومار
نام عملیات :مسلم ابن عقیل 
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به شکم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد علی علی وردی فرزند محمد ابراهیم در تاریخ ۱۳۴۰/۰۳/۱۱ در خطه ی سرسبز مازندران و در شهر بهشهر به دنیا آمد. پدرش نظامی بود و در اداره ی شهربانی خدمت می کرد. او تا پایان دوره ی راهنمایی درس خوانده و بعد ترجیح داد ترک تحصیل کند و به بازار کار وارد شود و بعد از مدتی به شغل رانندگی روی آورد.

او جوانی خوب و با اخلاق و فرزندی صالح برای والدین خود بود. او در خانه و در بیرون از خانه بسیار خوش برخورد و مهربان بود.او تا حدی خوش اخلاق بود که به گفته ی اطرافیان نزد پدر و مادرش در بین فرزندان از محبوبیت بیشتری برخوردار بود.

با شروع جنگ تحمیلی داوطلیانه به خدمت سربازی رفت و از این طریق پا به جبهه ی نبرد حق علیه باطل گذاشت. او از همان اوایل جنگ در مناطق عملیاتی بود و در این مدت در کنار دیگر برادران همرزم خود رشادتها و دلیریهای زیادی از خودشان به نمایش گذاشتند و نتیجه ی همین رشادت ها بود که سرانجام موجب بیرون راندن دشمن متجاوز از خاک ایران عزیزمان شد. شهید در طول این مدت مردانه جنگید و تا حدی که وی از ناحیه ی پا و کتف مجروح شد و این با این حال به صحنه ی نبرد برگشت .

تا این که سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۷/۱۳در منطقه ی سومار و در عملیات مسلم ابن عقیل از ناحیه شکم مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاکش بعد از تشییع در گلزار شهدای روستای وامرزان، از توابع شهرستان دامغان، به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.