جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی خواجه زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدعلی خواجه زاده

ای برادرانم محکم و استوار باشید که راه شما راه انبیا است. سلاحتان را محکم نگه دارید و بر قلب دشمن بکوبید و وظیفه سنگینی که دارید انجام دهید تا به هدفتان که همان الله می‌‌باشد برسید.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدعلی خواجه زاده
نام پدر :جعفر
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای جزن دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :امدادگر
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۱/۰۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :جزن
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای جزن

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد علی خواجه زاده فرزند جعفر در تاریخ ۱۳۴۳/۰۱/۰۱  در روستای جزن از توابع دامغان دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوران پرشور کودکی در حال و هوای زیبا و باطراوت روستا وارد دبستان شد و بعد از اتمام این دوره وارد مقطع راهنمایی شد و ادامه تحصیل خود را در مقطع متوسطه در دامغان گذراند و موفق شد مدرک دیپلم خود را بگیرد.

بعد از اخذ مدرک دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت و این دوران با دوران جنگ تحمیلی که کشور عراق علیه کشورمان به راه انداخته بود همزمان شده بود. به همین دلیل دوره ی خدمتش را در مناطق جنگی گذراند و در این مدت مجروح گردید. پس از اتمام دوره ی سربازی او به عضویت افتخاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد تا دوباره به مناطق جنگی برود و باز هم در برابر دشمن بعثی بجنگد.

شهید سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۰۱  در منطقه عملیاتی شلمچه براثر اصابت ترکش به بدن از جام شیرین شهادت نوشید و به مقام والای شهادت نائل آمد و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک شهید بعد از انتقال به زادگاهش در همانجا به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

وصیت‌‌نامه خود را به نام الله شروع می‌‌کنم مورخ 1365/03/18

با سلام و دورد  بر حضرت محمد(ص) و خانواده مطهرش و سلام و درود بر حضرت علی(ع) و یازده فرزند بزرگوارش، سلام به شهیدان پیرو راه حقیقت و کمال و پیرو راه انبیا(ع) و سلام به کودکان خردسال بسیجی و سلام به کلیه نظامیان و پاسداران با اخلاص و سلام به حرکت مردم مسلمان سلام به جهادگران با اخلاص و سلام به راننده همان لودر و بلدوزر جبهه‌‌ها سلام به کلیه تفنگداران روی خاکریزها و سلام به تک تیراندازها و سلام به آرپی چی زن‌‌ها و سلام به خلبانان  و چتر بازان و سلام بر مجروحان و جانبازان با ایمان و سلام بر گرد و خاک جاده‌‌های پر پیچ و خم جبهه‌‌ها و سلام به کسانی که به هر عنوان برای رضای خدا کار می‌‌کنند.

ای دوستان و برادران عزیزم بدانید که من آگاهانه راه خودم را انتخاب نمودم و با میل و آرزوی قلبی‌‌ام این راه را رفتم و به سوی هدفم که همان الله  می‌‌باشد پیش می‌‌روم.

حسین زمان خمینی روح‌‌الله از ما طلب کمک می‌‌کند و ندای هل من ناصر ینصرنی سر می‌‌دهد و شرکت در جبهه را واجب کفایی اعلام کرده است. آیا می‌‌شود که جواب فریاد فرزند پیامبر(ص) را نداد؟ به خدا ای دوستان نمی‌‌شود و من در جواب حسین زمان مسئول هستم که لبیک بگویم.

 اما ای مادر عزیزم وای برادران عزیز و ارجمندم ازمردن من هیچ ناراحت نباشید بلکه باید خیلی هم خوشحال بشوید که فرزندتان و برادرتان را در راه خدا داده‌‌اید، در ثانی مبادا بعد از مردن بگویید چرا محمد کشته شده زیرا من متعلق به شما نبودم بلکه امانتی از طرف خدا در نزد شما بودم .

ثانیاً مگر بالاتر از علی‌‌اکبر(ع) پسر امام حسین‌‌(ع) هستم پس ای برادرانم محکم و استوار باشید که راه شما راه انبیا است. سلاحتان را محکم نگه دارید و بر قلب دشمن بکوبید و وظیفه سنگینی که دارید انجام دهید تا به هدفتان که همان الله  می‌‌باشد برسید.

همان طور که حضرت علی (ع) می‌‌فرماید:

«الیوم عمل بلا حساب فرداحساب بلا عمل»

امروز روز عمل است بدون حساب  و فردا روز حساب است بدون عمل.

درخاتمه از خداوند متعال می‌‌خواهم که بارالها این خون های ناقابل را که در راه اسلام به زمین ریخته شده از ما بپذیر. امیدوارم که خداوند متعال مرگ ما را شهادت در راه خودش قرار دهد. ان‌‌شاالله.

چند بیت شعر :

ببوسم دستت ای مادر که پروردی مرا آزاد

                                         که اینک فرزندت شده داماد

به حجله می‌‌روم شادان و زخم در بدن دارم

                                     به جای رخت دامادی کفن به تن دارم

ای مادر عزیزم دعا کن :

چه خوش باشد که با ایمان بمیرم

                                     به زیر سایه قرآن بمیرم

دلم خواهد که پیش حجت حق

                                سرافراز و خوش وخندان بمیرم

به حق خاتمه ادیان محمد(ص)

                              به نزد صاحب دوران بمیر

دلم خواهد دلم خواهد خدایا

                          شهید و شاهدی بریان بمیرم

التماس دعا و خاتمه وصیت نامه محمدعلی خواجه زاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.