جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی خان بیکی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدعلی خان بیکی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدعلی خان بیکی
نام پدر :اسماعیل
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۱۱/۱۶
محل تولد :گرگان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :ورزن
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد علی خانبیکی در تاریخ ۱۳۴۵/۱۱/۱۶ در شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. پدرش اسماعیل، انسانی شریف وزحمتکش بود و در جهاد سازندگی به صورت قراردادی کار می کرد. محمد علی دوران کودکی خود را در زادگاهش سپری کرد و بعد وارد دبستان شد وتا سال پنجم ابتدائی در گرگان به تحصیل پرداخت.

بعد از آن به همراه خانواده به تهران نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند. او مقطع راهنمایی و متوسطه را در آنجا به اتمام رساند و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. بعد از گرفتن دیپلم به دامغان آمده و در روستای چهارده دامغان ساکن شدند .

درهمین زمان بود که محمدعلی سایه ی پر مهر و محبت مادرش را ازدست داد و غم بی مادری را متحمل شد .بعد از مدتی ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل زندگی مشترک او یک فرزند می باشد. شهید خانبیکی بعد از مدتی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمده ودر آنجا مشغول به خدمت شد.در آن سال ها کشورمان درگیر جنگ تحمیلی بود و روزهای سختی رابه خود می دید.

ملت ایران که تازه طعم آرامش را چشیده بودند دوباره با توطئه های دشمنان در وضعیت سخت و نابسامانی فرو رفتند. اما در این موقعیت حساس و بحرانی جوانان و مردان غیور کشورمان ساکت نماندند. آنها گروه گروه به سوی میدان نبرد می شتافتند تابازهم آرامش وامنیت به ایران اسلامی بازگردد.

شهید خانبیکی نیز به عنوان یک پاسدار دلاور رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید تا او نیز به تکلیف شرعی خویش درقبال کشور و هموطنانش جامعه ی عمل بپوشاند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در منطقه جنگی جزیره مجنون بر اثر اصابت گلوله به بدن به لقاءالله پیوست و از جام گوارای شهادت نوشید. پیکر پاک او در  دیباج( روستای ورزن) از توابع شهرستان دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

            “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.