جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد خراسانی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد خراسانی
نام پدر :صفر
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۳/۰۵
محل تولد :روستای عبدیای دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۱/۲۵
محل شهادت :سومار
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و صورت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد خراسانی فرزند صفر در تاریخ ۱۳۴۴/۰۳/۰۵ در روستای عبدیا ازتوابع دامغان دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوران پرشور کودکی همراه خانواده به دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند. او وارد دبستان شد و تحصیلاتش را تا سال اول راهنمایی ادامه داد. به علت مشکلات مالی و اقتصادی او قادر به ادامه ی تحصیل نبود. به همین دلیل ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت کاری پیدا کند و مخارج زندگیشان را تأمین کند.

او به کارگری وبنائی می پرداخت و از این طریق چرخه ی زندگی را که به دوش او بود می چرخاند. زندگی به همین صورت می گذشت تا این که زمان رفتن به خدمت مقدس سربازیش فرارسید. زمان رفتن به خدمت او با جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان همزمان شده بود. به همین دلیل دراین شرایط سخت و بحرانی مشمولان به خدمت به مناطق جنگی اعزام می شدند تا در راه دفاع و پاسداری از وطن درمقابل دشمن بجنگند.

در همین راستا شهید از طرف لشگر ۸۱ زرهی باختران به مناطق جنگی اعزام شد تا او همچون سربازی فداکار از خاک مقدس ایران در مقابل دشمن بعثی پاسداری کند. او در مناطقه سومار ،درغرب کشورخدمت می کرد.در حالی که هجده ماه از خدمت این سرباز رشید سپاه اسلام می گذشت در تاریخ ۱۳۶۵/۰۱/۲۵  بر اثر اصابت ترکش ازجام شیرین وگوارای شهادت نوشید و در زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر پاک او در فردوس رضا، گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خوش آرمید.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.