جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد خادمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد خادمي

و تو اي خواهرم بايد زينب‌‌وار در صحنه باشي و مقاومت كني و با حجاب خود نشان بدهي كه تو خواهر شهيد هستي.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد خادمي
نام پدر :علي اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۰۲
محل تولد :روستای صالح آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون دشته پیاده
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصي (مفقود الجسد)

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :وامرزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای وامرزان (قبرنما)

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد خادمی فرزند علی اکبر در ۱۳۴۷/۰۱/۰۲ در روستای صالح آباد از توابع شهرستان دامغان متولد شد. او دوران کودکی اش را در میان صفا و صمیمیت مردم روستا گذراند و بعد وارد دبستان شد بعد از پایان دوره ی تحصیل ابتدایی به همراه خانواده به دامغان آمده و در آنجا ساکن شدند.

به دلیل مشکلات حاکم بر خانواده او قادر به ادامه تحصیل نشد و ترک تحصیل کرد تا به حرفه ای بپردازد و باری از مشکلات مالی خانواده بردارد. او بعد از مدتی متأسفانه پدر خود را از دست داد و مسئولیتش در قبال خانواده اش بیشتر شد. او به طور شبانه روز درس می خواند و کار می کرد.

در سال ۱۳۵۹ وقتی ارتش مزدوران عراق به کشورمان حمله ور شد، بسیاری از مردان و جوانان غیور ایرانی برای دفاع و پاسداری از این مرز و بوم مقدس به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند.

شهید هم جزء همین جوانان بود که داوطلبانه و جان برکف به سوی عرصه ی جهاد در راه خدا شتافت و به تکلیف خود در قبال میهن خود جامعه عمل پوشید.

او از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک بسیجی لباس رزم پوشید و به جبهه رفت . او در منطقه عملیاتی والفجر۸ اروند رود در کنار دیگر دلاوران و رادمردان راه خدا می جنگید تا دشمنان نتوانند کوچکترین گزندی به ایران همیشه جاوید برسانند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ در منطقه عملیاتی والفجر ۸ به وصال یار رسید اما پیکر مطهرش مفقود گردید.  

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالي

به نام رب عالميان به نام اميد دل‌‌هاي شكسته و بي‌‌حجاب درگاه الهي با سلام به محضر اقدس الهي كه اين  دل‌‌ها با تمسك به منبع عظيم الهي در شب‌‌هاي عمليات در سختي‌‌ها بر اين سختي‌‌ها چيره مي‌‌شوند خداوندي كه مبدأ و مقصد تمام عالم است و با سلام به محضر اولين رسول و آخرين رسول پيامبر اكرم محمد(ص) و اولين امام مظلوم آقا علي(ع) كه درد دل‌‌هايش را بعد از زهرا آن مادر مطهر به چاه مي‌‌گفت.

و با سلام به محضر آقا امام زمان(عج) كه در شب‌‌ها به سنگر سربازانش سركشي مي‌‌كند و دست نوازش بر سرشان مي‌‌كشد و در هنگام شهادت با مادرش بر بالين سرشان مي‌‌نشيند و دست نوازش را بر سرشان مي‌‌كشد.

و با سلام به رزمنده عزيز اين عزيزاني كه قدم جاي پاي امام زمان بگذارد مقامش كم نيست عزيزان رزمنده شما بايد خودتان را در راستاي كربلا ببينيد حال كسي كه اينگونه باشد بايد كمتر از ياران امام حسين نباشد. عزيزان پشت جبهه شما نيز مظهر اميد مردم هستيد تقاضا دارم بياييد جبهه‌‌ها را پر كنيد همان‌‌گونه كه تا اكنون پر كرده‌‌ايد همچنين اين پيام كه بروي خون شهيدان بدستمان رسيد كه قدر امام را بدانيد قدر انقلاب اسلامي را بدانيد.

و تو اي مادرم بايد در مقابل سختي‌‌ها مقاومت كني و گريه براي من نكني تا دل دشمن خوشحال شود.

و تو اي خواهرم بايد زينب‌‌وار در صحنه باشي و مقاومت كني و با حجاب خود نشان بدهي كه تو خواهر شهيد هستي.

و تو اي برادرم بايد در هنگام شهيد شدن من سلاح را برگيري و بر قلب دشمنان بزني تا كه دشمنان اسلام و تو آن را نابود كني و در آخر از تمام قومان و خويشان كه ذكر نامشان ممكن نيست حلاليت طلبيده و چشم اميدم به دعاهاي شماست. در هر محلي كه مادرم رضايت داد دفن كنيد.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

والسلام عليكم و رحمه ا... و بركاته

محمد خادمي 64/11/18

ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم

موجيم كه آسودگي ما عدم ماست

التماس دعا

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.