جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدتقی نقاش

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدتقی نقاش

انسان باید در راهی سیر کند که سعادتش در آن خط باشد و به الله سوگند من سعادت خویش را نمی‌‌یابم مگر در نور دیدن خط خونین اباعبدالله الحسین و این جهاد به جاودان بودن فرد منتهی می‌شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدتقی نقاش
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۱/۰۱
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :بی سیم چی گروهان
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر و سینه و کتف

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدتقی نقاش فرزند حسین در تاریخ ۱۳۴۴/۰۱/۰۱ در شهرستان دامغان متولد شد. پدر او از کسبه ی محترم و شریف شهر بود و مغازه ی بزازی داشتند و از راه درآمد آنجا امورات خانواده ی خویش را تأمین می کرد. محمد تقی بعد از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تحصیلات خود را تا کلاس اول راهنمایی ادامه داد.

او جزء آن دسته از جوانانی بود که در جهاد سازندگی مشغول به خدمت بود و با اوج گیری جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان از طریق این نهاد به عنوان یک جهادگر به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید. ارتش بعثی عراق با گستاخی و بی شرمانه، تمام قوانین انسانی را زیر پا گذاشته و به چندین شهر مرزی کشورمان حمله ور شد.

آنها با بمبارانهای پی در پی بسیاری از هموطنان را آواره کرده و آنها را به خاک و خون کشیدند.این کافران سیاه دل به حمایت چند کشور استکبارگر که از آزادی ملت ایران رنج می بردند، قصد داشتند کشورمان را به تصرف خود درآورند و خاک مقدس آن را غصب کنند. اما با هوشیاری و ایثارگری جوانان غیور ایران اسلامی مان به این اهداف پلید دست پیدا نکردند و بعد از هشت سال فهمیدند که گرفتن یک وجب از این خاک با وجود چنین جوانانی جزء محالات است.

شهید نقاش در منطقه ی شلمچه در مقابل این متجاوزان می جنگیدند و به کشورش خدمت می کرد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۱ در عملیات کربلای ۵ ،بر اثر اصابت ترکش، از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به جمع شهدای پر افتخار هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک این شهید دلاور پس از چندین حضور شهادت طلبانه اش در جبهه، به زادگاهش انتقال داده شد و در جوار دیگر شهدای جنگ تحمیلی خاکسپاری شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

« فمن کان یرجو القاء ربه فلیعل عملاً و لا یشرک بعباده ربه اجداد»

کسی که امید دارد به ملاقات پروردگارش پس باید کارش به خدا واگذار کند وکسی را در پرستش شریک خداوند قرار ندهد. مرگ عادت ما است و شهادت کرامت ما حضرت زین‌‌العابدین با درود به رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی وصیت‌‌نامه‌ام را آغاز می‌کنم

با یقین به راهم و حضور قلبی راهی را انتخاب کرده‌ام که ان‌‌شاءالله فی سبیل‌‌الله باشد. راهیست که تمام مستضعفین برای چیده‌‌شدن ظلم باید راه را طی کنند با تأسی از سرور شهیدان عالم حسین بن علی فرموده: «انالحیوه عقیده و جهاد» زندگی عقیده و جهاد است.

انسان باید در راهی سیر کند که سعادتش در آن خط باشد و به الله سوگند من سعادت خویش را نمی‌‌یابم مگر در نور دیدن خط خونین اباعبدالله الحسین و این جهاد به جاودان بودن فرد منتهی می‌شود.

و قرآن مجید می فرماید: «واقتلوهم حیث ثقفتموهم و اخرجوهم  والفتنه اشد من القتل»

بکشیدشان هرجا بیابیدشان و بیرونشان کنید.

از آنجا که شما را بیرون کردن وفتنه سخت‌تر است از قتل وکشتن به راستی که فتنه از کشتن بدتر است و ما با قربانیان سریع امام به جنگ آنان می‌رویم و به گفته قرآن که می‌فرماید: «بکشیدشان هرجا که بیابیدشان و بیرونشان کنید از همان خدایی که شما را بیرون کردند»

و در پایان به پدر و مادر و خواهر و برادرهایم سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که در مرگ من گریه نکنید و در سر نمازهای خود امام را دعا کنید و برای فرج امام زمان و پیروزی تمامی رزمندگان دعا کنید.

پایان زندگی و عمر من.

کسی که هرگز شما را فراموش نمی‌کند محمدتقی نقاش

 1361/11/21

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.