جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدتقی مجیدزاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدتقی مجیدزاده

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدتقی مجیدزاده
نام پدر :محمدحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۲/۰۳
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان ادوات
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۱/۱۸
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :پدافندی ( بیت المقدس ۲ )
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به پاها و قطع آنها

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدتقی مجیدزاده فرزند محمد حسن در  تاریخ ۱۳۴۴/۰۲/۰۳ در شهرستان دامغان و در میان مردم خون گرم کویر چشمان معصومش را گشود. پدرش  از اهالی فرهنگ بود و در اداره ی ارشاد اسلامی تلاشگر در عرصه ی فرهنگ. بعدها نیز مو سپید این راه وهدف  شد. محمدمهدی بعد از پشت سر گذاشتن دوران کودکی وارد دبستان  شدو تا مقطع سکیل درس خواند. سپس ترک تحصیل کرد.

در این زمان او ۱۵ سال داشت و کشورمان اوضاع سختی داشت .  روز های اوج جنگ بود وامتحان مردم در پایبندی  بر باورهای شان ,در ایمان و صبوری شان و جوانان با ایمان ودل های پاک وناب برای حفظ تمام ارزش هایشان به سوی مرز های نبرد شتافتند. شهید مجید زاده از همین غیور مردان بود که از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پا در جبهه های جهاد قرار داد و در سن ۱۸ سالگی مجددا رهسپار نبرد شد و در همین زمان بود که دست گروهکهای منافق در کردستان اسیر شد و مدت ۱۱ ماه در اسارت بود .و بعد از آزادی تصمیم به ازدواج گرفت و تشکیل خانواده داد و صاحب یک فرزند پسر شد.

محمد تقی بعد از آن به یک مأموریت ۹ ماهه میرود تا در جایی دیگر به کشورش خدمت کند او با موفّقیت این مأموریت را پشت سر گذاشت دوباره به جبهه اعزام گشت اما در این اعزام در تاریخ ۱۳۶۶/۱۱/۱۸ در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به پا از جام گوارای شهادت سیراب شد.  پیکر پاک این شهید و در کنار دیگر دوستان شهیدش در فردوس رضای دامغان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

۲ دیدگاه برای “شهید محمدتقی مجیدزاده”

  1. محمد گفت:

    سلام
    تاریخ شهادت سال ۱۳۶۶ می باشد که اشتباه نوشته شده سال ۱۳۶۸
    زندگی نامه ارائه شده کاملا نادرست بوده و مربوط به شهید مجیدزاده نمی باشد و نویسنده از سلیقه شخصی خود در نوشتن آن بهره برده است!!!!!

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.