جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدتقی عبدالهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدتقی عبدالهی

هدف من از آمدن به جبهه اين است كه: 1- حفاظت از اسلام و قرآن كه در خطر بود. 2- فاظت از ناموس و شرف خود و حفاظت از ميهن اسلامي. 3- لبيك گفتن به امام و رهبر خود كه به آن پيمان بستيم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدتقی عبدالهی
نام پدر :محمدرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۱۰
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۲/۲۹
محل شهادت :فاو
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدتقی عبداللهی،فرزند محمدرضا، در تاریخ ۱۳۴۷/۰۱/۱۰ در روستای طزره از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او در همانجا به مدرسه رفت و تحصیلاتش را در مقطع ابتدایی به پایان رسانید.در همین ایام بود که متاسفانه از سایه ی پر مهر و محبت پدر محروم شد.

او بعد از این حادثه ی غم بار هیچ گاه فرصت ادامه ی تحصیل و طی مدارج عالیه ی علمی را پیدا نکرد. زیرا آنچنان با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو بودند که شهید هم با وجود سن کمی که داشت ، مجبور بود پا به پای برادر و مادرش زحمت بکشد تا بتوانند با کمک هم چرخ زندگی را ،به حرکت وادارند. او چند سالی را به کارگری پرداخت تا اینکه ارتش مزدور عراق یک جنگ نابرابر و تمام عیار را علیه کشورمان آغاز کرد.

با پیدایش این شرایط این غیور مردان ایران اسلامی بودند که به منظور دفاع از میهن به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند. با اوج گیری این حملات محمد تقی به مجموعه ی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پیوست و از این طریق راهی میدان نبرد و جهاد در راه خدا گردید. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۲۹ در منطقه ی عملیاتی فاو، مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به درجه ی رفیع شهادت نایل گشت. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای روستای طزره آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

وصيت‌‌نامه برادر محمد تقي عبدالهي فرزند محمدرضا

با نام تو شروع مي‌‌كنم كه نامت مقدس و كوبنده ستمگران مي‌‌باشد با درود و سلام بيكران بر امام‌‌الزمان و نائب بر حقش امام امت و با درود و سلام بر شهداي كربلا تا شهداي صدر ايران و با درود و سلام بر رزمندگان غيور اسلام در جبهه هاي حق عليه باطل.

هدف من از آمدن به جبهه اين است كه:

1- حفاظت از اسلام و قرآن كه در خطر بود.

2- حفاظت از ناموس و شرف خود و حفاظت از ميهن اسلامي.

3- لبيك گفتن به امام و رهبر خود كه به آن پيمان بستيم.

پيام من به مادرم و برادران و خواهرانم اين است كه اگر شهيد نصيب ما شد آن‌‌ها گريه و ناله نكنند بلكه براي آن‌‌ها افتخار آفرين مي‌‌باشد و بايد مردم ديگر را براي اين راه تشويق كنند و به مادرم بگوييد كه هر چه مالي كه به من رسيده است نصف آن را صرف خرج خودم و نصف ديگرش را خودش و برادرم بگيرد.

والسلام عبدالهي

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.