جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد اسماعیل حیدرزاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمداسماعيل حيدرزاده

به خدا قسم این دنیا به یک پول‌‌سیاه هم نمی‌‌ارزد و آن‌‌ها که دل به این دنیا بسته‌‌اند خیلی کوته‌‌فکر و احمقند چرا که اگر در بهترین خوشی‌‌ها زندگی کنند باز هم خوشی دنیا نیست و فانی، ولی آن‌‌جا که جاودانه می‌‌باشد دنیای دیگری است و خوشا به سعادت کسی که وقتی بار سفر را می‌‌بندد توشه‌‌ای کفافش را کند و سرافراز نزد خدا برود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمداسماعيل حيدرزاده
نام پدر :علي اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای نعیم آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۴/۳۱ 
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :رمضان
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمداسماعیل حیدرزاده در  تاریخ ۱۳۴۰/۰۱/۰۱ در روستای نعیم آباد دامغان چشم به جهان گشود. پدرش به شغل کشاورزی مشغول بود. اوتا کلاس پنجم ابتدایی در دامغان نزدپدر خود زندگی می کرد و سپس برای ادامه تحصیل به تهران می رود و آنجا در کنار مادرش زندگی می کرد.

شهید پس از گرفتن دیپلم به سنی می رسد که باید به خدمت مقدس سربازی برود، ولی چون تک پسر خانواده بود سرپرستی مادرش را عهده دار می شود و به این صورت از سربازی معاف می شود.

بعد از آن به دنبال کار و حرفه ای می گردد که بتواند درآمدی داشته باشد و از این طریق امرار معاش کند و بلاخره موفق می شود در یک کارخانه مشغول شود.

بعد از مدتی کارخانه ورشکست می شود و او دوباره بیکار می شود بعد از مدتی بیکاری در جهاد سازندگی تهران فعالیت خود را شروع می کند و ازآنجا به عنوان یک بسیجی جهادگر به جبهه اعزام می شود تا در آنجا در مقابل استکبار های دنیا از وطنش دفاع کند.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۳۱ در عملیات رمضان در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش  به درجه رفیع شهادت نایل می شود و فقط خانه اش برای مادر تنهایش به جای می ماند.

پیکر مطهر این شهید بزرگوار در گلزار شهدای بهشت زهرا ی تهران به خاک سپرده می شود.

خوشا چون سروها استادنی سبز             خوشا چون برگها افتادنی سبز

خوشا چون گلی به فصلی، سرخ مردن         خوشا در فصل دیگر ، زادنی سبز

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

( انالله و انا الیه راجعون )

الحمدلله رب‌‌العالمین. سپاس و شکرخدا که شناخت و معرفت خویش را به من آموخت و درود به رهبر عزیز انقلاب رهبر تمام مستضعفین جهان و سلام بر حضرت‌‌مهدی(عج) که ظهورش و نامش بشارت‌‌دهندۀ رهایی دنیا از قیدوبند ظالمان می‌‌باشد.

و با سلام به پدر و مادر عزیزم امیدوارم که این فرزند روسیاه خود را ببخشید و پس از شهادتم از خداوند متعال برایم طلب آمرزش و مغفرت نمایید.

مادرم شاید فکر می‌‌کنی که این همه مصیبت برای تو زیاد بوده است ولی نه مادر این‌‌طور نیست بلکه هرچه  بیشتر باید خوشحال و سرافراز باشی و مطمئن باش که خوشی تو دنیای دیگری است.

به خدا قسم این دنیا به یک پول‌‌سیاه هم نمی‌‌ارزد و آن‌‌ها که دل به این دنیا بسته‌‌اند خیلی کوته‌‌فکر و احمقند چرا که اگر در بهترین خوشی‌‌ها زندگی کنند باز هم خوشی دنیا نیست و فانی، ولی آن‌‌جا که جاودانه می‌‌باشد دنیای دیگری است و خوشا به سعادت کسی که وقتی بار سفر را می‌‌بندد توشه‌‌ای کفافش را کند و سرافراز نزد خدا برود. باری از همه فامیلم و همه شما انتظار دارم که گناهانم را ببخشید و اگر شهید شدم برایم دعا کنید تا خداوند مهربان شهادتم را بپذیرد و در آخر تنها انتظارم این است که پشتیبان امام و ولایت‌‌فقیه باشید تا هم در دنیا سرافراز باشید و هم در آخرت.

در آخر پیش تک‌‌تک فامیل بروید و ازشان بپرسید و اگر خدای‌‌ناکرده از من ناراضی هستند از آن‌‌ها برایم طلب عفو کنید و اگر به کسی بدهکاری دارم بدهید.

خدا یارتان باد.

والسلام. محمداسماعیل حیدرزاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.