جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا خدابنده لو

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا خدابنده لو

اميدوارم كه هميشه عمل كردن به قرآن را سر لوحه كارهايتان قرار دهيد و خودتان را در حضور خدا بدانيد و زينب‌‌وار در مقابل سختي‌‌ها بايستيد و هم‌‌چون امام در مقابل ظالمان داخلي و خارجي استوار و مقاوم باشيد...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا خدابنده لو
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۰۱
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۳/۲۲
محل شهادت :مهران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به دست و پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

محمدرضا خدابنده لو فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۴۲/۰۱/۰۱ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش علی اصغر انسانی شریف و زحمتکش و در اداره ی آموزش وپرورش خدمت می کرد و از این طریق امرار معاش می کرد. محمدرضا بعد از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شده و با تلاش و کوشش تا مرحله ی اخذ مدرک دیپلم پیش رفت او پس از گرفتن دیپلم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان در امده وبه عنوان پاسداردر آنجا مشغول به خدمت بود.

در آن سال ها کشورمان روزهایی سخت و فراموش نشدنی را پشت سر می گذاشت . ارتش مزدور عراق با حمله به چندین شهر مرزی ایران ، قصد تصرف و تصاحب این شهرها را داشت ونقشه های شومی علیه کشورمان در سرداشت. شهید خدابنده لو به عنوان پاسدار به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا اوهم در این حماسه ی بزرگ و تاریخی ملت ایران سهمی داشته باشد.

او مدت چهارسال در سنگر های حق و حقیقت حضور داشت و دلاورانه برای حفظ میهن و اعتقاداتش می جنگید. و سرانجام پس از حضوری سبز و مداوم در جبهه ، منطقه مهران در تاریخ ۱۳۶۵/۰۳/۲۲  بر اثر اصابت ترکش از جام شیرین شهادت سیراب گردید و در زمره ی شهدای اسلام قرار گرفت. پیکر پاک شهید در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد وآرام گرفت.

 

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام بر تمام شهدا و خانواده هايشان؛ سلام بر شهداي زنده انقلاب كه چون كوه مقاوم در مقابل دردي كه روز و شب دارند در بيمارستان‌‌ها به سر مي‌‌برند و هر دقيقه اجر عظيمي پروردگارمان به آ‌‌‌‌ن‌‌ها عطا مي‌‌كند. درود بر شهيدان كربلاي حسين(ع)؛ سلام بر ياران باوفاي حسين(ع) سلام برامام امت؛ ابراهيم زمان و حسين زمان خميني حامي مسلمين و مستضعفان جهان؛ درود بر ياران با وفاي امام خميني درود برتمام شهيدان گلگون كفن كربلاي ايران.

سلام به عاشوراي حسين(ع) سلام بر سنگرهاي پرخون مرزهاي ايران كه توسط مزدوران بيگانه  و جيره‌‌خواران شرق و غرب  كه دستشان از آستين صدام خائن به در آمده است مرگ بر منافقان كه مي‌‌خواهند اين انقلاب نو نهال را ناتوان سازند.

اميدوارم كه هميشه عمل كردن به قرآن را سر لوحه كارهايتان قرار دهيد و خودتان را در حضور خدا بدانيد و زينب‌‌وار در مقابل سختي‌‌ها بايستيد و هم‌‌چون امام در مقابل ظالمان داخلي و خارجي استوار و مقاوم باشيد.

و سلام گرم من بر پدر و مادر عزيزم؛ پدر و مادر حال فرصتي پيش آمده كه به ياري خداوند به جبهه‌‌هاي حق عليه باطل بروم  و ازياران حسين(ع) باشم زيرا سيدالشهدا نيز براي احياء دين قيام كرد و ما هم به فرمان رهبر عزيزمان براي احياء دين قيام مي‌‌كنيم اگر مي‌‌خواهيد كه ياد شهيدان زنده بماند فقط پشت سر امام و روحانيت مبارز و افراد مورد تاييد امام و روحانيت باشيد و به برادران ديني خود وصيت مي‌‌كنم شماها وارث اسلحه از دست افتاده شهيدان هستيد وصيت مي‌‌كنم كه هرگز تا آخرين قطره خون خود  با دشمنان اسلام سر سازش نگيريد و هميشه به فرمان امام خميني باشيد و در از بين بردن دشمن درون كوشش كنيد كه جهاد اكبر مقدمه جهاد اصغر و وابسته به آن است و ديگر اين كه كسي خيال نكند مرا به زور به جنگ فرستادند من با ميل و ايمان خودم رفتم تا به دشمنان اسلام بفهمانم كه اسلام سازش‌‌پذير نيست به همان خدايي كه تمامي ما را آفريد قسم كه تا آخرين قطره خون خود سنگرم را رها نكرده و مبارزه خواهم كرد و در خاتمه  وصيت مي‌‌كنم كه اگر جنازه من به دست شما رسيد آن را در فردوس رضا در كنار ديگر شهيدان دفن كنيد.

والسلام

(به اميد ديدار در دنياي ديگر)

محمد رضا خدابنده لو 61/09/17

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.