جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا خانمحمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا خان محمدی

مردم به هوش باشيد بيدار باشيد مطالعه دقيق داشته و در زندگي هوشيار باشيد. خط فقط خط مستقيم، كه همان خط الله و پيغمبران و امامانمان و خط نايب امام زمانمان امام خميني (ولايت فقيه) است. به هوش باشيد امت رزمنده اسلام قدر بدانيد و هوشيار باشيد كه مبادا به عذاب الهي گرفتار شويد، نجات پيدا كردن از چنگ شيطان آسان نيست...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا خان محمدی
نام پدر :زین العابدین
تاریخ تولد :۱۳۳۷/۰۳/۱۷
محل تولد :دامغان
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :راننده بلدوزر
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۴/۲۲
محل شهادت :دارخوین
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت موشک

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رضا خانمحمدی در تاریخ ۱۳۳۷/۰۳/۱۷ در شهرستان دامغان به دنیا آمد. خانواده ای مذهبی و متدین داشت و حضور شهید در این فضا باعث شده بود او از همان کودکی علاقه شدیدی به مسجد و روحانیت داشته باشد.پدرش مستخدم مهد کودک بود واز این راه گذران زندگی می کرد.

او دوران ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشته و وارد هنرستان شد و موفق به گرفتن دیپلم فنی ( اتو مکانیک ) از آنجا شد. او در جریان انقلاب فردی فعال و مؤثر بود و به دلیل همین علاقه مذهبی نمی توانست ساکت بنشیند و شاهد این همه ، جور و فساد در کشوری چون ایران که همیشه در همه اعصار گذشته درذهن جهانیان مهد تمدن و فرهنگ بوده است،باشد.

پافشاری ملت ایران وهمین جوانان باعث شد که انقلاب به پیروزی برسد ودست بیگانگان از آن کوتاه شود. اما بعد از پیروزی ما، توطئه های اجانب تمام نشد و به عناوین مختلف آرامش وسازندگی را از ملت ما گرفتند وبه همین دلیل اواز طرف جهاد سازندگی راهی عرصه جهاد ومجاهدت شد تا بار دیگر دینش را به کشورش ادا کند واستعمار گران را از کشورش بیرون کند. او به اهواز به منطقه دارخوین منتقل شد .

در آنجا در خط مقدم در هنگام پیشروی به طرف دشمن در حالی که دو تپه را فتح کرده بودند در هنگام رفتن به سوی تپه سوم در حالی که با بولدوزر مشغول کندن سنگر بود مورد اصابت موشک عراقی ها قرار گرفت و در تاریخ ۱۳۶۰/۰۴/۲۲ به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر مطهرش در فردوس رضا ،گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بنام خدا

درود فراوان به رهبر انقلاب اسلامي نايب امام زمان حضرت آيت‌‌ا... الموسوی‌‌الخميني درود بر شهيدان درود بر ملت رزمنده ايران مرگ بر منافقين مرگ بر كفار، مردم به هوش باشيد بيدار باشيد مطالعه دقيق داشته و در زندگي هوشيار باشيد. خط فقط خط مستقيم، كه همان خط الله و پيغمبران و امامانمان و خط نايب امام زمانمان امام خميني (ولايت فقيه) است. به هوش باشيد امت رزمنده اسلام قدر بدانيد و هوشيار باشيد كه مبادا به عذاب الهي گرفتار شويد، نجات پيدا كردن از چنگ شيطان آسان نيست.

 به دوستان اسلام سلام مي‌‌رسانم و موفقيت آن‌‌ها را از خداوند بزرگ خواستارم.

 در خاتمه از پدر و مادر گرامي و عزيز و خواهر و برادر و مادربزرگ و كليه دوستان و فاميل حلاليت مي‌‌طلبم عشق به آفريدگار جهانيان ـ شهادت و شهامت را سرلوحه امور خود قرار بدهيد تا به رحمت‌‌هاي خداوند برسيم. مجدداً خدمت پدر و مادر گرامي سلام مي‌‌رسانم . از گناهان من در گذرند و ناراحت نباشيد.

پدر و مادر گرامي و عزيز جاي من ان‌‌شاءالله كه خوب است با خواست خدا ، از خدا بخواهيد كه از گناهان ما درگذرد. خدايا مرا از گناهان بي‌‌شمار از غضب خودت محفوظ بدار و به من رحم كن كه محتاجم فقط به تو.

محمد رضا خانمحمدی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.