جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مجتبی مطلبی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید مجتبی مطلبی نژاد

سلام و درود خدا بر تمام رزمندگان اسلام این شهیدان زنده در تمام جبهه‌هایی حق علیه باطل که فتح و نصرت را با جهادشان به ارمغان آوردند و با سلام و دورد خدا بر ملت شهید پرور ایران که با ایمان در مقابل این جنایتکاران شرق و غرب چنان مقاوم ایستاده‌اند تا آیه نمونه بودن را به همه مردم جهان تفسیر کنند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مجتبی مطلبی نژاد
نام پدر :امرالله
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۰۵
محل تولد :دامغان
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نیروی اطلاعات و عملیات
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۳۰
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :فرات
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای فرات

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مجتبی مطلبی نژاد فرزند امرالله در شناسنامه اش تاریخ  تولدش۱۳۴۷/۰۱/۰۵ و شهرش دامغان ثبت شده است .می گویند  پدرش مثل همه ی پدر ها  سخت کوش و با ایمان  و مهربان بوده است و شغلش کشاورزی. مجتبی  در هفت سالگی وارد دبستان شد.

پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد. او به علوم فقهی و حوزوی علاقه زیادی داشت و به همین دلیل پس از اخذ دیپلم وارد حوزه ی علمیه شد، شهید ضمن این که در حوزه مشغول به تحصیل بود به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد. روزهای اوج مبارزه ودفاع بود واین روحانی حقیقت طلب به سوی میدان های آزمون بندگی و رضا ,مبارزه وشهادت  ؛شتافت .زیرکانه فرصت ها را مغتنم شمرد. مجتبی  ازغیور مردانی بود که از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  پا در جبهه های جهاد حق علیه باطل گذاشت.

 سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۳۰ در عملیات بیت المقدس۳ در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش بر سر و سینه به عاشوراییان زمان خود پیوست. پیکر پاک این دلیر مرد در  روستای فرات در کنار دیگر شهیدان آرام گرفت تا برای ابد زیارتگاه آزادگان باشد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

والذین هاجرو فی سبیل ا... ثم قتلوا او ماتوا لیرزقنهم ا... رزقا حسنا و ان ا... لهو خیر الرازقین

آنان‌‌که در راه رضای خدا از وطن هجرت گزیده‌اند و در این راه کشته شده‌اند یا مرگشان فرا رسیده است

البته خداوند رزق و روزی نیکوئی در بهشت نصیبشان گرداند که همانا خداوند بهترین روزی‌‌دهندگان است.

با سلام درود خدا بر محضر آقا امام‌‌زمان (عج) تنها نجات دهنده عالم جهان و نائب بر حقش رهبر کبیر و سازش ناپذیر جهان اسلام، حضرت امام خمینی که اسلام را از انزوای بیرون آورد و حیثیت و آبروی از دست رفته مسلمانان را بار دیگر به دامن اسلام و قرآن باز گردانید؛ و با سلام درود خدا بر شهدا انقلاب اسلامی که در طول تاریخ با خون خود درخت نوپای انقلاب را آبیاری کردند و درس شهادت و شهامت را به تمام ما آموختند.

سلام و درود خدا بر تمام رزمندگان اسلام این شهیدان زنده در تمام جبهه‌های حق علیه باطل که فتح و نصرت را با جهادشان به ارمغان آوردند و با سلام و دورد خدا بر ملت شهید پرور ایران که با ایمان در مقابل این جنایتکاران شرق و غرب چنان مقاوم ایستاده‌اند تا آیه نمونه بودن را به همه مردم جهان تفسیر کنند. من به طور عاجزانه از تمام ملت ایران می‌خواهم : گوش به فرمان امام امت باشند و در تمام وقت دعا به امام کنند و هیچ‌‌وقت گوش به حرف منافقین کوردل ندهید که اینان می‌خواهند اسلام را نابود کنند تا این‌‌که به یاری خداوند تبارک و تعالی این انقلاب سر افراز را به انقلاب قائم آل محمد (ص)، مهدی موعود متصل کنیم. ان‌‌شاءا... شما نوجوانان انقلاب اسلامی! آگاه باشید سنگر خود را در مدرسه و هر جائی از پشت جبهه حفظ کنید که سنگر شما با سنگر رزمندگان هیچ فرقی ندارد، زیرا رزمندگان با سلاح باابر قدرت‌‌های جهان     می‌‌جنگند و شما با قلم و خودکار خود می‌جنگید. ای نوجوانان! آگاه باشیدکه چشم امید امام امت به شما دوخته شده‌‌است.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.