جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید قدرت اله یوزباشی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید قدرت اله یوزباشی نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :قدرت اله یوزباشی نژاد
نام پدر :خلیل
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۸/۰۳ 
محل تولد :روستای زردوان دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :راننده بلدوزر
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۴/۲۵
محل شهادت :مریوان
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش مین

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید قدرت اله یوزباشی نژاد،فرزند خلیل، در ۱۳۴۵/۰۸/۰۳ در دیباج  (روستای زردوان) از توابع شهرستان دامغان متولد شد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و کارگر شرکت ذوب آهن بود و از طریق کارگری در آنجا امرار معاش می کرد. شهید دوران کودکی خویش را در زادگاهش سپری کرد و در هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی، وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال دوم راهنمایی به تحصیلات خود ادامه داد.بعد از این،ترک تحصیل کرد و به دامغان رفت و در جهاد سازندگی دامغان مشغول به کار شد.

وقتی زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید،کشور ما درگیر جنگ تحمیلی بود. ارتش مزدور عراق به وحشیانه ترین شکل،مردم بی دفاع کشورمان را مورد حمله قرار دادن و چندین شهر را بمباران کردند. در پی این حملات ،ملت ما آرام نگرفتند و به یاری این مردمان بی دفاع و مظلوم شتافتند.

شهید یوزباشی نژاد نیز از سوی جهاد سازندگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید و تمام طول خدمتش را در مناطق جنگی در برابر دشمن دلاورانه جنگید و از خاک مقدس وطن و ملت شریف ایران پاسداری کرد. او به مریوان ،منطقه ی عملیاتی والفجر ۹ اعزام شده و در آنجا در برابر این دشمنان زبون و کافر برای حفظ آزادی ایران همیشه اسلامی جنگید.

و سرانجام این سرباز دلاور و جان بر کف، در تاریخ ۱۳۶۵/۰۴/۲۵ بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش آن به بدنش، به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید و به جمع شهدای همیشه جاوید پیوست. پیکر پاکش به زادگاهش انتقال داده شد و در قطعه ی شهدای آنجا خاکسپاری شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.