جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامرضا عباسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامرضا عباسی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامرضا عباسی
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۴/۲۴
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۲
محل شهادت :موسیان
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید غلامرضا عباسی فرزند عباس، در تاریخ ۱۳۴۰/۰۴/۲۴ در شهرستان دامغان متولد شد. پدرش کارمند شهرداری بود و وضعیت زندگی آنها به لحاظ معیشتی نسبتاً خوب بود. او از کودکی در سایه ی پدر و مادری مهربان و مذهبی پرورش یافته بود و شهید از همان کودکی فردی متین و خوش برخورد بود و همیشه در مواجهه با دوستان و آشنایان بسیار متواضع و با فروتنی برخورد می کرد.

شهید علاوه بر این که فردی با ایمان و خوش اخلاق بود،از وضعیت تحصیلی خوبی هم برخوردار بود و علاقه ی زیادی به درس و تحصیل داشت. در زمان پیروزی انقلاب اسلامی با وجود این که او فقط ۱۷-۱۶ سال بیشتر نداشت فعالیت های زیادی را به همراه دیگر دوستان خود انجام می داد و به گفته ی خانواده اش آنقدر در این زمینه پرتلاش و خستگی ناپذیر بود که متوجه ی گذر زمان نمی شد و بسیاری از شب ها را تا صبح مشغول فعالیتهای انقلابی بود و به خانه نمی آمد و بالاخره همین تلاش های خالصانه او و دیگر مردم شریف ایران بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی و شکستن بت استبداد در کشورمان شد. او در کنار این همه فعالیت انقلابی و ملی از درس و مدرسه نیز غافل نمی شد و شهید موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شروع جنگ تحمیلی این جوان که از قبل با اندیشه های انقلابی و اسلامی رشد کرده بود، باز هم این بی حرمتی را تحمل نکرد و برای این که این بار هم بتواند کمکی به حل این بحران کرده باشد داوطلب رفتن به خدمت مقدس سربازی شد. او از این طریق پا به جبهه ی نبرد حق علیه باطل گذاشت و یک بار هم در جبهه مجروح شد و پس از بهبودی دوباره راهی جبهه شد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۲ در حالی که بیش از ۲۰ روز به پایان خدمت سربازیش باقی نمانده بود،در عملیات محرم و در منطقه ی موسیان،پس از دلاوری و رشادت بسیار،از ناحیه ی دست و سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به فیض شهادت نایل آمد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.