جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامحسین فرهنگی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامحسین فرهنگی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامحسین فرهنگی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۲۷/۰۳/۰۲
محل تولد :روستای فرات دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۳۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۷/۱۳
محل شهادت :سومار
نام عملیات :مسلم ابن عقیل
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :مفقودالجسد

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای فرات ( قبرنما )

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید غلامحسین فرهنگی، فرزند علی اکبر، در تاریخ  ۱۳۲۷/۰۳/۰۲ در روستای فرات از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش به شغل کشاورزی مشغول بود و از این طریق نیازهای خانواده را تامین می نمود. او تحصیلاتش را تا ششم ابتدایی در روستا گذراند و بعد از آن در همانجا بود تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازیش فرا رسید. او به سربازی رفت و بعد از اتمام این دوره به تهران رفت و در فروشگاهی مشغول به کار شد تا بتواند روی پای خود بایستد و از این راه کسب درآمد کند و نیازهای خود را تامین نماید.

بعد از آن وارد ارتش شد، ولی درآنجا با توجه به اعتقاداتی که داشت،دچار مشکل شده بود.درآن زمان مردم از ظلم و ستم رژیم شاه خسته شده بودند و با رهبری امام خمینی(ره) انقلاب کردند و به خیابان ها ریختند تا بتوانند عدالت اجتماعی و مردم مداری را در جامعه برقرار سازند و بسیاری از نیروهای ارتشی که از جنس همین مردم بودند،با رژیم شاه مشکل داشتند و بالاخره آنها نیز با مردم همراه شدند و توانستند با کمک هم،انقلاب را به پیروزی برسانند.

شهید نیز از جمله برادران ارتشی بود که در این راه سختی های زیادی را تحمل کرد. او به زندان رفت و شکنجه شد اما دست از حق برنداشت. اما بعد از به بار نشستن و پیروزی انقلاب اسلامی،او دوباره به ارتش پیوست و فعالیت خود را در صنایع دفاع ملی ارتش ادامه داد.

در زمان جنگ تحمیلی او مجدداً در صحنه ای دیگر حضور پیدا کرد و از طرف ارتش به منطقه ی سومار اعزام شد. او در عملیات مسلم ابن عقیل،در منطقه ی سومار در سال ۱۳۶۱/۰۷/۱۳، مفقود الاثر شد.

“راهش جاوید باد”

 

or as one of two long dirt and pavement loops
christina aguilera weight loss7 Reasons Blade Runner Was Prophetic

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.