جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامحسن خان محمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامحسن خان محمدی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامحسن خان محمدی
نام پدر :عباسعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۱۱/۰۲
محل تولد :روستای غنی آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مخابرات گروهان پیاده
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۲/۳۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :غنی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای غنی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید غلامحسن خانمحمدی فرزند عباسعلی در تاریخ ۱۳۴۹/۱۱/۰۲ در روستای غنی آباد از توابع دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و بزرگوار و به شغل کشاورزی اشتغال داشت و از این طریق چرخه ی زندگی را می چرخاند.

غلامحسن پس از گذراندن دوره ی کودکی اش وارد دبستان شد و تا سال اول هنرستان ادامه تحصیل داد. او بعد از این درس و تحصیل را رها کرد و تصمیم گرفت راه دیگری را برای زیستن انتخاب کند. در آن سال ها کشور عزیزمان شرایط بحرانی و حساسی داشت . ارتش مزدور عراق با زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی و انسانی درشهریور ۱۳۵۹به مرزهای کشور حمله کرد و بسیاری از هموطنان بی دفاع مان را به خاک و خون کشید.

در پی این اقدامات ناجوانمردانه از سراسر کشور همه دست به دست هم داده از پیر و جوان ، بزرگ و کوچک به یاری هموطنان خویش شتافتند. تا به این حرکت گستاخانه جواب دهند و اشغالگران را سر جای خود بنشانند. شهید خانمحمدی هم جز همین افراد بود که او هم داوطلبانه و جان برکف راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شده تا به تکلیف شرعی خویش عمل کند .

اوبا عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان رهسپار جبهه شد و در منطقه جنوب کشور به میهن خویش خدمت می کرد. این بسیجی دلاور در تاریخ ۱۳۶۶/۰۲/۳۱ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به بدن از جام گوارای شهادت سیراب شد و به صف دیگر شهدای همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک این سرباز بسیجی در زادگاهش روستای غنی آباد به خاک سپرده شد و برای همیشه در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

   “راهش جاوید باد”

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.