جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی نقی صرفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی نقی صرفی

ملت شهيدپرور، نماز جماعت را به پا داريد و مسجدها را سنگر نماييد كه اماممان فرموده است مسجدها سنگر هستند و هر يكي ، كه در نماز جماعت حاضر شود و افراد نماز جماعت بيشتر از ده نفر باشند آن قدر ثواب مي‌‌برند كه اگر تمامي زمين‌‌ها كاغذ شوند و اگر تمامي درياها جوهر شوند و اگر تمامي درختان قلم شوند و انس و جن و فرشتگان همه نويسنده شوند نمي‌‌توانند ثواب يك ركعت آن را بنويسند...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی نقی صرفی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۲/۰۱
محل تولد :روستای می آبادو دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۰/۰۵
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و پای راست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی نقی صرفی، فرزند محمد، در سال ۱۳۴۶ در روستای می آبادو دامغان متولد شد. پدرش کارگر شرکت ذوب آهن بود و برای گذراندن امور،زحمت زیادی را متحمل می شد. شهید مدت کمی را در روستا بود و اندکی پس از تولد به اتفاق خانواده به شهر دامغان نقل مکان نمودند.

او در دامغان به مدرسه رفت و موفق شد تحصیلات دوره ی ابتدایی را به پایان برساند.اما انگار فشار زندگی قصد نداشت فرصت درس خواندن را در اختیار او قرار بدهد.پدر با تمام زحمتی که می کشید،باز هم از پس هزینه های سنگین و مخارج بالای آن روزها بر نمی آمد.

بنابراین شهید مجبور به ترک تحصیل شد.وی برای این که کمکی به پدر کرده باشد و با همان سن کم به عنوان شاگرد بنا مشغول به کار شد. او پا به پای بزرگترها تلاش می کرد تا بتواند به کمک آن ها روزگار بهتر سپری شود. مدتی به همین صورت گذشت و شهید دیگر به سنین نوجوانی رسیده بود که جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان آغاز شد. فرزندان برومند ایران زمین، این جسارت بزرگ را تاب نیاوردند و جان بر کف به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند.

علی نقی صرفی هم یکی از همین رادمردان بود که به منظور کمک به هموطنان ،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد . او از این طریق شش بار توفیق جهاد در راه خدا و میهن اسلامی را پیدا کرد. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۰/۰۵ در منطقه ی عملیاتی جاده خندق در اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نایل گردید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا... الرحمن الرحيم

فمن يرجوا لقاء ربه فليعمل عملا صالحا

مپنداريد آنان كه در راه خدا كشته شده‌‌اند مردگانند بلكه آنان زنده‌‌اند و درنزد خدا روزي

مي‌‌گيرند.

با سلام و درود به رهبر كبير انقلاب و پدر و مادر عزيزم. اينجانب علي صرفي وصيت‌‌نامه خود را مي‌‌نويسم «السلام عليكم و رحمه‌‌ا... » پدر و مادرم و ملت شهيدپرور دامغان بدانيد كه من آزادانه و آگاهانه تنها هدفم در تمام نااميدي‌‌ها عاشقانه گام نهادن در راه خدا بوده و خواهد بود و بدانيد كه من به خاطر خدا از تمامي لذت‌‌هاي مادي يعني دور شدن از پدر و مادر و برادر و خواهر و خويشاوندان و رفقا فقط براي خدا گام نهادن بوده است.

مادرم اميدوارم كه برادرانم را هم‌‌چون علي‌‌اصغرها و قاسم‌‌ها پرورش دهي، مادرم درود بر تو و مادرهاي ديگر رزمندگان كه چنين فرزنداني را در دامن خويش پرورانده‌‌اند و هديه به اسلام نموده‌‌اند.

مادرم اميدوارم كه خواهرم را زينب‌‌وار پرورش دهي. خواهرم قبل از هر چيز استعمار از سياهي چادر تو مي‌‌ترسد تا سرخي خون من پس حجابت را حافظ باش و هم‌‌چنين مريد زينب باش. و سخني چند با تو اي دانش‌‌آموز همسنگرم، اگر تو اتحاد داشته باشي جرقه‌‌اي است كه بر سلاح رزمندگان وارد مي‌‌شود و تيري شتابان از درون اسلحه رزمندگان بر قلب سياه كافر وارد مي‌‌شود.

ملت شهيدپرور، نماز جماعت را به پا داريد و مسجدها را سنگر نماييد كه اماممان فرموده است مسجدها سنگر هستند و هر يكي ، كه در نماز جماعت حاضر شود و افراد نماز جماعت بيشتر از ده نفر باشند آن قدر ثواب مي‌‌برند كه اگر تمامي زمين‌‌ها كاغذ شوند و اگر تمامي درياها جوهر شوند و اگر تمامي درختان قلم شوند و انس و جن و فرشتگان همه نويسنده شوند نمي‌‌توانند ثواب يك ركعت آن را بنويسند.

و يكي از امامان نيز مي‌‌فرمايد: كافران دين من كساني هستند كه اذان نماز را بشنوند ولي در نماز جماعت حاضر نشوند. و باز هم يكي از امام‌‌ها مي‌‌فرمايد: هر كسي كه همسايه مسجد باشد و تا سه روز بي‌‌دليل در نماز جماعت حاضر نشود اگر مريض شد به عيادتش نرويد و بر او سلام كردن واجب نيست پس مسجدها را سنگر نماييد.

و در پايان از پدر و مادرم تقاضا دارم كه از طرف من از تمامي همسايگان و خويشاوندان طلب حلاليت كنند و پدر و مادر شما بگوييد به كساني كه از پيروان امام نيستند، در تشييع‌‌ جنازه من شركت ننمايند و مرا در كنار مزار ديگر شهدا دفن كنيد.

التماس دعا. والسلام عليكم  و رحمه ا...

علي‌‌نقی صرفي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.