جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی مقدسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی مقدسی

به درون و دل خود مراجعه نماييد با خود نگوييد كه چقدر براي اسلام و انقلاب اسلامي فعاليت كرده‌‌ام ، با خود نگوييد كه چقدر در جهت تزكيه و دوري از نفس رنج كشيده‌‌ام. توجه به قرآن و احاديث و گفته‌‌هاي ائمه نماييد و در خط اسلام حركت نماييد و بر هركاري يك انگيزه الهي داشته باشيد و در كارها به ياد خدا باشيد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی مقدسی
نام پدر :محمد ابراهیم
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۱۰/۲۰
محل تولد :روستای غنی آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۴/۲۶
محل شهادت :شلمچه - شرق بصره
نام عملیات :رمضان 
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به شکم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :غنی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای غنی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی مقدّسی فرزند محمدابراهیم در تاریخ ۱۳۴۱/۱۰/۲۰ در روستای غنی آباد دامغان، وقتی سوز زمستان گونه های زرد وکویری روستا را نوازش میکرد و  در ثانیه های ذکر و دعا ی  آقا محمدابراهیم، به دنیا آمد. آقامحمدابراهیم کشاورز بود و همیشه شاهد رویش زمین و درختان بود  که برکت خانه اش می شدند و رزق حلال اهلش. علی کودکی خود را در همان روستا بگذراند و تحصیلات دوره ی ابتدایی را نیز همانجا به پایان برد.

ولی بدلیل مشکلات اقتصادی که خانواده اش سخت در گیر آن بودند ؛نتوانست ادامه تحصیل بدهد. بنابراین یاوری کوچک شد برای پدر. علی روز بروز بزرگ وبزرگتر می شد وتلاشش  در مزرعه وکار در بیرون بیشتر و  از این طریق توانست کمی از سنگینی شانه های خسته ی پدر در برابر مشکلات زندگی بکاهد. او  هفده سال بیشتر نداشت که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید. علی دوشادوش جوانان  روستا برای زدودن فقر واحیای روستا همکاری می کرد. ریشه های درخت انقلاب در زمین گرم ومتبرک به خون جوانان عارفش رشد میکرد ؛اما دشمن جنگی نابرابر را بر پیکر این سرزمین واهالی غیرتمندش تحمیل کرد.

جنگ شروع شد  و امام عاشقان  فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی را صادر کرد.این بار تشکیل ارتش بیست میلیونی بسیج راهی بود برای مقابله با دسیسه های دشمن. علی برای دفاع از آرمان های جمهوری اسلامی در این بسیج ثبت نام کرد تا در وقت مقتضی بتواند دین خود را اداء کند. ین امر در عملیات رمضان تحقق یافت او دوشادوش دیگر رزمندگان به صف دشمنان قسم خورده نظام اسلامی یورش برد.  در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۲۶ در منطقه شلمچه بر اثر ترکش به ناحیه شکم  در حالی  که  در صف  شاهدان شهید و راهیان کوی دوست قرار گرفته بود مشتا قانه به میزبانی سرب های مذاب شتافت و  به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. پیکر پاک این دلیر مرد بسیجی بعد از تشیع با شکوه در گلزار شهداء روستای غنی آباد مدفون گردید. چند سال بعد برادری از این خانواده جهت ادامه دادن راه برادر شهیدش به جبهه اعزام شد و به شهادت رسید.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

« من المومنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر»

از مومنين كساني هستند كه به عهد خود وفا نموده و به خداي خود پيوستند و عده‌‌اي ديگر در انتظار

شهادت به سر مي‌‌برند.

سپاس خداوندي را كه ما را آفريد و پيامبران و ائمه را جهت هدايت ما انسان‌‌ها سركش قرار داد و آنان را مبعوث به اين رسالت نمود كه هدايت‌‌گر انسان‌‌ها به سوي الله باشند و اين خط رهبري و هدايت‌‌گري را در هيچ زماني براي ما انسان‌‌ها قرار نداده و امروزه بر اساس ادامه و استمرار حركت پيامبران رهبر و هدايت‌‌گر ما در غيبت امام عصر حضرت امام خميني مي‌‌باشد.

پس درود به رهبر و  حركت دهنده و جهت دهنده ما به سوي الله يعني حضرت امام خميني. مردم شهيد پرور و خانواده گراميم امروزه وصيت من همان حرف اسلام و قرآن است من از خود وصيتي ندارم من مي‌‌گويم كه اسلام گفته پيرو رهبر خود باشيد، امروزه ديگر دليلي وجود ندارد كه ما پيرو امام خود نباشيم و ديگر هيچ  بهانه‌‌اي نداريم كه انقلاب اسلامي ما يك معجزه الهي و انقلاب خدايي ندانيم.

ديگر بهانه اي براي شركت نكردن در نماز جمعه و جماعات وجود ندارد پس ديگر حجت بر همه تمام است همه شما مي‌‌دانيد كه بايد رعايت مسايل و احكام اسلام را نماييد وليكن مي‌‌خواهم اين جملات من تذكري براي شما باشد كه شايد توجه بيشتر نماييد و به درون و دل خود مراجعه نماييد با خود نگوييد كه چقدر براي اسلام و انقلاب اسلامي فعاليت كرده‌‌ام ، با خود نگوييد كه چقدر در جهت تزكيه و دوري از نفس رنج كشيده‌‌ام.

توجه به قرآن و احاديث و گفته‌‌هاي ائمه نماييد و در خط اسلام حركت نماييد و بر هركاري يك انگيزه الهي داشته باشيد و در كارها به ياد خدا باشيد. درود بر خميني درود بر خميني درود بر خميني از والدين عزيز مي‌‌خواهم كه فرزندان خود را تشويق بكنند و اجازه بدهند براي كمك به جبهه هاي جنگ و رزمندگان اسلام بيايند و هر چه سريع‌‌تر كافران را از روي زمين پاك كنند.

والدين جلوگيري نكنند! از آمدن فرزندانشان به جبهه كه اين‌‌جا مانند دانشگاهي است كه شاگردان ثبت نام مي‌‌كنند. مي‌‌خواهم كه محل دفن من در روستايمان غني‌‌آباد باشد در كنار قبور اسماعيل و رضا جعفرآبادي و سر قبر من دعاي وحدت بخوانند و شب‌‌هاي جمعه بر سر مزارم حمد و ستايش خدا بكنند.

از والدينم مي خواهم كه براي شهادت من گريه نكنند چون كه خدا ما را خواسته بود و من عاشق و به معشوقم پيوستم و نبايد ناراحت شوم و گريه بكنند كه دشمنان ما خوشحال مي‌‌شوند. ديگر عرضي ندارم به جز دوري و سلامتي شما و سلامتي و طولاني شدن عمر امام به درازاي نور خورشيد و پيروزي رزمندگان اسلام و پيروزي ارتش الله بر ارتش كفر صدام بعثي.

از والدينم مي‌‌خواهم كه در حدود 15 روز روزه دارم كه كفاره‌‌اش را بدهند و حدود اين چند روزي هم كه در ماه رمضان در جبهه بودم و نمازهايم را كه نخواندم كفاره‌‌اش را بدهند. از برادر بزرگم مي‌‌خواهم كه من در حدودي نذر دارم ، 100 تومان امام رضا ، 100 تومان قم ، 100 تومان شاه عبدالعظيم ، 200 تومان به سيد زهرا و 20 تومان به نام صدقه بدهيد، پرداخت نماييد.

از خون جوانان وطن اسلام پيروز خواهد شد و قدس آزاد خواهد شد.

والسلام ـ علي مقدسي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.