جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی مطهری نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی مطهری نژاد

منت خداي را عزوجل كه طاعتش موجب قربت است، آنان كه رفتند كاري حسينی (ع) كردند و آنان‌‌كه ماندند بايد كاري زينبي(س) كنند وگرنه يزيديند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی مطهری نژاد
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۲/۲۳ 
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پياده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و گردن - 9 سال مفقود - 75/14/11 تشيع شد.

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی مطهری نژاد فرزند حسین در تاریخ  ۱۳۴۶/۱۲/۲۳ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او پس از دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و با موفقیت این مقطع را پشت سر گذاشت و مدرک دیپلم خود را گرفت .او به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

با اوج گیری حملات وحشیانه ی رژیم مزدور عراق به خاک کشورمان و شریط بسیار سختی که برای مردم شریف ایران بوجود آمده بود غیور مردان این سرزمین از گوشه کنار به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند. شهید مطهری نژاد از همین غیور مردان بود که از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پا در جبهه های جهاد قرار داد .او  به منطقه جنوب اعزام گردید تا در آنجا در سنگر های حق و حقیقت در برابر دشمن از کشورش دفاع کند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش به  ناحیه ی سر و گردن به شهادت رسید و مفقود گردید و سرانجام در تاریخ ۱۳۷۵/۱۱/۱۴ پس از ۹ سال باقی مانده ای از پیکر پاکش در پی تفحص کارشناسان در مناطق جنگی پیدا شد و پس از  تشییع در فردوس رضای دامغان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

منت خداي را عزوجل كه طاعتش موجب قربت است، آنان كه رفتند كاري حسينی (ع) كردند و آنان‌‌كه ماندند بايد كاري زينبي(س) كنند وگرنه يزيديند.

با سلام و درود بر يگانه منجي عالم بشريت مهدي موعود(عج) و نائب بر حقش امام روح‌‌الله و شهيدان و كشته شده در جبهه‌‌هاي الله و سلام و درود بر رزمندگان و پويندگان خط سرخ ثارالله و به اسلام بر شما امت خوب الله و هميشه در صحنه.

بي مقدمه سخن را كوتاه مي‌‌كنم و خدمتتان عرض كنم كه با شما مسلمانان چندان وصيت ندارم چون شما آن‌‌چنان مردمي هستيد خود الگو و سرمشق براي يك ديگريد.

اما به شما خانواده و نزديكان من از شما مي‌‌خواهم كه اعمال شما بعد از من سبب خوشحالي دشمن نشود خانواده عزيزم نمي‌‌گويم گريه نكنيد گريه كنيد اما گريه شما سبب خوشحالي دشمن نشود گريه كنيد اما جامعه برتن پاره نكنيد.گريه كنيد اما گيسوان خود را نكشيد. اما سخن با شما برادران وخواهران، خواهران من از شما مي‌‌خواهم حجابتان را و برادران نگاهتان را مواظب باشيد.

و اما آن‌‌چه را كه ازهمه شما مردم دامغان مي‌‌خواهم اين است كه اگر من را مي‌‌شناسيد يا نمي‌‌شناسيد عاجزانه طلب بخشش و مغفرت مي‌‌كنم چون اين چنين است كه لذتي كه در گذشت است در قصاص نيست.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.