جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی محمودزاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی محمودزاده

اکنون که من دیگر در بین شما امت قهرمان پرور نیستم از شما می‌‌خواهم که فرامین و رهنمودهای اماممان را با جان و دل بشنوید و به آن عمل کنید و کاری کنید که رضای خدا در آنست.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی محمودزاده
نام پدر :ابراهیم
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۹/۰۷
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۷
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی محمودزاده فرزند ابراهیم در تاریخ ۱۳۴۵/۰۹/۰۷ در دامغان متولد شد. پدرش یک نجار ماهر بود و از این راه چرخه ی زندگی را می چرخاند. او تا کلاس سوم راهنمایی در تهران بود و بعد از آن به دامغان عزیمت کردند . او تحصیلات خود را در دوره دبیرستان ادامه داد این در زمانی بود که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به اوج خود رسیده بود.

بنابراین او تصمیم گرفت هم وطنانش را تنها نگذارد و با این هدف به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و از همین طریق به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شد. حضور بین رزمندگانی که برای رسیدن به معبود از تمام علایق دنیایی دست کشیده بودند علی را مجذوب خود کرده بود . وقتی به دامغان آمد گویی شهر به این بزرگی برایش همچون قفسی بیش نبود لذا برای مشغول کردن خود به هر کاری دست می زد ولی این کارها نمی توانست او را راضی کند.

خانواده که او این چنین دیدند با حضور مجددش در جبهه ممانعت نکردند و او برای بار دوم به جبهه های غرب اعزام شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۶/۲۷ در منطقه سر دشت با عناصر کوردل ضد انقلاب در گیر و با اصابت گلوله این مزدوران وطن فروش به شهادت رسید. پیکر پاکش بعد از تشیع باشکوه در گلزار شهدای فردوس رضا دامغان در کنار دیگر شهدا به خاک سپرد ه شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا... الرحمن الرحیم

« ان‌‌ا... یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص... »

خداوند کسانی را که در راه او در صف واحد هم‌‌چون بنیانی محکم و به هم پیوسته جهاد می‌‌کنند دوست می‌‌دارد.

( در آخر الزمان شهادت خوبان امت مرا را دست‌‌چین می‌‌کند ) "رسول اکرم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان، با درود بر امام امت این اسطوره مقاومت و شهامت و قلب تپنده تمامی مستضعفین و مسلمین جهان و بنیان‌‌گذار جمهوری اسلامی ایران و با سلام بر شهیدان همیشه جاوید. خدایا ببین که ندای هل من ناصر ینصرنی نائب مهدی(عج) را لبیک گفته و در این برهه از زمان تا آن‌‌جا که در قدرتم بود به یاریش شتافتم،

تنها از تو می‌‌خواهم که از بار سنگین گناهانم بکاهی و هنگام مرگ از من خشنود باشی. اکنون که من دیگر در بین شما امت قهرمان پرور نیستم از شما می‌‌خواهم که فرامین و رهنمودهای اماممان را با جان و دل بشنوید و به آن عمل کنید و کاری کنید که رضای خدا در آنست. جبهه ها را خالی نگذارید و با جان و مالتان در راه خدا جهاد کنید.

از پدر و مادر گرامی‌‌ام تقاضا دارم مرا ببخشند و از من راضی باشند و تا آن‌‌جا که می‌‌توانند روزه و نمازم را بگیرند. از کلیه فامیل و دوستان و آشنایان نیز تقاضا دارم از من راضی باشند. من نیز از همه راضی هستم.

خداوند از همه راضی و خشنود باشد.

علی محمودزاده، سردشت 1362/05/10

خدایا ،خدایا تاانقلاب مهدی ، خمینی را نگهدار

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.