جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی محمد عاقلی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی محمد عاقلی

به هر صورت آدمی... آه و دمی چرا که ما لایق بیش از این نیستیم به هر صورت این حقیر را عفو نمائید و از دعای خیرتان فراموش نکنید. اگر خدا بخواهد وعده دیدارکربلا برای سلامتی و طول عمر امام عزیز دعا کنید. رزمندگان را فراموش نکنید. ان‌‌شاءالله خدا به اخلاص عمل و حسن نیت عنایت فرماید و ما را لایق آن گرداند که یا استکبار را محو نمائیم و یا در این راه شهید شویم. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی محمد عاقلی
نام پدر :ابوالقاسم
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۶/۱۲
محل تولد :روستای مهماندوست دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۹/۰۹
محل شهادت :بستان
نام عملیات :طریق القدس
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مهماندوست
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مهماندوست

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

علی‌محمد فرزند سوم ابوالقاسم و بی‌بی خانم در سال هزاروسیصدوچهل در روستای مهماندوست از توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. علی‌محمد تحصیلاتش را تا دوم راهنمایی ادامه داد. سپس به نقاشی اتومبیل روی آورد. شد کمک‌‌خرج خانواده.

یازدهم شهریور هزاروسیصدوشصت از طریق ارتش به‌‌عنوان سرباز وظیفه به پایگاه هوایی دزفول رفت و داوطلبانه جزء گروه شهید چمران شد. در نهم آذرماه هزاروسیصدوشصت در بستان، عملیات طریق‌القدس به شهادت رسید و در روستای زادگاهش دفن گردید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به پیشگاه ولی عصر امام زمان (عج) و نائب بر حقش ابراهیم زمان خمینی بت‌‌شکن و امت سلحشور و شهیدپرور امام. درود و سلام نثار ارواح طیبه شهدا از صدر اسلام تاکنون خصوصاً عملیات والفجر5. سلام علیکم.حضور محترم سروران عزیز و معلم گرامی، برادران امانی و بشیری و سلام عرض می‌‌شود.

پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه ایزد یکتا مسئلت می‌‌نمایم. امیدوارم که زندگی را تحت توجهات خاصه مولا صاحب الزمان(عج) و با سلامتی و سعادت دوسرا سپری نمائید. ان‌‌شاءالله.

هرگاه از راه لطف و رحمت جویای احوال برادر کوچکت عاقلی باشید از لطف حق الحمدلله خوب هستم و هیچ‌‌گونه کسالتی و ناراحتی ندارم و اما برادر عزیز خیلی مایل بودم موقع اعزام به جبهه شما را زیارت نمایم ولی نمی‌‌دانم چطور شد که موقعیت ما را از این سعادت محروم نمود.

برادر ان‌‌شاءالله و اگر خدا مارا به سربازی بپذیرد سعادت تا این که یاری نمودکه در کنار برادران رزمنده قرار بگیریم و به یاری حق تحت فرماندهی مولا صاحب الزمان و نائب بر حقش و رزمندگان اسلام، صدام جنایتکار و نهایتاً آمریکا و تمام جهانخواران را زیر ضربات دشمن کوب خود خرد خواهند کرد ان‌‌شاالله.

امیدوارم شما در سنگر مدرسه بتوانید دانش‌‌آموزانی انقلابی و صددرصد پیرو خط ولایت فقیه تربیت نمائید، چرا که کشور اسلامی برای ادامه خط اسلام و انقلاب به چنین نیروگاهی نیاز دارد. برادر بشیری امیدوارم شما نیز بتوانید در جهادسازندگی این بازوی پرتوان انقلاب بیش از پیش اسلام و انقلاب را یاری نمائید ان‌‌شاءالله.

زیاد مزاحم اوقات شریفتان نمی‌‌شوم برادران ان‌‌شا الله ما در عملیات شرکت می‌‌کنیم. به هر صورت آدمی... آه و دمی چرا که ما لایق بیش از این نیستیم به هر صورت این حقیر را عفو نمائید و از دعای خیرتان فراموش نکنید. اگر خدا بخواهد وعده دیدارکربلا برای سلامتی و طول عمر امام عزیز دعا کنید.

رزمندگان را فراموش نکنید. ان‌‌شاءالله خدا به اخلاص عمل و حسن نیت عنایت فرماید و ما را لایق آن گرداند که یا استکبار را محو نمائیم و یا در این راه شهید شویم و ان‌‌شاءالله ضمناً خانواده‌‌تان را از قول ما سلام برسانید. برادر آدرس برادر کریمی را ندارم یک نامه توی همین پاکت می‌‌فرستم زحمت بکشید برای ایشان ارسال نمائید. متشکرم. اگر نامه نوشتید سلام مرا برسانید. خداحافظ

التماس دعا برادر حقیر شما عاقلی 62/11/28

یک دیدگاه برای “شهید علی محمد عاقلی”

  1. قهوه داغ گفت:

    […] ۲۵ . شهید علی محمد عاقلی | ستارگان پرفروغ‎اگر خدا بخواهد وعده دیدارکربلا برای سلامتی و طول عمر امام عزیز دعا کنید. رزمندگان را فراموش نکنید. ان‌‌شاءالله خدا به اخلاص عمل و حسن نیت عنایت فرماید و ما را لایق آن …  […]

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.